Skocz do zawartości

Czym czyścić


maruda123

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostałości ACE wypłukujemy wodą wodociągową z dodatkiem środka usuwającego chlor. Przy pomocy ACE regeneruje się purigen i jego producent zaleca właśnie takie postępowanie. Zastosowanie nadmanganianu nic nie wnosi do całej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2016 o 10:16, maruda123 napisał:

Zastanawiam się czym jakim środkiem wyczyścic dekoracje po wyjeciu z akwarium z glonów próbowałem lekko szorować ale farba schodziła

No i czym osad z kamienia zmyć , wiem że octem ale nie lubie jego zapachu

Ale masz talent do marudzenia z prostych dwu pytań 20 postów zrobić - to sztuka:D tyle odpowiedzi że pytanie się zagubiło.

To i ja pomarudzę.

Po co usuwasz glony jak to samo dobro w Malawi??? nawet jak to okrzemki co niechybnie znowu będziesz miał:D i to w1-2 tygodnie.

glonów nie usuwamy tylko pielęgnujemy bo je ryby nasze jedzą -no może nie wszystkie - znaczy ryby.

ale jak ci się nie podobają ocet i glony to ocet zastępujemy taką torebką odkamieniacza do czajnika lub ekspresu do kawy.

Rozpuszczasz w ciepłej wodzie i wcale nie na zapachu a kamienie z osadu samo zmyje że nie poznasz. Popłucz 2 razy pod kranem  i gotowe

Kupuje się to najczęściej w sklepach AGD.

Natomiast odkażanie , łącznie z usuwaniem glonu i zabijaniem wszelkich bakterii nie robimy zapachowymi wybielaczami do bielizny typu Bielinka czy Ace bo potem mamy problem z chlorem a potem zapachem  kwiatków.

Takie operacje robimy perhydrolem czyli 30% nadtlenkiem wodoru  tez w AGD ale nie wszystkich. Trzeba uważać bo dziury wypala i rany na ciele.

Taki sam nadtlenek wodoru w 3% stężeniu nazywa się Woda Utleniona i jest w każdej aptece a skutecznie usuwa glony , odkaża rany, odkaża baniaki i wszelkie jego bebechy i niczym nie trzeba płukać bo samo po niedługim czasie zamienia się w O2 oraz w H2O co jak wiesz nie wymaga już płukania. Od razu możesz zalewać baniak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Henryku z tych 21
postów moich jest tylko 5 :-p

A chce usunać glony ano po to że tych dekoracji narazie o ile wogle nie będe wkładać do akwarium tylko na pułeczke a że lubie czytość to więc :-)

Więc o odkażanie się nie pytałem wcale :-p


Ale miałem nadzieje że się wypowiesz gdyż lubie Twoje merytoryczne wykłady dużo można się od Ciebie nauczyć :-)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.