Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja widzę na górze kamieni resztki glonu zielonego zapewne w odwrocie

Na piasku chyba czarne krasnorosty też słabnące bo zaraz obok niechybnie sinice w natarciu.


Czy można zaradzić? owszem jak podasz wszystkie szczegóły dotyczące baniaka od kiedy zalany , od kiedy ryby czym karmisz i ile ( mrożonki?) podmiany ile jak często oraz wkleisz komplet pomiarów testami kropelkowymi koniecznie JBLem tak w baniaku ale i w kranie

pH zakresem 7,4-9

NO2

NO3

koniecznie PO4

Opublikowano
  deccorativo napisał(a):
Ja widzę na górze kamieni resztki glonu zielonego zapewne w odwrocie

Na piasku chyba czarne krasnorosty też słabnące bo zaraz obok niechybnie sinice w natarciu.


Czy można zaradzić? owszem jak podasz wszystkie szczegóły dotyczące baniaka od kiedy zalany , od kiedy ryby czym karmisz i ile ( mrożonki?) podmiany ile jak często oraz wkleisz komplet pomiarów testami kropelkowymi koniecznie JBLem tak w baniaku ale i w kranie

pH zakresem 7,4-9

NO2

NO3

koniecznie PO4




Ty to potrafisz człowieka op... zmotywować.


Więc tak akwarium zalane w listopadzie 2015. Testy zrobione teraz na wodzie AQWA /KRAN


TETRA:


JBL NO2: 0.01 / 0.01

JBL NO3: 20-40 / 10

JBL GH: 8 / 8.5

JBL KH: 4 / 7.5


JBL PH wychodzi poza skalę ale mam test 6 - 7.6, jedyny test który był od ręki w sklepie jest ZOOLTEK'a w zakresie 4.5-9 i 6-8 ale pokazuje totalne bzdury


Kupiłem test PO4 sera ( nie było innego w sklepie ) i w/g niego nic się nie wybarwia zarówno w aqwa jak i w kranie.


Rybki karmie czymś takim:


KARMA.jpg


Co do podmianek to przyznam się, że od czasu starty były mocno neregularne... ostatnie dwie 2 tygodnie temu 30l i tydzien temu 20l.


I dzisiaj się szykuje do podmiany

Opublikowano
  acid napisał(a):
Ty to potrafisz człowieka op... zmotywować.


A co tu ukrywać - należy ci się:D

Na pierwszy rzut widać zaniedbane akwarium.:( Prezes napomknął o sinicach ale ktoś musi napisać jak jest.

Piszę nie by szczypnąć ale rybkom poprawić, bo widzę 3 i pochowane a powinny w 300l baniaku śmigać jak rakiety po całym a pod kamieniami doły aż do podkładu a piasek przemielony a nie pokryty czymś. One w ogóle nie kopią nie ma nic na kamieniach nanoszone - siedzą w dzuplach i dyszą.


Ale do rzeczy:

zajrzyj w swój profil bo liczyłem że dowiem się o obsadzie i ilości ryb.;)

jeśli masz krasnorosty na piasku chyba dolomitowym albo innym wapiennym bo nie wygląda na kwarcowy to go pysie w ogóle nie kopią - a dlaczego? bo woda stara z ogromnym ładunkiem organiki i te NO3 20/40 to mało wiarygodne przy kranowicie z NO3 -10 nie ma cyrkulacji wody a testy nie wiem podajesz Tetry a zaraz obok JBLa.

Ty chyba nie jesteś rodowity Krakowianin bo szastasz kasą na zbędne testy - a pisałem jakie kupić dokładnie.. Idziesz do sklepu i bierzesz co jest.

chodzi o to że test PO4 JBLa znamy i wiemy że pokazuje o 300% za mało więc wynik x3 i mamy prawdę o fosforanach . Sery PO4 leżą aż się przeterminują i nic nie pokazują a jak nawet to nie wiemy jaka jest prawda.


pH - wodę w kranie masz pH 7,6 więc w baniaku oceniam że tak pod 7,8 to tylko test o skali 7,4-9 pokaże w miarę dokładnie inne pokażą bzdury bo są poza zakresem pomiarowym - szkoda kasy na nie, a pisałem.

Nic nie posłuchałeś co ci proponowałem.


Do czasu poprawy zalecam.:D


1/ w baniaku 300l co tygodniowa podmianka 20% wody czyli 60l na raz z użyciem węgla aktywnego bo widzę 0,5mg/l żywego chloru w kranowicie. Może dlatego po wielu tygodniach bez podmianki po pierwszej to wybuchło - mogła zostać ciut uszkodzona biologia i wtedy tak jest, choć NO2 nie pokazuje ale nie wiem naprawdę jaki to test.

2/ opisać filtrację jaka jest biologiczna co tam siedzi i kiedy płukane oraz co pracuje jako mechanik. Jeśli to kubeł to podnieś powrót wody i butelką 2l po coli złapać czas napełniania i wyliczyć ile to l/h.

3/ jak nie kupisz testu JBLa PO4 to nie dojdziemy jaki jest stosunek NO3/PO4 i nie będziemy wiedzieli czy jesteś w zakresie sinic czy glonów.

Na razie więc oczywiste oczywistości podpowiadam. Fotka całego baniaka by się przydała bo można wypatrzeć czego nie zapodasz:D

Karma wygląda na Spirulinę i Astocolor Tropicala - mam obie i wiem że mocno podbijają fosforany w baniaku , karmisz mrożonkami?

Zabolało?:D no musi ciut ale głowa do góry - damy radę:D

Opublikowano

Wszystkie wyniki są tesami JBL tetra się wkradła przez pyrzpadek


Karmię tylko tym co na zdjęciu.


Cały zbiornik + jakieś tak detale: https://www.dropbox.com/sh/3r6wu53vduiv934/AAAIDQuzbfcFU8IwY8Nkcm1Ea/Akwarium/03.09?dl=0


W zbiorniku 8 saulosi i 8 red redów. Coś tam kopią

Dodatkowo 5 military helmet i 20 świderków ( te się chyba troszkę rozpłodziły )



Filtr EHEIM ecco pro 300 2036. (1.75 butelki wody w 25 sekund)

Ehiem skim 350

Jeabo RW-8


Piasek ten: http://archiwum.allegro.pl/oferta/piasek-bialy-jak-snieg-dolomit-do-akwarium-malawi-i5644241435.html


I testy miały być JBL sorry nie tetra ;]


Co do podmianek nie mam aktywnego węgla możesz podpowiedzieć co ewentualnie zakupić? Czy mogę go zastąpić Sachem Prime (bo mam:))


p.s. tak nie jestem z Krakowa ;]

-- dołączony post:

deccorativo aktualnie zlałem z akwa 60l wody.


Czekam na dalsze instrukcje :P:P


Przepłukałem troche filtr w wodzie z wymianki i ponownie zmierzyłem nadal 1.75 litra / 25 sekund.


Co robić? :P

Opublikowano

Jak twój profil jest aktualny to baniak 300l i filtracja mechaniczna 250l/h zawsze da to co właśnie masz - nazywamy to stojącą wodą choć RW może kręcić nią jak w pralce.

Ten Ehiem jest zdecydowanie za słaby do tak dużego baniaka.

Ma motorek 8W i teoretycznie 750l/h a praktycznie sama zdjęta głowica i wsadzona do wanny z wodą da 450l/h jak dasz tam złoża to masz te 250l/h - wszystko się zgadza:(

To co masz nie zbiera gówienek co prawda RW powoduje że latają po całym baniaku ale ten zasys kubełka tego nie chwyta., więc rozpuszcza się w wodzie i daje co masz.

Moim zdaniem masz wiele opcji rozwiązania problemu począwszy od kaseciaka poprzez zmianę kubła na zdecydowanie większy po wsadzenie tam AqC Turbo 2000 z gęstą gąbką wybór należy do ciebie.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

rozumiem że AQUAEL TURBO 2000 to jako dodatkowy filtr?


Chciałbym uniknąć dodatkowego wyposażenia wewnątrz akwarium ;/ A nie za bardzo mam miejsce na coś większego w miejscu gdzie stoi kubeł


2016-03-11%2010.02.55.jpg

Opublikowano

AqC2000 to nie dodatkowy filtr tylko jako mechanik którego teraz nie masz.

Co to za baniak na pilota LG - długo kombinowałem zanim wpadłem że zdjęcie obrócone wkleiłeś.

Jak masz mało miejsca to wywal te całe styropianowe konstrukcje i zrób kaseciaka - to tu będzie pusto i pozostanie tylko pilot LG:D

Opublikowano
  deccorativo napisał(a):
AqC2000 to nie dodatkowy filtr tylko jako mechanik którego teraz nie masz.

Co to za baniak na pilota LG - długo kombinowałem zanim wpadłem że zdjęcie obrócone wkleiłeś.

Jak masz mało miejsca to wywal te całe styropianowe konstrukcje i zrób kaseciaka - to tu będzie pusto i pozostanie tylko pilot LG:D



To nie styropian tylko ytongi :D


Czekaj czekaj powoli. W sensie montuje te ACG2000 zamiast kubła czy mam je naraz? hm...


w sumie to spoko miejsca aby coś tam jeszcze zamontować, masz pod ręką jakieś sensowne DIY dla kaseciaka? I rozumiem że go po prostu mam zrobić i użyc zamiast kubła co mam teraz?



ooooo dziuęki!! znalazłeś pilota do telewizora którego szukamy od 2 tygodni :D


Czy od aktualnego stanu rybki mi nie padną? ;/

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.