Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Brakowało mi zdublowanego gniazda zasilania pod wtyk typowych zasilaczy biurkowych i musiałem ten wtyk ucinać z nowego zasilacza tracąc gwarancję.

Jeśli to możliwe pomyśl o możliwości zasilania w zakresie 12-36V wtedy i power ledy 30-100W będzie można bez problemu sterować. Są przecież zasilacze 19V do ledów 20W i na większe napięcia do tych o mocach powyżej 30W. tak białych jak i RGB.

jest ważnym argumentem.



Gniazdo pod wtyk można zrobić. Z drugiej strony w każdym elektrycznym można kupić wtyk DC żeński i podłączyć pod sterownik. Jak byś powiedział, to bym dorzucił gratis, bo mam kilka niepotrzebnych.


Co do zasilania, to pomyślę czy jakoś tanio da się zwiększyć zakres. Sterownik może sterować dowolnym napięciem, to jest tylko kwestia tego, że jest jednocześnie zasilany z tego napięcia wejściowego i trzeba zredukować i ustabilizować napięcie. Z drugiej strony nie miałem żadnego zapytania o wersję z zasilaniem większym od 24V. Pomyślę nad tym.


INMAR:

Stary to będzie za 3 miesiące jak (jeżeli) ukaże się nowa wersja. Mam nadzieję, że wystarczy mi sił i determinacji, żeby ten projekt ciągnąć dalej. Na razie możesz być dumny z tego, że między innymi dzięki Tobie możliwa jest praca nad nową wersją. Cały zarobek i tak idziee w "badania i rozwój". ;)

Opublikowano

Moje trzy belki led na razie pociągną na sterownikach ze sklepu, ale już śmiało mogę powiedzieć, że chcę to u siebie :) Czekam na info że już jest i stawiam się w Sulejówku osobiście po produkt :)


Pozdrawiam

Opublikowano

Popieram opcję włącz/wyłącz, ale przydało by się jeszcze trzecie położenie - bypass włączający oświetlenie na max niezależnie od tego co jest zaprogramowane. Przydaje się jak nachodzi nagła chęć pstryknięcia paru fotek bez flesza.

Opublikowano
bypass włączający oświetlenie na max niezależnie od tego co jest zaprogramowane


Pomysł może i ciekawy ale wymagałby chyba dodatkoweo przemyślenia ( np tylko 1 kanał) bo mając niezależnie Czerwone/Niebieskie/Białe na osobnych kanałach włączenie wszystkiego po 100% może nie koniecznie na pstryknięcie fotki pasować. Ale już np jeden z kanałów tylko już sensowniej...

Opublikowano

Z tym przyciskiem to chodziło mi o to żeby dało się zaprogramować np krótkie i długie kliknięcie. Dla każdego sposobu kliknięcia można by ustawić poziom na każdym kanale i czas na jaki ma to ustawienie obowiązywać (lub do następnego kliknięcia). Można by mieć dzięki temu dwa predefiniowane ustawienia dostępne na kliknięcie na obudowie.

Opublikowano

Wystarczyło by. Wtedy ustawiam światło takie jakie świeci na full normalnie i mogę fotkę pyknąć lub pokazać znajomym jak akwarium wygląda przy świetle. Obecnie jak ktoś przyjdzie rano to ciemność widzi a ja nie bardzo mam jak mu pokazać bo to wiąże się z podpinaniem komputera i zmianą ustawień. To samo do sprzątania akwarium. Czasami robię to w godzinach, gdy akwarium nie świeci i muszę kombinować.

Opublikowano

Zapytam bo w przyszłości planuje LED RGB. Po ustawieniu odpowiedniej barwy i natężenia rozumiem, że sterownik zapamiętuje moje ustawienia ale co się dzieje w momencie zaniku napięcia w sieci? Sterownik resetuje się do ustawień fabrycznych i muszę go ustawiać na nowo czy ma jakąś pamięć?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.