miron Opublikowano 7 Grudnia 2007 #1 Opublikowano 7 Grudnia 2007 Naczytałem się różnych rozwiązań związanych z budową tła do baniaka . Korzystając z opisu cezarixa/ budowa tla - styrodur +pianka+ ceresit / wymyśliłem rozwiązanie jak w opisie / styrodur 3 cm+pianka+łupek/.Po wstawieniu do baniaka pierwszego elementu naszły mnie mysli jak zachowa się pianka w kontakcie z wodą ??? Czy te płaskie kawałki łupka nie poodpadają ? Czy ktoś ma w tym temacie poparte doświadczeniem opinie??? Foty tła pojawią się w poniedziałek /10.12.2007/: http://picasaweb.google.pl/mironek1967/ ... k1042Litry
miron Opublikowano 7 Grudnia 2007 Autor #2 Opublikowano 7 Grudnia 2007 wstawiłem 5 zdjęć / ostatnie pięć zdjęć / w albumie - link powyżej
romekjagoda Opublikowano 7 Grudnia 2007 #3 Opublikowano 7 Grudnia 2007 Miron wszystko fajnie, tylko wyjasnij mi, jak zamierzasz pokryc biale kawalki przeswitujacego styropianu? Mysle, ze wielkiego nowatorskiego rozwiazania nie odkryles, bo o przyklejaniu lupkow kilka osob na forum myslalo i rozwazalo ta opcje (m.in. ja sam, czym podzielilem sie w jednym z watkow), niemniej problemy byly zawsze nastepujace: - pokrycie przeswitow i laczen - dopasowanie do reszty tla Poza tym w galerii znajdziesz wiele przykladow tla z lupkow. Poza b. nielicznymi wyjatkami wyglada to IMHO srednio i gorzej od tla wykonanego w calosci i jednolicie z CR. Ale to kwestia gustu. A co do pianki to jesli tylko kupisz pianke bez srodkow antygrzybiczych, to nie powinno byc problemu. U mnie w kilku miejscach w wyniku wymuszonych poprawek mam odkryta pianke, ktora jest w bezposrednim kontackcie z woda i nic zlego nie zaobserwowalem. Pozdrawiam
miron Opublikowano 8 Grudnia 2007 Autor #4 Opublikowano 8 Grudnia 2007 to fakt prześwitująca pianka to minus tego tła, ten element widoczny w galerii - element przykrywający komin robiłem testowo - poprostu uczyłem się , następne elementy tła , a jest ich łącznie 7 elementów postaram się robić dokładniej - tak aby pianki nie było wogóle widać,o postępach dam znać , wstawię foty,
docia Opublikowano 8 Grudnia 2007 #5 Opublikowano 8 Grudnia 2007 witam mam pare pytan 1 . czy da rade zebys sie pochwalił kosztami szkła ? moje 500 l kosztowalo 800 zł + 100 zł zaklejenie pekniecia (szkoło + 2 tuby sylikonu) 2. druga sprawa widac interesuje ciebie tło z łupka , miałam takie w swoim 200 l i powiem tak ze przyklejanie tego na stropian troszke mija sie z celem na cienki styropian tego nie dasz rady przyklejic , do tego gruby bedzie zabierał za wiele miejsca proponuje plexi tylko to wyglonda tak ze najlepiej klejic to bezposrednio w baniaku widzialem pare fotek jak ludzie kleja bezposrednio na tylna szybe kładac akwa na boczek ale to juz wiadomo przy twoich wymiarach hmm kwestja podejsca na koniec > tło z łupka jest bardzo real , bardziej niz sztuczny ceresit sylikon w dłon i pare dni ukłdania puzli ciebie czeka
yaro Opublikowano 8 Grudnia 2007 #6 Opublikowano 8 Grudnia 2007 na koniec > tło z łupka jest bardzo real , bardziej niz sztuczny ceresit wow docia odważne stwierdzenie, godne znów kilkunastu postów. Ja jako pierwszy napiszę że się z Tobą nie zgadzam, tło z łupków wyglada nieciekawie mało atrakcyjnie i tak jak kilkanaście lat temu moda było na fototapetę, tak kilka lat temu na tło z łupka dziś przyszłość należy do CR i BTN, przynajmniej do czasu gdy nie wymyślą czegoś ciekawszego.
docia Opublikowano 8 Grudnia 2007 #7 Opublikowano 8 Grudnia 2007 tak ceresit połonczony ze stropianem jest bardzo plastyczny w obróbce i mozna zobic, wymyslic wszystko tylko z tego co widzialam na forum ludzie maja problemy z pomalowaniem tego szary kolor ceresitu taki jak kleju do glazury albo beton wyglonda bardzo sztucznie
Gość pfpp Opublikowano 8 Grudnia 2007 #8 Opublikowano 8 Grudnia 2007 Swiete slowa.... mialem tlo z lupka i nie dosc, ze sie namordowalem to potem efekt nie byl zadowalajacy. Wkladanie go do 150cm akwarium tez bylo sztuka. Wszystko wyglada ladnie dopoki nie jest zalane woda i odpowiednio oswietlone. Swiatlo uwidocznia plaskosc powierzchni i wyciaga wszystkie mankamenty ktorych na pierwszy rzut oka nie widac.
Gość pfpp Opublikowano 8 Grudnia 2007 #9 Opublikowano 8 Grudnia 2007 szary kolor ceresitu taki jak kleju do glazury albo beton wyglonda bardzo sztucznie Uwazasz, ze czarny lupek filitowy wyglada naturalnie? No to chyba nie czytalas nic o skalch wystepujacych w jeziorze Malawi. Gdybym mial w tej chwili decydowac sie na tlo z lupka czy CR, to bez wzgledu na chyba nieco wieksza pracochlonnosc CR to wlasnie ono wyladowaloby w moim zbiorniku. Glowna przewaga jest mozliwosc odwzorowania skal w sposob najbardziej zblizony do rzeczywistosci. Kolor to tak naprawde kwestia indywidualna... jedni wola szary, inni zielony i stawianie opinii jednej osoby o nienaturalnosci jakiejs barwy jest po prostu blednym podejsciem do sprawy.
docia Opublikowano 8 Grudnia 2007 #10 Opublikowano 8 Grudnia 2007 zasmiecamy posta dla ziomka panie łosiu cersit ma swoje urkoki i wady tak jak łupek zrobienie wysmienitego tła z ceresitu to tez sztuka kwestja gustu i wizji na swój baniak malawi
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się