Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Naczytałem się różnych rozwiązań związanych z budową tła do baniaka .

Korzystając z opisu cezarixa/ budowa tla - styrodur +pianka+ ceresit / wymyśliłem rozwiązanie jak w opisie / styrodur 3 cm+pianka+łupek/.Po wstawieniu do baniaka pierwszego elementu naszły mnie mysli jak zachowa się pianka w kontakcie z wodą ???

Czy te płaskie kawałki łupka nie poodpadają ?

Czy ktoś ma w tym temacie poparte doświadczeniem opinie???

Foty tła pojawią się w poniedziałek /10.12.2007/:


http://picasaweb.google.pl/mironek1967/ ... k1042Litry

Opublikowano

Miron wszystko fajnie, tylko wyjasnij mi, jak zamierzasz pokryc biale kawalki przeswitujacego styropianu? Mysle, ze wielkiego nowatorskiego rozwiazania nie odkryles, bo o przyklejaniu lupkow kilka osob na forum myslalo i rozwazalo ta opcje (m.in. ja sam, czym podzielilem sie w jednym z watkow), niemniej problemy byly zawsze nastepujace:

- pokrycie przeswitow i laczen

- dopasowanie do reszty tla


Poza tym w galerii znajdziesz wiele przykladow tla z lupkow. Poza b. nielicznymi wyjatkami wyglada to IMHO srednio i gorzej od tla wykonanego w calosci i jednolicie z CR. Ale to kwestia gustu.


A co do pianki to jesli tylko kupisz pianke bez srodkow antygrzybiczych, to nie powinno byc problemu. U mnie w kilku miejscach w wyniku wymuszonych poprawek mam odkryta pianke, ktora jest w bezposrednim kontackcie z woda i nic zlego nie zaobserwowalem.

Pozdrawiam

Opublikowano

to fakt prześwitująca pianka to minus tego tła, ten element widoczny w galerii - element przykrywający komin robiłem testowo - poprostu uczyłem się , następne elementy tła , a jest ich łącznie 7 elementów postaram się robić dokładniej - tak aby pianki nie było wogóle widać,o postępach dam znać , wstawię foty,

Opublikowano

witam


mam pare pytan

1 . czy da rade zebys sie pochwalił kosztami szkła ? moje 500 l kosztowalo 800 zł + 100 zł zaklejenie pekniecia (szkoło + 2 tuby sylikonu)

2. druga sprawa widac interesuje ciebie tło z łupka , miałam takie w swoim 200 l i powiem tak ze przyklejanie tego na stropian troszke mija sie z celem na cienki styropian tego nie dasz rady przyklejic , do tego gruby bedzie zabierał za wiele miejsca


proponuje plexi tylko to wyglonda tak ze najlepiej klejic to bezposrednio w baniaku


widzialem pare fotek jak ludzie kleja bezposrednio na tylna szybe kładac akwa na boczek ale to juz wiadomo przy twoich wymiarach hmm kwestja podejsca


na koniec > tło z łupka jest bardzo real , bardziej niz sztuczny ceresit

sylikon w dłon i pare dni ukłdania puzli ciebie czeka

Opublikowano
na koniec > tło z łupka jest bardzo real , bardziej niz sztuczny ceresit



wow docia :) odważne stwierdzenie, godne znów kilkunastu postów.

Ja jako pierwszy napiszę że się z Tobą nie zgadzam, tło z łupków wyglada nieciekawie mało atrakcyjnie i tak jak kilkanaście lat temu moda było na fototapetę, tak kilka lat temu na tło z łupka dziś przyszłość należy do CR i BTN, przynajmniej do czasu gdy nie wymyślą czegoś ciekawszego.

Opublikowano

tak ceresit połonczony ze stropianem jest bardzo plastyczny w obróbce i mozna zobic, wymyslic wszystko tylko z tego co widzialam na forum ludzie maja problemy z pomalowaniem tego


szary kolor ceresitu taki jak kleju do glazury albo beton wyglonda bardzo sztucznie

Opublikowano

Swiete slowa.... mialem tlo z lupka i nie dosc, ze sie namordowalem to potem efekt nie byl zadowalajacy. Wkladanie go do 150cm akwarium tez bylo sztuka. Wszystko wyglada ladnie dopoki nie jest zalane woda i odpowiednio oswietlone. Swiatlo uwidocznia plaskosc powierzchni i wyciaga wszystkie mankamenty ktorych na pierwszy rzut oka nie widac.

Opublikowano
szary kolor ceresitu taki jak kleju do glazury albo beton wyglonda bardzo sztucznie


Uwazasz, ze czarny lupek filitowy wyglada naturalnie? No to chyba nie czytalas nic o skalch wystepujacych w jeziorze Malawi. Gdybym mial w tej chwili decydowac sie na tlo z lupka czy CR, to bez wzgledu na chyba nieco wieksza pracochlonnosc CR to wlasnie ono wyladowaloby w moim zbiorniku. Glowna przewaga jest mozliwosc odwzorowania skal w sposob najbardziej zblizony do rzeczywistosci. Kolor to tak naprawde kwestia indywidualna... jedni wola szary, inni zielony i stawianie opinii jednej osoby o nienaturalnosci jakiejs barwy jest po prostu blednym podejsciem do sprawy.

Opublikowano

zasmiecamy posta dla ziomka


panie łosiu cersit ma swoje urkoki i wady tak jak łupek


zrobienie wysmienitego tła z ceresitu to tez sztuka


kwestja gustu i wizji na swój baniak malawi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dobieranie akwarium do rozmiaru blatu to trochę dziwny pomysł.  Ale jeśli masz miejsce na akwarium 200x50 to nawet nie zastanawiaj się nad 120x40x50, bo po kilku miesiącach stwierdzisz, że jest za małe i będziesz sobie pluł w brodę, że nie postawiłeś większego. Sprawdź jak duże akwarium możesz zmieścić w pokoju. Potem poprzesuwaj meble, żeby weszło większe. Potem pomyśl czy wszystkie meble są naprawdę potrzebne, sprzedaj te zbędne (budżet wzrośnie), poprzestawiaj znowu te które zostały, żeby zrobić więcej miejsca. Ścian na razie nie burz (to przyjdzie później, jak złapiesz bakcyla), blat olej i celuj w takie szkło i stelaż jakie tam wciśniesz.  Jeśli nie mieszkasz w zabytkowej kamienicy to stropem się nie przejmuj, akwarium 500l waży tyle co dwóch Amerykanów stojących obok siebie, stropy się pod nimi nie zawalają. Jeśli Twój tata się o nie martwi to możesz podłożyć płytę pod stelaż żeby lepiej rozłożyć obciążenie podłogi. Fajnie, że pytasz i szukasz rozwiązań, to dobrze wróży na przyszłość. Jeśli jednak zdecydujesz się na 120x40x50 to bierz tego Juwela o którym pisał @Bartek_De, też od niego zaczynałem - solidny zestaw na początek, służył mi lata bez żadnych problemów.       
    • Różnica w cenie spora. Ale możesz wziąć pod uwagę zamontowanie jednego wzmocnienia poprzecznego . Ja tak zrobiłem gdy pękło moje. Trochę to może komplikować 'grzebanie" w akwa ale niespecjalnie . To tylko kwestia włożenia tła w przyszłości  ale i z tym można sobie poradzić.
    • Część. Powiem Ci szczerze, przemyśl to jeszcze... 240l. to jest niezbędne minimum jeżeli chodzi o ten biotop. 2 gatunki aby panował względny spokój. Max 3 kolory ryb. Większość z nas to przerabiała. Postawisz zbiorniki i za chwilkę będziesz żałował wydanych pieniędzy bo akwarium bardzo szybko się optycznie skurczy... Pomyśl o salonie, tam jak postawisz 200x50 to nacieszy oczy wszystkich domowników i gości🙂 Kasę można dozbierać i postawić coś bardziej sensownego. Nie nawiam na siłę, tylko opowiadam z własnego doświadczenia😉  Życzę powodzenia!
    • Jasne, też fakt, mogłem szybciej wszystko opisać. Generalnie po rozmowach z tatą doszliśmy do tego że najlepiej by było zostać przy tych 240l, tata nie jest pewny czy strop by uciągnął jakieś większe punktowe obciążenie, a w tej sprawie wolę zaufać. Akwarium dla mnie najlepiej jakby stało w moim pokoju, więc nie jestem zbyt skory żeby stało na parterze. Co do budżetu, to mogę wydać maksymalnie 2.5 tysiąca, chociaż oczywiście dobrze by było gdyby wyszło mniej. Blat ma wymiary 2m długości na 50 cm szerokości. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Od tego powinieneś zacząć planowanie. Przede wszystkim, ile możesz wygospodarować miejsca na akwarium i jaki masz na to budżet? Blat 10cm spokojnie wytrzyma, może masz kogoś znajomego, który wyspawa Ci stelaż pod ten blat. Jakie wymiary ma ten blat? A jak nie stelaż to na pewno taniej wyjdzie postawienie 3 cokołów z bloczków betonowych lub cegieł, na tym oprzeć blat i dorobić drzwiczki. Wszystko zależy od tego na co możesz sobie pozwolić. A jeszcze dobrze byłoby znać nośność stropu jeśli mieszkasz na piętrze. Jest wiele znaków zapytania, my możemy tylko gdybać...
    • Wiem że dobrze by było brać większe, z tym że szczerze bałbym się bo nie wiem do końca jaką nośność może mieć blat na którym chce to akwarium położyć - 240l, nawet ze skałami to nie jest właśnie np 400l + skały, a blatu raczej nie zamierzam wyrzucać. Nie wiem na ile to moja przezorność a na ile faktycznie może być niebezpiecznie, ale wolę dmuchać na zimne. Największym problemem by pewnie było znaleźć nogi do tego blatu które by to uciążenie zniosły, bo blat jest całkiem słusznej grubości - około 10 centymetrów. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Skoro ma być 10mm to lepiej brać większe np 450l, litraż dwa razy większy a grubość szyby ta sama. Jeśli interesuje Cię malawi to ważna jest wielkość zbiornika, im większe tym lepsze choć nie każdy może sobie pozwolić na ogromny litraż to jednak różnica między 240l a 450l jest bardzo duża, masz przede wszystkim większy wybór gatunków, więcej ryb, mniej strat z powodu agresji.
    • Cześć, miło mi . Najprawdopodobniej będę kupował właśnie od Przemka, lub od akwaria.pro. Bardzo dziękuje za tak duży odzew, finalnie najprawdopodobniej będę brał akwarium właśnie z szyby 10mm. Przede mną jeszcze pewnie sporo czytania tego forum do tego czasu, ale już wiem w jakim kierunku działać . Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Mam i miałem już kilka różzych zbiorników od Wromaku. Nigdy nie bylo z nimi żadnego problemu. Obecny 375l stoi już 5 lat.
    • @Radiowski Witam Ziomka z pięknego miasta Torunia. 😉 Potwierdzam słowa Andrzeja. Mam od Przemka akwarium, co prawda sam je przywiozłem, bo akurat miałem wyjazd do Szczecina, ale wiem, że zorganizowałby Ci transport. Super wykonanie, zrobi co tylko zechcesz. Różne widziałem tu opinie na temat kontaktu z nim, ja zupełnie nie mogę narzekać, wręcz przeciwnie. Niemal na ostatnią chwilę udało mi się nieco powiększyć ostateczne wymiary zbiornika (początkowo miało być takie, jakie teraz planujesz) - także stawiaj od razu największe, jakie możesz, byś później nie żałował. 😉
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.