erdek93 Opublikowano 16 Marca 2016 Autor #21 Opublikowano 16 Marca 2016 Na drugim filmiku wygląda to moim zdaniem super,ogólnie to kwestia gustu,ale mnie się takie klimaty bardzo podobają ... Mnie efekt także się bardzo podoba, rzeczywiście na drugim nagraniu widać to najlepiej (większy kąt nachylenia lampy) Za to na ostatnim filmiku wygląda to,jak by samochód chciał wjechać do akwarium ... Ostatni filmik był w sumie tylko po to, żeby bardziej pokazać wybarwienie ryb (na żywo jest dużo lepiej, porównywalnie do świetlówki Aquastar, tylko żółty jest bardziej żółty niż pomarańczowy ) Może spróbuj diody zakleić szklaną szalką petriego... Gdzieś już widziałem u kogoś takie rozwiązanie,które się sprawdza... Oczywiście musisz je dobrze uszczelnić,żeby wilgoć nie dostała się do środka ... Z uszczelnieniem jest chyba największy problem, tym bardziej, że warunki w tym miejscu pod pokrywą są najtrudniejsze. Coś wymyślę, odezwał się też Kshyhu87 w swoim temacie, ma wstawić fotki w najbliższym czasie. spiochu, szkło OptiWhite byłoby chyba najlepsze, tylko musiałbym zamówić odpowiednie wycinki, a pleksi mam w domu. Wiadomo, że przy pleksi będzie pewnie trochę gorszy efekt.
Kshyhu87 Opublikowano 16 Marca 2016 #22 Opublikowano 16 Marca 2016 Na drugim filmiku wygląda to moim zdaniem super,ogólnie to kwestia gustu,ale mnie się takie klimaty bardzo podobają ... Za to na ostatnim filmiku wygląda to,jak by samochód chciał wjechać do akwarium ... Może spróbuj diody zakleić szklaną szalką petriego... Gdzieś już widziałem u kogoś takie rozwiązanie,które się sprawdza... Oczywiście musisz je dobrze uszczelnić,żeby wilgoć nie dostała się do środka ... moje power ledy chińczykl z allegro działają 18 msc bez uszczelnienia tylko kolimator założony jest na diodę i działa wszystko bez problemu także z tym uszczelnianiem nie ma co przesadzać co do kolimatorów to 5 st daje słaby efekt ja u siebie mam chyba 30 st i jest ok. 1
erdek93 Opublikowano 18 Marca 2016 Autor #23 Opublikowano 18 Marca 2016 Uporałem się w końcu z finalnym montażem diod mocy, więc przyszła pora na podsumowanie. Dzięki pomysłowi Kshyhu87 mogę sterować każdym strumieniem światła z osobna. Uszczelnienie zrealizowałem poprzez zaklejenie klejem na gorąco przerwy pomiędzy radiatorem PCB, a soczewką (która jest wodoszczelna). Ostatecznie zostały soczewki skupiające 5 stopniowe, gdyż dają najlepszy efekt. Niestety na załączonych zdjęciach i nagraniu nie widać pełni efektu, na żywo jest niesamowicie. Jak ktoś ma pomysł w jaki sposób i jakim sprzętem można najlepiej to uwiecznić to piszcie https://www.youtube.com/watch?v=bqJMtSLJZAw
spiochu Opublikowano 18 Marca 2016 #24 Opublikowano 18 Marca 2016 Klej na gorąco pewnie nie da rady Fajnie to wyszło Wysłane z telefonu
erdek93 Opublikowano 18 Marca 2016 Autor #25 Opublikowano 18 Marca 2016 Klej na gorąco pewnie nie da rady Domyślam się, bo kiedyś już w 54l akwa testowałem klejenie uchwytów na rurki z taśmami LED i trzymały się tylko jak dobrze zmatowiłem obie powierzchnie i czekałem 24h na wyschnięcie :-) Tutaj tyle nie czekałem, ale jestem dobrej myśli Fajnie to wyszło Dzięki W rzeczywistości jest 100x lepiej niż na foto. Widać kilkadziesiąt pojedynczych wiązek światła mieniących się w falach z deszczowni. Na żywo nie ma też tak dużego kontrastu pomiędzy powierzchnią oświetloną, a zaciemnioną i snopem światła, a tłem. Jest nawet lepiej, niż oczekiwałem
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się