Skocz do zawartości

JK ANIMALS Vario Belka LED 120cm


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Większość z Was ma samoróbki LED.

Technicznie sobie poradzę  (elektrykiem kiedyś byłem). Ale z moimi zdolnościami manualnymi wolę się za to nie brać, szkoda mojego czasu i nerwów z efektu końcowego ;)

Wybór mój padł raczej na wyrób gotowy jak w temacie. Tylko pasuje dobrać moduły, zestaw podstawowy ma 2 niebieskie i 8 białych. Max jest na 31. Czego i ile mam dobrać 

 

Opublikowano
  W dniu 12.08.2016 o 12:05, tacek napisał(a):

Technicznie sobie poradzę  (elektrykiem kiedyś byłem). Ale z moimi zdolnościami manualnymi wolę się za to nie brać, szkoda mojego czasu i nerwów z efektu końcowego ;)

Rozwiń  

No nie powiesz mi chyba, że nie umiesz przykleić do kawałka amelinium naklejki 3m :)  Tak właśnie montuje się moduły led. Potem tylko obierasz izolację łączysz przewód do zasilacza i zakłądasz koszulkę termokurczliwą, do zasilacza/sterownika masz przykręcane na śrubkę jak w zwykłej kostce 220V.

Wydasz masę pieniędzy a będziesz miał słabe to świecenie i będziesz płoszył ryby nagłym zapalaniem i nagłym gaszeniem, już nie mówię o braku ustawienia swoich kolorów i swojej jasności.

 

 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Raczej wolę unikać samoróbki. Może i będzie działać jak powinno, ale estetycznie będzie tragedia. Raczej jestem zdecydowany na zakup tej belki. Ponawiam pytanie czy muszę dokupić jakieś kolejne moduły?

Opublikowano
  W dniu 8.09.2016 o 07:29, tacek napisał(a):

Raczej wolę unikać samoróbki. Może i będzie działać jak powinno, ale estetycznie będzie tragedia. 

Rozwiń  

Przecież moduły będziesz miał pod pokrywą to nic nie będzie widać....

No chyba że zamierzasz mieć odkryte akwarium?

  W dniu 8.09.2016 o 07:29, tacek napisał(a):

Raczej jestem zdecydowany na zakup tej belki. Ponawiam pytanie czy muszę dokupić jakieś kolejne moduły?

Rozwiń  

Wszystko okaże się po zakupie tej belki czy będą potrzebne dodatkowe moduły...Kwestia oświetlenia zbiornika zależy od gustu posiadacza tej belki ;) ...Dla mnie może być za ciemno a dla ciebie za jasno w zbiorniku,więc to już zobaczysz sam później czy trzeba dodać więcej światła...

Nie wiem ile tych modułów będziesz miał w tej belce?Z opisu aukcji którą znalazłem wynika że modułów będzie 10szt (2 niebieskie+8 białych)...

A maksymalna ilość modułów jaką można dać do tej belki to 31 szt...

Tak więc jak dla mnie 10szt będzie za mało...

Wszystko też zależy jak chcesz mieć oświetlony zbiornik...Chcesz mieć tylko środek oświetlony a boki zbiornika mroczniejsze jak np ja mam,czy cały zbiornik równomiernie oświetlony?

Opublikowano

A co do pokrywy to jak już coś mi się podoba to kosztuje zdecydowanie za dużo.  A te plastikowe odlewy mnie nie przekonują. Co do samoróbki też odpada, wykonam ale nie będzie mi się podobało jej wykonanie. 

Opublikowano
  W dniu 8.09.2016 o 08:14, tacek napisał(a):

A co do pokrywy to jak już coś mi się podoba to kosztuje zdecydowanie za dużo.  A te plastikowe odlewy mnie nie przekonują. Co do samoróbki też odpada, wykonam ale nie będzie mi się podobało jej wykonanie. 

Rozwiń  

Te droższe są tak samo słabe jak te tańsze, już lepiej zostaw odkryte.

Opublikowano
  W dniu 8.09.2016 o 07:29, tacek napisał(a):

Raczej wolę unikać samoróbki. Może i będzie działać jak powinno, ale estetycznie będzie tragedia. Raczej jestem zdecydowany na zakup tej belki. Ponawiam pytanie czy muszę dokupić jakieś kolejne moduły?

Rozwiń  

Cóż można i tak . Tragedia może być zawsze - zobaczysz dalej

Jeśli dla ciebie najważniejsza jest estetyka a  masakryczna cena i jak to świeci to sprawy pomijalne to kupuj.

Trudno to znależć ale się udało

http://allegro.pl/belka-oswietleniowa-120cm-led-slim-wymienne-moduly-i5247244843.html?reco_id=aa0df994-7598-11e6-ab90-56847afe9799&ars_rule_id=201

nawet rozumiem dlaczego  2+8 =6 i aż 365zł. za 10W

Jacku może zacznij od tego co masz i czego od światełka oczekujesz  pomijając estetykę, pokrywę lub nie tylko skupiając się co masz bo

z profilu twojego wnioskuję że masz baniaczek 100l o długości 120cm?? towarzyskie  czyli z roślinami i gupikami.

zgadza się czy profil do poprawki.

Bo jak to towarzyskie to te światełko za słabe dla roślinek .

Nie wiem ile kosztuje taki dodatkowy moduł bo u nas to wiemy  4 diodowy moduł Samsunga - 7 zł. i moc 2,5W więc o 250% więcej świeci niż te 1W JKA.

Ale by zachować wysokie poczucie estetyki jakiego oczekujesz - wybacz ale nie mogłem się powstrzymać jak to zobaczyłem .- to ma taką belkę jak Ta JK Animals tylko ta jest zdecydowanie tańsza i o 50% więcej światełka daje .

Nieprawdaż że całość wygląda estetycznie.:D

 

HTB1T8ZPLpXXXXcAXVXXq6xXFXXXC

 

Kup lepiej tą 90 cm z możliwością założenia na 120cm za 61, 20$ z wliczonym kosztem przesyłki czyli coś około 230zł

https://pl.aliexpress.com/item/1pcs-9-Bands-Full-Spectrum-600W-800W-1000W-Led-Grow-Light-for-Medical-Plants-lamp-Veg/32694686310.html?spm=2114.010208.3.13.J0FujZ&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_2_10057_10056_10065_10037_10068_10055_10054_10069_301_10059_10033_10058_10032_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_9&btsid=01fd0593-e373-4235-a802-5645998b249c

 

może poszukaj coś lepszego z full spectrum i sterownikiem całodobowym.

 

Opublikowano
  W dniu 8.09.2016 o 09:00, deccorativo napisał(a):

.....Z profilu twojego wnioskuję że masz baniaczek 100l o długości 120cm?? towarzyskie  czyli z roślinami i gupikami.

....

Rozwiń  

Na dzień dzisiejszy mam mały zbiornik. 

Teraz czekam na akwarium 120x50x55.

I chcę kupić do tego lampę. 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.