Skocz do zawartości

Co dla Cynotilapia afra, red top Chewere, Ps. Elongatus


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie planuję obsadę do 240l szkiełka, jeden z tych gatunków chciałbym mieć w swoim:

Pseudotropheus Elongatus Mpanga

Pseudotropheus zebra red top Mphanga

Cynotilapia red top Chewere

Cynotilapia afra red top Likoma


Pytanie czy nadają się do 240l. oraz co można z nimi połączyć, aby było kolorowo, dobrze żywieniowo itd.? Najlepiej jeszcze dwa gatunki.. Myślę o Cynotilapia Hara Gallireya Reef i może jeszcze coś żółtego dla kontrastu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy gatunki w takim baniaku to trochę za dużo po za tym Wybrałeś ryby terytorialne i to mocno czy to twoje pierwsze akwa z Malawi??? Jeżeli już chcesz któryś z tych gatunków to zrób jedno gatunkowe z dwoma samcami i będzie fajne Malawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy gatunki w takim baniaku to trochę za dużo po za tym Wybrałeś ryby terytorialne i to mocno czy to twoje pierwsze akwa z Malawi??? Jeżeli już chcesz któryś z tych gatunków to zrób jedno gatunkowe z dwoma samcami i będzie fajne Malawi.

Pierwsze malawi... Jednogatunkowe mnie nie rajcuje. Chciałbym przynajmniej 2-3 kolory. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego patst20 akurat dwa gatunki z postu 1 występują w propozycjach osad 3 gatunkowych.


Kolego led4grow do wybranego gatunku z postu 1 możesz też dodać Metriaclime Msobo Magungę lub Membe Deep lub Labidochromis caeruleus yellow oraz Pseudotropheusa cyaneorhabdos maingano i masz fajną obsadę.


Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Ps. Saulosi, ale problem w tym, że chciałbym zakupić całą obsadę F1 w jednej hodowli, a jako, że jestem ze Szczecina to padło na Tan-Mal w której byłem dwa tygodnie temu "obczaić" co i jak. No i niestety na Saulosi nie ma co liczyć w najbliższym czasie, chyba, że Coral... :(


Z kolei Membe Deep to już 67zł/szt. Przy zakupie stadka + inny gatunek to już ponad mój budżet, ale ryba piękna i dymorfizm płciowy bardzo mi się podoba ;)

Msobo Magunga już trochę tańsza, więc teoretycznie mieści się w budżecie


Czyli jeden wybrany gatunek z 1 postu + Msobo Magunga i do tego np. jeszcze Labidochromis Caeruleus lub dla kontrastu Pseudotropheus Socolofi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś dał jakiś gatunek o niskim terytorialiźmie pochyliłbym się też na przykład nad Labidochromisem Perlmuttem

Co do tego czy Socolofi nadaje się do tego litrażu to już sprawa dyskusyjna i kiedyś było o tym już na tym forum podnoszone jedni są za inni przeciw.


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o zakupie w Aquaafrika? patst20 po co Ty takie bzdury wypisujesz i tylko mącisz? Skup się na odpowiednim doborze gatunków do swojego akwarium bo akurat propozycje kolegów led4grow i Bezpryma są w porządku. Socolofi bym sobie odpuścił bo tak jak pisze Bezprym jest to dość nieobliczalna decyzja w tym przypadku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś dał jakiś gatunek o niskim terytorialiźmie pochyliłbym się też na przykład nad Labidochromisem Perlmuttem

Co do tego czy Socolofi nadaje się do tego litrażu to już sprawa dyskusyjna i kiedyś było o tym już na tym forum podnoszone jedni są za inni przeciw.


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka



Labidochromis Perlmutt nie bardzo mi się podoba, choć na żywo nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.