Skocz do zawartości

Łupki-piaskowce mącą wodę


Kazimierz Markisz

Rekomendowane odpowiedzi

Już raz wlewałeś samo Special Blend i Ci ryby zdechły. Bo nie ma w nim pożywki, więc bakterie zdechły z głodu.
Nalej WA najlepiej ale na ilość wody netto w akwarium, nie taką jaka wychodzi z litrażu. Jeśli nie zmieniłeś kamieni to myślę, że możesz odliczyć z 20% czyli w akwarium masz koło 360 litrów wody. No, chyba, że przed i po napełnianiu sprawdziłeś stan na wodomierzu :)
Test na pH faktycznie kupiłeś nie na ten zakres, ale skoro pokazuje Ci co najmniej 7,6 to bym się tym nie przejmował, jest ok.

Acha. Mam nadzieję, że użyłeś jakiegoś uzdatniacza wody lub, że Twoje wodociągi nie chlorują wody. Nie lej bakterii dopóki nie wlejesz najpierw WA bo to się mija z celem.

Wysłane z telefonu


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kazimierz Markisz napisał:

Zalałem zbiornik słuchając się rad z forum.

Kaziu naprawdę - tak upartego gościa ze świecą szukać.

Masz szablon startu tu  - wykonaj dokładnie krok po kroku pomijając to co pisane na czarno i w tej kolejności co napisane.

Masz wlać bakterie nitryfikacyjne taką ampułkę za 6zł a już cię nacieli na najdroższe preparaty ale nie do startu baniaka - czy ty pojmujesz co piszemy- spiochu ci pisze ja ci piszę no nie wiem  - jak grochem o ścianę

pisałem jaki test masz kupić pH ? i co kupiłes.

K.. zrób sobie listę zakupów jak idziesz do zoologa i jak w aptece - nie ma leku nie bierz zamiennika bo cię wydudkają na kasę.idziesz do następnej apteki albo zamawiasz w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, deccorativo napisał:

K.. zrób sobie listę zakupów jak idziesz do zoologa i jak w aptece - nie ma leku nie bierz zamiennika bo cię wydudkają na kasę.idziesz do następnej apteki albo zamawiasz w internecie.

Pierwsza i podstawowa moja zasada, omijać wszelkie sklepy zoologiczne szerokim lukiem bo:

Ceny - wyższe niż w necie z przesyłką (w większości)

Obsługa - przeważnie studenciaki (nie ujmując pracującym studentom - za coś trzeba pić) nie znające się na rzeczy, którzy wcisną co popadnie byle coś sprzedać.

Dostępność towarów - bardzo słaba, przeważnie tylko kilka firm i nie koniecznie premium ;).

Oczywiście to uogólnienie, bo zdarzają się perły jak na przykład Acropora w Landzie... tam pracują ludzie z pasją i jak pojechałem tam po właśnie Prodibio, to byłem w ciężkim szoku, że jednak może być sklep prowadzony przez pasjonatów.

Także, drogi kolego znajdź dobry sklep internetowy (mogę coś zasugerować na PW) i zamawiaj tylko tam, wszystko dowiesz się na forum i wszystko sam klikniesz, nikt Ci nie wciśnie testu PH zupełnie z zakresu nie do naszego biotopu. W zasadzie ten test jeśli nie rozpakowałeś to możesz oddać. Bakterie Special Blend to bardzo drogi produkt i bardzo dobry, ale to się stosuje w przypadku kiedy masz problem z biologią w zarybionym baniaku. Czytaj uważnie to co piszą koledzy, oni zęby pozjadali na startowaniu baniaków i przeprowadzaniu testów jak to zrobić najlepiej. Ja sam też startowałem kilka baniaków i nie zawsze idzie po naszej myśli, ale jak się stosujesz do porad to nie ma bata - musi się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.