Pleziorro Opublikowano 26 Listopada 2016 #1 Opublikowano 26 Listopada 2016 (edytowane) Witam Od pewnego czasu zastanawiałem się nad moim oświetleniem czy nie mógł bym czegoś poprawić, metodą prób i przysłaniania poszczególnych modułów doszedłem do wniosku, że nie chcę mieć zacienionych boków, tylko plecy akwarium, ale w ten sposób aby dno przy samym tyle było doświetlone, jak i skały, efekt ten można uzyskać stosując dwie belki jedną z przodu, drugą z tyłu. Niestety przy takim układzie tło jest bardzo wyeksponowane, o ile w Czarnej Perle 2 warto pokazać moje wypociny z pianki, to w przypadku Czarnej Perły 3 doświetlanie spienionego pcv nie wygląda najlepiej. Dociąłem 3,5cm paski z czarnego pcv i dokleiłem je z tyłu za modułami, ograniczając kąt padania światła na tył. Efekt jaki uzyskałem jest bardzo zadowalający i cieszy moje oko. Może nie każdemu to przypadnie do gustu ale są na pewno osoby które zechcą spróbować takiego rozwiązania, a może już nawet stosują je od dawna :). Zapraszam do obejrzenia filmiku Edytowane 26 Listopada 2016 przez Pleziorro 2 3
led4grow Opublikowano 26 Listopada 2016 #2 Opublikowano 26 Listopada 2016 No powiem Ci że bajka jak dla mnie! Zastanawiałem się nad zacimnieniem boków w swoim nowym baniaku, ale teraz chyba skopiuje twoje rozwiązanie Tylko z tą różnicą że myślałem o jednej szerokiej belce (profilu alu)
Pleziorro Opublikowano 26 Listopada 2016 Autor #4 Opublikowano 26 Listopada 2016 Będzie też działać na jednej belce, kwestia tylko ustawienia belki tak aby osłonka nie odcinała się na tle, tylko żeby linia cienia szła mniej więcej równo z linią piasku, wtedy efekt murowane, czarne tło i lekki półmrok w tylnej górnej części akwarium i doświetlone kamienie i podłoże. 1
spiochu Opublikowano 26 Listopada 2016 #5 Opublikowano 26 Listopada 2016 No i super Wysłane z telefonu
egon44 Opublikowano 26 Listopada 2016 #6 Opublikowano 26 Listopada 2016 Jest czarna głębia,jest impreza Fajny efekt no i zbiorniczek
led4grow Opublikowano 27 Listopada 2016 #7 Opublikowano 27 Listopada 2016 Czym kleiłeś spienione do alu?
Pleziorro Opublikowano 27 Listopada 2016 Autor #8 Opublikowano 27 Listopada 2016 W tym akwarium, ledy mam przyklejone do takiego kanału https://www.leroymerlin.pl/elektrycznosc/instalacje-elektryczne/listwy-i-kanaly-instalacyjne/listwa-elektroinstalacyjna-mke-18-50-2k-50-x-18-x-2000-mm-aks-zielonka,p2581,l1064.html Także doklejenie pcv to była sekunda - klejem cyjanoakrylowym, takim jak kleję kaseciaki. 1
led4grow Opublikowano 27 Listopada 2016 #9 Opublikowano 27 Listopada 2016 Nie nagrzewa ci się to za mocno? Nie deformuje?
Pleziorro Opublikowano 27 Listopada 2016 Autor #10 Opublikowano 27 Listopada 2016 Nie, nic z tych rzeczy, na 140cm są podparte tylko po środku na wzmocnieniu poprzecznym. Moduły w zasadzie się nie grzeją, są ciepłe a nie gorące. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się