jerrystef Opublikowano 16 Marca 2016 Autor #12 Opublikowano 16 Marca 2016 właśnie miałem wyspy zielenicy. udało mi się ustabilizować no3 do poziomu 15-20mg/l przez absorber na żywicy. I teraz nie wiem czy jest nadal źle czy nie - bo ta zieleń jakoś nie znika. Może z 3 tygodnie trzeba poczekać nie wiem.
lufa555 Opublikowano 16 Marca 2016 #13 Opublikowano 16 Marca 2016 właśnie miałem wyspy zielenicy. udało mi się ustabilizować no3 do poziomu 15-20mg/l przez absorber na żywicy. I teraz nie wiem czy jest nadal źle czy nie - bo ta zieleń jakoś nie znika. Może z 3 tygodnie trzeba poczekać nie wiem. Daj fotkę tej zielenicy. Ocenimy czy warto z nią walczyć
Greekzi Opublikowano 16 Marca 2016 #15 Opublikowano 16 Marca 2016 czy mam rozumieć że 30ppm to inaczej stężenia na poziomie 20mg/l? i podobnie pozostałe? 1ppm = 1mg/L
lufa555 Opublikowano 17 Marca 2016 #16 Opublikowano 17 Marca 2016 To akwarium roślinne czy malawi? Bo jak roślinne to chyba fora pomyliłeś. Temat ogólnie jest zawiły. Na start aby pozbyć się tych glonów aplikuj w przedawkowaniu węgiel w płynie bezpośrednio na glon ( może być strzykawką ). Nie zapominaj o uzupełnianiu potasu bo jest aktywatorem poboru PO4, NO3 i innych pierwiastków niezbędnych do wzrostu roślin. Jednak powinieneś popytać na forach roślinnych.
nasteq Opublikowano 17 Marca 2016 #17 Opublikowano 17 Marca 2016 Jerrystef - Przeslalem Ci na priv link do świetnego tekstu o nawożeniu. Jak bedziesz dobrze nawozić i zapewnisz światło, co2 i cyrkulację to Twoje szanse na glony mocno spadną. Pytaj tez tam gdzie Cię przekierowałem.
Greekzi Opublikowano 17 Marca 2016 #18 Opublikowano 17 Marca 2016 To akwarium roślinne czy malawi? Bo jak roślinne to chyba fora pomyliłeś. Piłeś do mnie? Kolega spytał o jednostki to mu odpisałem W sumie warto o tym wspomnieć nawet na forum Malawi, bo wszak z PO4 i NO3 jest tu dużo do czynienia, a jednostki są podawane różnie
deccorativo Opublikowano 17 Marca 2016 #19 Opublikowano 17 Marca 2016 Proponuję temat zamknąć bo herezje malawistyczne wychodzą - zaraz te nawozy młodzianki:D nawalą do Malawi. Baniak roślinny i to nie masz biotop i nie to forum a kolega i blok zastosował i atrament wlał brak tylko by podał jak to wszystko nawozi. Jak chcesz odpowiedzi o proporcji NO3/PO4 w roślinnym by glonów nie było to pisz na pw
jerrystef Opublikowano 17 Marca 2016 Autor #20 Opublikowano 17 Marca 2016 Przepraszam jeśli wprowadziły moje zapytania zamieszane. Zapewniam że nie było to zamierzone.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się