Skocz do zawartości

Copadichromis Chrysonotus


Merlot

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, harisimi napisał:

Tego się spodziewałem, świetna toniowa ryba z tarłem w toni :D . Do tego bardzo ładna

Dlatego za Twoją radą je kupiłem i bardzo się cieszę bo jak widać tarło możne być odbywane w inny sposób :-)

Edytowane przez Merlot
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Merlot napisał:

Dlatego za Twoją radą je kupiłem i bardzo się cieszę bo jak widać tarło możne być odbywane w inny sposób :-)

Fajnie to wygląda podobnie jak u moich mbenji tyle ze moje bardziej pchają się do szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czas oskopać trochę temat.

Po powrocie ze spotkania w Augustowie, czekała mnie miła niespodzianka u odłowionej 2 dni przed wyjazdem samicy.

W akwarium kotniku śmiga około 20 sztuk młodzieży.

Co ciekawe samica dość długo nosiła młode w pysku bo około 6 tygodni. Młode są dość duże około centymetra ( we wcześniejszych inkubacjach u innych ryb maluchy były dużo mniejsze, przynajmniej u mnie).

Pierwsze co zwróciło moją uwagę, część maluchów ma płetwę grzbietową prostą, natomiast, pozostała coś w kształcie małej sinusoidy ( przód płetwy wypukły, środek wklęsnięty, tył płetwy wypukły). Być może to wada genetyczna, być może to samce i samice, oczywiście czas pokaże :)

Dodatkowo u mluchów, otoczka płetwy odbytowe mają barwę żółtą.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Może mała aktualka o tych ciekawych rybach? Jak się zakończyła sprawa z młodymi (co ostatecznie wynikło z tego różnego kształtu płetw o czym pisałeś wyżej) ?
Odchowałeś młode i oddałeś czy jaki był ich los?
(tak pytam bo mi się ten gatunek podoba i biorę go pod uwagę przy planowaniu obsady)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=8057]Limak86[/mention] przyjedź do Augustowa w przyszły weekend to wszystkiego się dowiesz. Poznasz również moją opinię o tych rybach ?

No troszkę mi tam nie po drodze póki co :)
Ale nie daj się prosić, jak masz się czym podzielić, to pisz bo niewiele znalazłem o tych rybach.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jeszcze mode i niewybarwione. Określił bym je jako terytorialne toniowce. Samce pilnują swojego rewiru w toni i przeganiają inne chrystki. Do tarła jeszcze nie podchodziły ale sądzę ze odbedzie się w toni. Mam akwa wysokości 50 cm i one są typowo toniowe. Rzadko bywaja niżej niż 10 cm od dna. Bardzo ruchliwe. Ignorują inne ryby i zajmują się tylko sobą. W najbliższym czasie zmienię obsadę. Będę probował połączyć je z drapieżnikami. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • To już wiadomo skąd taki nagły zakwit glonów 😉 ale tym bym się na razie nie przejmował. Pierwsze co to wg mnie trzeba odstawić na kilka dni karmienie, rybom nic nie będzie. No i podmiany wody żeby rozcieńczyć związki azotowe. Myślałeś może o hydroponice? Masz świetną lokalizacje akwarium pod tym kątem. 
    • Niestety tak bo nie mam innego miejsca myślałem czy nie nakleić czarnej folii...
    • Akwarium stoi przy oknie i padają na nie promienie słoneczne?
    • Dzięki za radę ale stability chyba jest jednym z lepszych faworytów o ile to jest prawda a u mnie że tak powiem to je "zepsulem" start za późnym wpuszczeniem ryb i to w za dużej ilości na raz co wynikało z awarii wycieku z filtra ze zbiornika starego do którego wrzuciłem gotową obsadę i zamiast wpuszczać po kilka ryb to byłem zmuszony wpuścić 50 ryb które dopiero konkretnie zaczęły cykl azotowy ,a co do stability to startowałem wcześniej zbiornik na tych bakteriach i było ok...tutaj chodzi mi żeby ratować ryby zanim cykl się konkretnie zamknie
    • Seachem Stability i inne "bakterie w butelce" to ściema. Nie działają (https://aquariumscience.org/index.php/2-8-bacteria-in-a-bottle/). Masz dowód u siebie. Qualdrop hyperpor... ściema w tym sensie, że zwykła gąbka 5-6 x razy lepsza. Poczytaj https://aquariumscience.org/index.php/2-aquarium-cycling/ i najlepiej stopniowo cały serwis. Mętna woda, to problem z bakteriami/pierwotniakami w toni wodnej. To zabija i to główny problem. Zeolit może związać amoniak. Obniżenie pH (ale bez szaleństw - kolejny stresor dla ryb) zmniejsza ilość toksycznej formy amoniaku (tylko nie organicznym kwasem), ale ... przy 7,5 nie masz się czym przejmować. Sól kuchenna (jony chlorkowe) obniżają NO2- przez konkurencję  - daj 3 g, ale też poziom bez dużego wpływu na ryby. Dobre napowietrzanie (zużycie tlenu przez bakterie). Zdobądź brud z gąbki z dojrzałego zbiornika i do wlotu filtra. Podmiany wody trochę pomogą... duże...
    • Ciężko się odnieść bo napisałeś co chcesz, ja nie mam pojęcia na temat takich modułów. Efekt ufo można uzyskać np. za pomocą jednej diody power LED ale to nie moduł. Power LED najmniejszej mocy jaka jest to 1W, następnie 3W i w górę. Co do barwy to sam musisz wiedzieć co chcesz, mi się np podoba 4500K, innemu 6500K, a zimnemu draniowi 12000K. Kup sobie parę diod power LED do tego odpowiedni zasilacz (driver) i przetestuj, wówczas sam dobierzesz co Ci się będzie najbardziej podobało. Wszystko ogarniesz na najbardziej popularnym serwisie z odroczona płatnością. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Cześć  Nie wiem co poszło nie tak ale chyba (raczej na pewno)nie zamknął się cykl azotowy.Akwarium dojrzewało trzy tygodnie lane było z nadmierem seachem Stability.Ponad tydzień temu wpuściłem obsadę gdzie amoniaku praktycznie nie było, dzisiaj sprawdziłem parametry wody i wyszedł 1.5mg/l czyli masakra. Do tego wyszły glony przedwczoraj. Proszę o pomoc jak to ratować? Zbiornik 450l filtracja Aquael hypermax 4500 złoża biologiczne 5kg qualdrop hyperpore,leży w pogotowiu sera silicat ,purigen,zoolit i węgiel aktywny. Woda kranówka przepuszczona przez filtr aktywny. Parametry startowe: Gh 16 Kh17 PH 7.5 NO2 0,025 Parametry teraz po wpuszczeniu ryb: pH 7 NH4 1,5 mg/L NO2 <1 mg/L NO3 30 mg/L PO4 >0,02 mg/L Myślałem żeby zrobić większą podmianke bo jeszcze żadna nie była robiona i wrzucić jakieś absorbery chemiczne i dolać bakterii. Z góry dzięki za podpowiedzi.
    • Odezwie się ten kto będzie miał czas, ja mam światełka od @aurban6
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.