lukas1987 Opublikowano 25 Kwietnia 2016 #1 Opublikowano 25 Kwietnia 2016 Witam całe forum Klubu Malawi. Z waszą pomocą udało mi się stworzyć mój kawałek Malawi. Dopiero tutaj poznałem co to znaczy biotop i odpowiednie warunki dla ryb a nie chodowanie tego co ładnie wyglądało w zoologiku i w dodatku w garażach itp. Cały czas się uczę i przeglądam forum i oto pierwsze efekty: akwarium: 160x70x70 784l oświetlenie: 2x paski led rgb 5050 1x biały zimny 5050 zamknięte w aluminiowym profilu filtracja: sump+ pompa od C.O.(keramzyt + żwir koralowy) falownik jvp-102 (nie polecam, chodzi jak traktor) rura powrotu bedzie zamaskowana koszulką termokurczliwą blok absorbera azotanów NO3 na Purolite A520E obsada: 6x Aulonocara Baenschi (docelowo 1+3) 3x Aulonocara Strawberry (rybki żony ) 5x Military Helmet (wcinające glony) Chciałbym dodać coś co wypełni toń( Protomelas?) + coś stadnego z ładnymi samicami
timi-akwaria.pro Opublikowano 25 Kwietnia 2016 #2 Opublikowano 25 Kwietnia 2016 Chciałbym dodać coś co wypełni toń Przydałby się w tym celu, oprócz dodatkowych gatunków ryb, przynajmniej jeden duży, konkretny, a przede wszystkim wysoki kamień, bo według mnie trochę za nisko, jeśli chodzi o aranżację, w stosunku do wysokości akwarium. 1
lukas1987 Opublikowano 25 Kwietnia 2016 Autor #3 Opublikowano 25 Kwietnia 2016 Przydałby się w tym celu, oprócz dodatkowych gatunków ryb, przynajmniej jeden duży, konkretny, a przede wszystkim wysoki kamień, bo według mnie trochę za nisko, jeśli chodzi o aranżację, w stosunku do wysokości akwarium. Właśnie tu jest problem bo wszystko robię z drabiny
jaras Opublikowano 25 Kwietnia 2016 #4 Opublikowano 25 Kwietnia 2016 Cześć. Witamy na forum. Też uważam, że kamienie masz za niskie, może postaraj się o jakieś ze dwie kamienne iglice 1
lukas1987 Opublikowano 30 Kwietnia 2016 Autor #5 Opublikowano 30 Kwietnia 2016 A nie lepiej zostawić więcej miejsca dla ryb ?
jaras Opublikowano 30 Kwietnia 2016 #6 Opublikowano 30 Kwietnia 2016 Zrobisz jak uważasz to Tobie ma się podobać zawsze możesz poszukać inspiracji w galerii a o ryby jak nie przerybisz to się nie martw. Ewentualnie jak nie chcesz więcej kamieni to zawsze można zastosować jakieś tło 3D ze styropianu w wersji DIY 1
lukas1987 Opublikowano 1 Maja 2016 Autor #7 Opublikowano 1 Maja 2016 Bardzo podobają mi się gruzowiska w akwariach ale w moim przypadku ładny kamień musiałby mieć ok 50-60 cm wysokości. Przeraża mnie waga takiego kamienia i to że musiałbym włożyć go z drabiny (wysokość 2m szafka+akwarium)
jaras Opublikowano 1 Maja 2016 #8 Opublikowano 1 Maja 2016 Dla chcącego nic trudnego Jak dobrze poszukasz to znajdziesz fajny wysoki kamień, który nie będzie ważył więcej niż 10-15kg
lukas1987 Opublikowano 9 Maja 2016 Autor #9 Opublikowano 9 Maja 2016 Kilka fotek młodych mieszkańców : aktualizacja 15.06.16: Aulonocara Baenschi zaczyna się wybarwiać
lukas1987 Opublikowano 22 Sierpnia 2016 Autor #10 Opublikowano 22 Sierpnia 2016 Mała aktualizacja: Helmety pracują na pełnych obrotach Jezcze troche im zostało Doszły maluchy: Sciaenochromis fryeri red dorsal x5 Placidochromis mdoka white lips x11
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się