Skocz do zawartości

pierwsze akwarium


darek2625

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu pierwszy raz więc raczkuje zakupiłem akwarium 120-40-63 odpaliłem je w sobotę i wlałem Bacto Actiwe Tropikal prosił bym o pomoc co musze jeszcze zrobić aby wszystko było ok za każdą pomoc dziękuje pozdrawiam Darek


FAQ czytamy przed zakupem akwarium i reszty sprzętu by błędów nie popełniać z odpalaniem baniaka.

Darku wpisz w swój profil miejscowość to pierwsze ( zobaczą cię sąsiedzi z tej samej wsi i tego forum a ja będę widział jaką masz kranówę.:D


Opisz filtrację i wystrój wklej fotki bo mamy dwie drogi:


1/ wylejesz wodę poprawisz co niechybnie wyjdzie żle i zaczniemy od początku bo zaczynamy od nalania wody przez węgiel aktywny a BactoActiv Tropicala to nie są bakterie nitryfikacyjne które to odpowiadają za biologię.


2/ pozostawimy jak jest ryzykując że w kranówie akurat nie było chloru a jak był gazowy to odstaliśmy właśnie wodę i nie odpalamy baniaka tylko uruchamiamy filtrację i grzanie wody oraz wlewamy poza tym Tropicalem który już jest to co potrzebne czyli.

- bakterie nitryfikacyjne do wyboru - Seachem Stability lub Prodibio Biodigest 1-2 ampułki.

- pożywkę dla tych bakterii w postaci amoniaku czyli Wody Amoniakalnej kupionej w Leroyu.

Szablon startu masz w dziale Woda i od przeczytania tego zacznij.


a w ogóle to cię witam z radością jak każdego młodzianka:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darku nie obraz sie ale nie moge tego czytac. Na poczatku proponuje poczytac z 5 ostatnich postow kazdego watku. Ja tez zakladam 1 malawi, baniak kupiony 1 mc temu a jeszcze kamieni nie mam. Czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj. Ja wiem ze kazdy chce szybko wystartowac ale mam wrazenie, ze teraz mlody narybek chce wszystko na tacy. Uwierz mi ze zaczalem swoja przygode od czytania, niektore wątki po 3 razy. Koledzy tutaj naprawde wszystko porzadnie juz opisali i nie zadawal bys takich pytan.

Sorry za offtop ale troszke mnie nerw poscil za poniekad brak myslenia.


Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAQ czytamy przed zakupem akwarium i reszty sprzętu by błędów nie popełniać z odpalaniem baniaka.

Darku wpisz w swój profil miejscowość to pierwsze ( zobaczą cię sąsiedzi z tej samej wsi i tego forum a ja będę widział jaką masz kranówę.:D


Opisz filtrację i wystrój wklej fotki bo mamy dwie drogi:


1/ wylejesz wodę poprawisz co niechybnie wyjdzie żle i zaczniemy od początku bo zaczynamy od nalania wody przez węgiel aktywny a BactoActiv Tropicala to nie są bakterie nitryfikacyjne które to odpowiadają za biologię.


2/ pozostawimy jak jest ryzykując że w kranówie akurat nie było chloru a jak był gazowy to odstaliśmy właśnie wodę i nie odpalamy baniaka tylko uruchamiamy filtrację i grzanie wody oraz wlewamy poza tym Tropicalem który już jest to co potrzebne czyli.

- bakterie nitryfikacyjne do wyboru - Seachem Stability lub Prodibio Biodigest 1-2 ampułki.

- pożywkę dla tych bakterii w postaci amoniaku czyli Wody Amoniakalnej kupionej w Leroyu.

Szablon startu masz w dziale Woda i od przeczytania tego zacznij.


a w ogóle to cię witam z radością jak każdego młodzianka:D





witam wnętrze akwarium to 11szt wapienie filipińskiego,filtracja to jbl Cristal Profi greenline e901 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jak z Gdańska wodociąg, to leć od razu do hydraulicznego po korpus filtra 10" i wkład z węglem aktywnym, do tego redukcja pod wąż prysznicowy zazwyczaj 1/2" (zamiast słuchawki nakręcasz korpus z filtrem) z drugiej strony wkręcasz reduktor z wyprowadzeniem na wąż ogrodowy, kupujesz w markecie budowlanym stosowną ilość węża i masz urządzenie do nalewania/podmian wody. Koszt z wężem troszkę ponad 100zł. Ale nie musisz już nic wlewać aby uzdatnić wodę. Niestety Twoja woda nie nadaje się do wlania po odstaniu, jak zresztą w większości większych miast.

Także moim zdaniem tylko opcja 1 z proponowanych przez Deccorativo ma sens. Oczywiście możesz wlewać Amquel Plus i uzdatnić tą wodę co już nalałeś, ale to taki troszkę bezsensowny wydatek i potem za każdą podmianą wlewanie wody w wiadra i uzdatnianie... sam przemyśl co się bardziej opłaca.


Reasumując, moja rada - kupić stosowne wiktuały i zbudować filtr węglowy, wylać wodę z baniaka i zalać świeżą przepuszczoną przez węgiel aktywny. Wlać proponowane przez Decco bakterie i wodę amoniakalną, zaopatrzyć się w testy kroplelkowe firmy JBL, albo od razu w mniejszej walizeczce, albo tylko te niezbędne do wystartowania - początkowe, czyli No2 i No3...

A następnie siedzieć nie grzebać i czytać, dużo czytać. O obsadzie, o cyrkulacji, o karmieniu. Im więcej wyczytasz tym lepiej poprowadzisz swój baniak. A chyba o to chodzi każdemu, aby woda była klarowna, ryby zdrowe i aby nie sprawiało dużo kłopotu :)


ps. przy zakupie testów nie kombinuj z innymi tańśzymi i kup dokładnie takie jak napisałem, są wiarygodne i w zasadzie tylko na takich tu się opieramy.


No i powodzenia, w razie kłopotów - pytaj w działach do tego przeznaczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wnętrze akwarium to 11szt wapienie filipińskiego,filtracja to jbl Cristal Profi greenline e901 pozdrawiam


Darku bardzo proszę traktuj nas poważnie.

Bądz łaskaw opisywać szczegółowo a nie na odczepnego ( inne słowo mi się ciśnie:rolleyes: ), albo nie pisz wcale, bo to ty potrzebujesz pomocy a nie my.


Z twoich odpowiedzi wynika że nie masz tam wcale piachu nie wspominając że uprzednio wypłukanego 10x i o gradacji 0,8-1,2mm, ani podkładek pod tymi 11 szt wapieniami, nie masz mechanika ani grzałki a kubełek JBLa pusty?. Jako stary rep podejrzewam że błędów tam co nie miara i dlatego zaproponowałem dwa rozwiązania

Zaproponowałem ci dwie drogi - nie odniosłeś się wcale więc chyba oczekujesz bym cię identycznie traktował??

Ja też potrafię odpisać w 3 słowach a nawet w ogóle nie odpowiadać .

Dla Gdańska jest potrzebna info jaka dzielnica bo to wielka wieś:D i dla mnie związana rodzinnie ale ma bardzo różne wody w kranach z kilku SUWów. Plezzi ci napisał od razu co prawdopodobnie masz w kranie i od czego zaczynać przygodę z Malawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku bardzo proszę traktuj nas poważnie.

Bądz łaskaw opisywać szczegółowo a nie na odczepnego ( inne słowo mi się ciśnie:rolleyes: ), albo nie pisz wcale, bo to ty potrzebujesz pomocy a nie my.


Z twoich odpowiedzi wynika że nie masz tam wcale piachu nie wspominając że uprzednio wypłukanego 10x i o gradacji 0,8-1,2mm, ani podkładek pod tymi 11 szt wapieniami, nie masz mechanika ani grzałki a kubełek JBLa pusty?. Jako stary rep podejrzewam że błędów tam co nie miara i dlatego zaproponowałem dwa rozwiązania

Zaproponowałem ci dwie drogi - nie odniosłeś się wcale więc chyba oczekujesz bym cię identycznie traktował??

Ja też potrafię odpisać w 3 słowach a nawet w ogóle nie odpowiadać .

Dla Gdańska jest potrzebna info jaka dzielnica bo to wielka wieś:D i dla mnie związana rodzinnie ale ma bardzo różne wody w kranach z kilku SUWów. Plezzi ci napisał od razu co prawdopodobnie masz w kranie i od czego zaczynać przygodę z Malawi.




Witam a więc tak każdą osobe która stara mi się pomóc traktuje poważnie poirytowany jestem faktem że dałem ciała i zaczołem wszystko od du y strony,piach mam 1,2 rozsypany po całości na ok 5cm pukany grzałka to ProTerm s300 w kubełku były jakięś orginalne kamienie ale sprzedający polecił wymienić je na inne które zakupiłem u niego jaka nazwa,co to było nie wiem opakowanie wyrzuciłem,a dzielnica w której mieszkam to Łostowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.