Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

I. Postanowienia ogólne.

 

1. Forum Klubu Malawi jest ogólnodostępne. Przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych akwarystyką, działalnością Klubu Malawi oraz tematami pokrewnymi.

2. Forum ma charakter niekomercyjny.

3. Odpowiedzialność za opublikowane treści ponoszą wyłącznie ich autorzy.

4. Korzystanie z Forum oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

5. Należy stosować się do regulaminu, zaleceń Administratorów i Moderatorów oraz zasad netykiety.

 

II. Korzystanie z Forum:

 

1.W wypowiedziach należy stosować się do zasad pisowni, ortografii i interpunkcji. Moderator może usunąć lub zablokować post jeżeli jest on napisany w sposób uniemożliwiający zrozumienie lub rażąco łamie zasady poprawnej pisowni.

2. Przed zadaniem pytania należy zapoznać się z treścią FAQ i spisem artykułów na serwisie oraz skorzystać z wyszukiwarki. Pytania dotyczące zagadnień wielokrotnie omawianych na forum, szczególnie umieszczone w dziale innym niż PODSTAWY, mogą zostać usunięte/zablokowane przez Moderatora.

3. Zabrania się używania czcionek w niestandardowych kolorach, jeżeli nie jest to uzasadnione czytelnością wypowiedzi lub koniecznością podkreślenia istotnej informacji. Dotyczy to w szczególności koloru czerwonego, zarezerwowanego dla Moderatorów.

4. Propozycje kupna/sprzedaży/zamiany należy składać poprzez dział Gielda KM

5. Prośby o identyfikację ryb należy umieszczać w dziale Identyfikacja gatunków. Wątki zamieszczone w tym dziale będą usuwane przez moderatora po 7 dniach niezależnie od tego czy dana ryba została rozpoznana czy nie.

6. Należy precyzyjnie formułować tematy, określając problem. Tematy "pomocy", "co robić? " itp. będą usuwane bez kontaktu z autorem.

7. W celu wyeliminowania spamu, nowo zarejestrowani użytkownicy, będą mogli opublikować swoje posty po zatwierdzeniu ich przez Moderatora po weryfikacji ich zgodności z Regulaminem Forum. Ograniczenie to dotyczy tylko pierwszych pięciu postów użytkownika.

 

III. Zabrania się:

 

1. Umieszczania na forum treści niezgodnych z zasadami kultury, jak i obowiązującego w Polsce prawa.

2. Obrażania innych uczestników forum.

3. Przekraczania rozmiarów grafik.

4. Używania słów i zwrotów przyjętych jako wulgarne, bądź niezrozumiałe.

5. Kopiowania wypowiedzi innych użytkowników poza forum bez ich zgody.

6. Podawania nieprawdziwych informacji podczas rejestracji.

7. Używania w nazwach nicków jakichkolwiek rozszerzeń domen (.pl, .eu, .com, .net, .org itp.). 

8. Tworzenia multikont. 


 

IV. Grafiki i sygnatury,

 

1. Rozmiary:

- Sygnatura do 540x180 pix

- Zdjęcia do 1600x1200 pix.

 

2. Treści zawarte w avatar’ach i sygnaturach  nie powinny

- obrażać innych

- zawierać elementów pornograficznych

- zawierać elementów wulgarnych

- zawierać adresów firm

- łamać praw autorskich

- łamać w jakikolwiek sposób zasad kultury i obowiązującego prawa.

 

3. Zabrania się umieszczania sygnatur we Flash’u.

4. Podpis pod wypowiedzią nie powinien przekraczać trzech linijek.

 

V. Umieszczanie zdjęć w galerii

 

1. Na stronach internetowych KM można umieszczać tylko i wyłącznie zdjęcia własnego autorstwa.

2. Dopuszczalne jest wklejanie odnośników do zdjęć zamieszczonych na innych stronach internetowych.

3. Osoba wstawiająca fotografię powinna dołożyć wszelkich starań, aby zdjęcia, które wstawia do Galerii KM , były jak najwyższej jakości. Fotografowane obiekty winny być ostre, wyraźne, odpowiednio doświetlone.

4. Zamieszczone zdjęcia powinno zawierać tytuł zdjęcia, opisujący zamieszczone zdjęcie.

5. Zabrania się umieszczania zdjęć niezgodnych z prawem obowiązującym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, fotografii nieetycznych, czy też naruszających poczucie dobrego smaku i estetyki.

6. Przyjmuje się, że wszelkie publikowane zdjęcia stanowią własność objętą prawami autorskimi, a działania polegające na kopiowaniu, publikowaniu, czy też wykorzystywaniu zdjęć w inny sposób bez zgody autora, narażają taką osobę na odpowiedzialność z tytułu naruszenia przepisów regulujących materię praw autorskich.

7. Zamieszczenie zdjęcia na stronach internetowych "Klubu Malawi" jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie go również w innych działach serwisu internetowego PSMP "Klub Malawi" .

8. Umieszczając zdjęcie wyrażasz zgodę na nieodpłatne umieszczenie zdjęcia na stronach internetowych KM i jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem i akceptację warunków w nim zawartych.

9. Zdjęcia zamieszczone w Galerii należy umieścić w odpowiednim dziale.

10. Zamieszczane zdjęcie w dziale "Akwarium" powinno zawierać w opisie:

- wymiary akwarium

- wyszczególnioną obsadę

- sposób filtracji

Mile widziany jest również opis aranżacji tj. rodzaj użytego kamienia, piasku oraz tła.

11. Zamieszczane zdjęcie w dziale "Ryby" powinno zawierać w opisie:

- obowiązującą nazwę (łacińską)

- płeć

- szacowany wymiar przedstawianego osobnika

12. Moderatorzy mają prawo usunąć zdjęcie niezgodne z regulaminem bez podania przyczyn autorowi zdjęcia.

 

VI. Moderatorzy

 

1. Są osobami wyznaczonymi przez Administratora Forum lub/i przez Zarząd Klubu Malawi

2. Mogą:

- usuwać, przenosić i modyfikować treści tematów/wiadomości bez informowania ich autora.

- nadawać ostrzeżenia, bądź pochwały.

3. Należy stosować się:

- do poleceń, próśb i decyzji moderatorów.

 

VII. Łamanie regulaminu

 

1. Jeżeli jakakolwiek osoba dopuści się złamania niniejszego regulaminu, mogą zostać zastosowane wobec niej działania porządkowe takie jak:

- Przyznanie ostrzeżenia.

- Usunięcie tematu, bądź wiadomości.

- Usunięcie konta z forum

- Uniemożliwienie czytania i korzystania w jakikolwiek sposób z forum poprzez zablokowanie konta bądź adresu ip.


 

  • Lubię to 4
  • Dziękuję 1
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • W akwarystyce problemem jest wiązanie DOC przez żywice. Przy stacji uzdatniania nie ma problemu. Producent określa parametry regeneracji w kolumnie, gdy DOC nie jest problemem. Warunki regeneracji pewnie są tak ustawione, żeby było dobrze (zużycie solanki, czas, efekt) a nie najlepiej (efekt?). Która metoda jest najskuteczniejsza (i co to znaczy)- trzeba zrobić eksperymenty. Pytanie czy bardziej wymagająca metoda regeneracji da na tyle wyraźny efekt, by było warto ją stosować. Myślę że najlepsza (efekt) będzie regeneracja w kolumnie z bardzo wolnym przepływem, solanką z ługiem sodowym (żrący!). Najlepiej na ciepło (do 60 stopni z ługiem). Napisz proszę o wynikach swoich eksperymentów
    • Ja od lat używam takiej owaty: https://allegro.pl/oferta/wloknina-poliestrowa-filtrujaca-owata-600-g-8994288263 Nie pyli i idealnie filtruje wodę - polecam.
    • Używam właśnie poliestrowej od innego dostawcy niż poprzednim razem bo tamten już nie ma jej w ofercie. Tamta poprzednia nie robiła mi takiej wody. Oczywiście nie można wykluczyć, że ubytek bakterii ze starej owaty właśnie to powoduje, mimo braku zmiany parametrów NO2, NO3, ale może też trafiłem na wyrób z innej chińskiej fabryczki gdzie proces produkcji jest trochę inny . Woda wygląda przez dwa -trzy dni jak by była lekko zabarwiona (zafarbowana) na na biało, a nie pływał w niej jakiś widoczny gołym okiem pył.  Chyba przy następnej wymianie  włożę wkłady sznurkowe i zobaczę co będzie się działo. Czy ktoś z Forumowiczów używa gotowych sznurkowych , jeśli tak to z jakim PPI bo pamiętam, że kiedyś używałem jakieś w miarę gęste i po kilku dniach się zapychały.
    • Sprzedawca nie ma tu znaczenia, należy zwracać uwagę na rodzaj włókniny. Silikonowe pylą, poliestrowe nie. https://allegro.pl/oferta/wloknina-tapicerska-poliestrowa-owata-sztywna-300g-12017517499
    • Jedno nie daje mi spokoju, czy na pewno dobrze regenerujemy żywice jonowymienne? Powszechnie polecana na forum i stosowana metoda regeneracji zakłada przygotowanie roztworu 10% solanki i objętości 3 x objętość żywicy, w której następnie płukane jest złoże. Patrząc jednak jak sposób regeneracji w domowych stacjach uzdatniania (opis np. https://www.filtry-do-wody.info/blog/regeneracja-zmiekczacza-wody-co-warto-wiedziec/) widzę jedną zasadniczą różnicę: w stacji uzdatniania solanka przechodzi przez złoże tylko RAZ i trafia do kanalizy a u nas żywica zwykle "kąpie się" w solance przez dłuższy czas. Przykładowo, stacja do usuwania azotanów w instalacji domowej (https://sklep.osmoza.pl/usuwanie-azotanow-global-water-nitrate-p-2240.html) zużywa do regeneracji 25l żywicy 140 l wody i 2,9 kg soli (solanka o stężeniu ok 2%) i trwa niecałą godzinę. Proporcjonalnie, do regeneracji 1 litra żywicy zużywane jest zatem ok 5,6l solanki. I teraz pytanie co jest lepsze dla żywicy i jej właściwości absorpcyjnych? Jednorazowe płukanie solanką o mniejszym stężeniu ale w większej ilości, czy długie płukanie w tej samej solance o większym stężeniu? W pierwszym przypadku wypłukujemy wszystko z zabrudzonej żywicy, a w drugim "zabrudzona" solanka wielokrotnie przepływa przez nasze złoże. Tak jak już wcześniej pisałem mam u siebie 3 litry PA202 i do regeneracji używam 6 lub 9 litrów solanki 10%. Regenerację robię na dwa sposoby: albo mieszam gorącą "zupę" w wielkim 9-o litrowym garnku (6 litrów solanki + 3 litry żywicy), albo 9 litrów letniej solanki (ok 40oC) przepycham małą pompką przez dwa szeregowo połączone HW603 z wylotem z powrotem do gara. W obu przypadkach regeneracja trwa ok godzinę. Czasami powtarzam proces regeneracji po raz drugi z nową "czystą" solanką - wtedy kolor "zupy" jest jaśniejszy 🙂  Po tym oczywiście płukanie pod kranem i z powrotem do akwa. Następnym razem planuję jednak przygotować w wiadrze 30 litrów solanki o mniejszym stężeniu i przepchnąć ją tylko raz przez całą żywicę przy wolnym przepływie (litr na minutę). Co o tym sądzicie? A może ktoś już tak robi?
    • Chciałbym odświeżyć trochę temat owaty, bo ostatnio trafiłem na allegro na taką która przez pierwsze 2-3 dni po wymianie sekcji mechanicznej w narurowcu powoduje "zmlecznienie" wody. Raczej nie jest to problem wynikający z ubytku części bakterii ze starej owaty bo parametry wody się nie zmieniają.  Prośba do użytkowników forum którzy używają u siebie owaty i nie mają takich problemów o podesłaniem namiarów na sprzedawców .
    • 2 x a520e da podobny efekt (trochę lepszy) jak a502ps + a520e, a będzie trochę taniej. A520e ma trochę większą pojemność; wiążę DOC i azotany. a502ps tylko DOC. Przy czystej wodzie (mało DOC) kombinacja może być 2x gorzej niż samo a520e...Wydaje się, że to po prostu nie przemyślana a popularyzowana idea. https://www.purolite.com/product/a520e https://www.purolite.com/product/a502ps
    • Wątek chyba do zamknięcia... Niestety hodowla jest całkowicie zlikwidowana. Również niestety przez nieporozumienie umówione dla mnie saulosi pojechały w świat.   
    • A502PS ma właśnie pochłaniać związki i zanieczyszczenia organiczne po to żeby PA202 mogła spokojnie pracować i pochłaniać NO3 🙂  Przy okazji pytanie czy ktoś kto używał może testu na DOC - Rataj ANTIALGAE CHSK? https://www.invital.pl/rataj-antialgae-chsk-test  Jeżeli tak, to czy jego wyniki rzeczywiście pokażą poprawę po zastosowaniu Purigenu lub A502PS?
    • Tylko faktycznie gęstość 45ppi to może się bardzo szybko zapchać. Średnio przepływ przez długość sumpa to spiętrzenie nawet do 5cm, więc na takiej gąbce będzie spiętrzać, aż pójdzie górą, a wtedy pompa sucha. Zatem też się zgadzam, by jednak odpuścić tą gąbkę.  Natomiast gąbki 20ppi daj wszędzie, gdzie tylko zostanie ci miejsce, jako składowisko biologii. Możesz nawet z 50 litrów objętości gąbkami dać i wcale nie będzie za dużo, a woda kryształ.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.