Skocz do zawartości

LEDY do 300L 120x50x50


wegorzwegorzewski

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, wegorzwegorzewski napisał:

No i nie wydaje mi się że diody mogą świecić słabiej...po prostu albo świecą cały czas tak samo albo się przepalają i nie świecą w ogóle....tak mi się zdaje...

Dobrze, że nie jesteś pewien a tylko Ci się zdaje :) ja jestem pewien że mogą świecić słabiej, mam jeden moduł który się tylko żarzy :)

 

A i dodam jeszcze, że nie przejmuj się krytyką, każdy popełnia błędy, ja sam gdybym mógł cofnąć czas zrobił bym zupełnie inny baniak, miałem tą szansę przy drugim akwarium, ale to pierwsze już zostanie z kupną pokrywą... zamówione u niezbyt dobrego fachowca... 

Dla przykładu powiem, że 280l kosztowało mnie drożej niż 666l ;)

Edytowane przez Pleziorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Gościu w aukcji nawet zdjęcia przedmiotu aukcji nie zamieścił a fotka zbiornika fotoshopem na kilometr rzyga.

Zrobisz jak uważasz ale nie wiem po co zaczynałeś temat jak już był z góry przesądzony - to po co pytać jak już kupiłeś. Liczyłeś że przyklaśniemy a tu siurpryza - my tego nie kupujemy:( więc się sam musisz z tym bujać i nie dorabiaj teraz teorii o tym że taśmy nie przygasają bo tak ci się wydaje.

Anuluj, wycofaj, nie przyjmuj przesyłki, nie rozpakowuj odeślij ale to twoje decyzje i bez krępacji masz prawo do zwrotu.

tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To natychmiast wycofaj i wejdz na podane linki do modułów to sam zobaczysz że to zalane w plastiku na amen.

Masz tu na forum w dziale Oświetlenie kilka opisów i tematów z takimi modułami Samsunga - najpierw przeczytaj 2-3 razy a dopiero co nie załapałeś to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wegorzwegorzewski napisał:

Spokojnie proszę was o poradę bo mogę jeszcze wycofać ....A powiedzcie ja jest z czyszczeniem tych modułów? One są w silikonie?

Jeśli możesz to sugeruję jednak wykonanie własnego oświetlenia w tej samej cenie.

Moich modułów nigdy nie czyściłem, tak jak pisze wyżej kolega, są one zalane w plastikowych osłonach, klasa szczelności IP68.

U mnie czasem od spodu zbierają się krople wody i wszystko jest czyste. Przestał działać - żarzy się jeden moduł, akurat ten którego niechcący nie obtoczyłem silikonem przy wejściach przewodów do obudowy :) przypadek ?

Znakomitym uzupełnieniem dobrego oświetlenia będzie sterownik naszego kolegi Romka. Led Dimmer pro, wielu z nas go używa i stanowi on alternatywę dla chińskich sterowników programowalnych oraz bije na łeb zwykłe manualne.

https://sklep.palabras.pl/

Edytowane przez Pleziorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wegorzwegorzewski napisał:

No i nie wydaje mi się że diody mogą świecić słabiej...po prostu albo świecą cały czas tak samo albo się przepalają i nie świecą w ogóle....tak mi się zdaje...

To źle tobie się wydaje ;) 

U mnie na początku oświetlenie z rurką świeciło pełną mocą przez około 2 miesiące,a potem tylko gorzej było bo diody coraz słabiej świeciły...Na dodatek zaczęła pękać rurka i to już była totalna porażka,bo dostała się do środka wilgoć i zaczęły przepalać się diody...

Tak jak sugeruje Henryk(Deccorativo) anuluj zamówienie póki nie jest za późno,i zrób sobie własne oświetlenie z modułów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pleziorro napisał:

Witaj, SMD to rodzaj diody a RGB to określenie diody która ma 3 kolory.

Najlepiej się sprawdzają u nas z prostych do wykonania oświetleń ledowych, oświetlenia na modułach Samsunga. Kupujesz takie moduły i są one połączone przewodami około 8-10cm. Z jednej strony przewody izolujesz (te pod pokrywą) a z drugiej wyprowadzasz do sterownika (manualnego, radiowego, lub bardziej zaawansowanego jak Led Dimmer Pro). Dalej sterownik łączysz z zasilaczem 12V o mocy około 20% większej niż wyliczony pobór mocy modułów, średnio jeden moduł pobiera około 1W-1,2W.

Moduły można przykleić od spodu do pokrywy, lub na aluminiowej belce - np. ceownik. Są ludzie którzy jeszcze dodatkowo zabezpieczają moduły silikonem w miejscu gdzie wychodzą z nich przewody, ja również stosuję tą metodę i do niej namawiam.

 

Moduły białe mają barwę (temperaturę barwy) od ciepłej aż po bardzo jasną, wielu z nas wybiera te najjaśniejsze 1100k ale ja u siebie mam takie 6500k

https://www.perfektmarket.com.pl/modul-led-goq-samsung-3-smd-2835-zimny-6500k-id-497

i dają radę, na 300l dał bym około 10 białych i 8RGB i sterownik Led Dimmer Pro, którym możesz regulować poziom jasności i robić różne triki, typu automatyczny zachód i wschód słońca z grą kolorów :).

W razie dodatkowych pytań wal śmiało.

 

Takie zestawienie zapewni mi dzienne oświetlenie oraz nocne tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.