Skocz do zawartości

Obsada 240L, 120x40x50


luki174

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! ;)

Ostatnio wymieniłem kilka zdań z różnymi użytkownikami i chciałem się zapytać, co sądzicie o połączeniu Pseudotropheus Saulosi (2+6) z Labidochromis Hongi (1+3/2+6)?

Akwarium jak wyżej 120x40x50, w środku serpentynit+piasek 0,8-1,2mm. Za filtr będą pracować: biolog-JBLe901, mechanik AQUAEL TURBO 2000.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to kolega chce dobrać coś do Saulosi więc proponuje jeden gatunek z tych-

Cynotilapia afra red top Likoma

Labidochromis perlmutt

Pseudotropheus cyaneorhabdos "maingano”

Pseudotropheus sp. "elongatus mpanga" 

Iodotrophus sprengerae

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luki174 napisał:

Tak, tak. Chcę dobrać osobniki do Pseudotropheusy Saulosi.

A więc myślałem też o Cynotilapia sp. Hara Gallireya Reef, tylko po ile sztuk rybek mógłbym mieć?

Saulosi 2+6

Cynotilapia sp. Hara Gallireya Reef  2+6

Czy jakiś inny układ?

Łatwiej jest pogodzić dietę Saulosi z Hongi niż z Harą ale też sobie spokojnie poradzi. Przy zbiorniku 240 l Hongi obierze swój rewir i powinno być ok. Saulosi nie jest taki grzeczny jak na ogół się o tym piszę. Miałem taki układ i Saulosi wygrywał walkę o rewir z Hongi. 

Kup po 10 młodych sztuk i poczekasz co z tego wyrośnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, luki174 napisał:

Aha, okej. To Hongi, też nie jest 'złą' rybką, teraz poczytałem trochę więcej ;)

A później już jak rybki podrosną, to jaka ilość?

Saulosi 2+6

Hongi/Hara 2+6, czy jakoś inaczej?

Nie wiem co masz na myśli pisząc "złą" rybą,  bo jeśli chodzi o charakter to jest ostry zakapior. Jeżeli będą dwa gatunki to możesz spróbować z dwoma samcami ale wszystko wyjdzie w praniu. Nikt nie jest w stanie Ci zagwarantować że wszystko Ci się ułoży tak jak planujesz. Równie dobrze Saulosi może wybić samce Hongi. Czas pokaże, ważne by było z czego to układać te haremy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złą, miałem na myśli, że się mi kolorystycznie podoba :)

Samiczki LABIDOCHROMIS HONGI SUPER RED  są takie szare, co nie?

Czyli tak obsada będzie na pewno Pseudotropheus Saulosi, a jako drugi gatunek, to albo Iodotropheus Spranerae (rdzawy, normalny), albo właśnie ta LABIDOCHROMIS HONGI SUPER RED  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy jak trafisz, jaka obsada i jaki wystrój baniaka, ale u mnie akurat Hongi są ostoją spokojności, takie cielaczki troszkę, dopiero po 7 miesiącach od zakupu mi się zaczęły wybarwiać. Ogólnie po redukcji nadmiaru samców Red Fin mój akwen jest oazą łagodności i uprzejmości :) niekiedy tylko przerywaną jakimś przegonieniem zbyt natarczywego intruza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.