Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Brakowało mi zdublowanego gniazda zasilania pod wtyk typowych zasilaczy biurkowych i musiałem ten wtyk ucinać z nowego zasilacza tracąc gwarancję.

Jeśli to możliwe pomyśl o możliwości zasilania w zakresie 12-36V wtedy i power ledy 30-100W będzie można bez problemu sterować. Są przecież zasilacze 19V do ledów 20W i na większe napięcia do tych o mocach powyżej 30W. tak białych jak i RGB.

jest ważnym argumentem.



Gniazdo pod wtyk można zrobić. Z drugiej strony w każdym elektrycznym można kupić wtyk DC żeński i podłączyć pod sterownik. Jak byś powiedział, to bym dorzucił gratis, bo mam kilka niepotrzebnych.


Co do zasilania, to pomyślę czy jakoś tanio da się zwiększyć zakres. Sterownik może sterować dowolnym napięciem, to jest tylko kwestia tego, że jest jednocześnie zasilany z tego napięcia wejściowego i trzeba zredukować i ustabilizować napięcie. Z drugiej strony nie miałem żadnego zapytania o wersję z zasilaniem większym od 24V. Pomyślę nad tym.


INMAR:

Stary to będzie za 3 miesiące jak (jeżeli) ukaże się nowa wersja. Mam nadzieję, że wystarczy mi sił i determinacji, żeby ten projekt ciągnąć dalej. Na razie możesz być dumny z tego, że między innymi dzięki Tobie możliwa jest praca nad nową wersją. Cały zarobek i tak idziee w "badania i rozwój". ;)

Opublikowano

Moje trzy belki led na razie pociągną na sterownikach ze sklepu, ale już śmiało mogę powiedzieć, że chcę to u siebie :) Czekam na info że już jest i stawiam się w Sulejówku osobiście po produkt :)


Pozdrawiam

Opublikowano

Popieram opcję włącz/wyłącz, ale przydało by się jeszcze trzecie położenie - bypass włączający oświetlenie na max niezależnie od tego co jest zaprogramowane. Przydaje się jak nachodzi nagła chęć pstryknięcia paru fotek bez flesza.

Opublikowano
bypass włączający oświetlenie na max niezależnie od tego co jest zaprogramowane


Pomysł może i ciekawy ale wymagałby chyba dodatkoweo przemyślenia ( np tylko 1 kanał) bo mając niezależnie Czerwone/Niebieskie/Białe na osobnych kanałach włączenie wszystkiego po 100% może nie koniecznie na pstryknięcie fotki pasować. Ale już np jeden z kanałów tylko już sensowniej...

Opublikowano

Z tym przyciskiem to chodziło mi o to żeby dało się zaprogramować np krótkie i długie kliknięcie. Dla każdego sposobu kliknięcia można by ustawić poziom na każdym kanale i czas na jaki ma to ustawienie obowiązywać (lub do następnego kliknięcia). Można by mieć dzięki temu dwa predefiniowane ustawienia dostępne na kliknięcie na obudowie.

Opublikowano

Wystarczyło by. Wtedy ustawiam światło takie jakie świeci na full normalnie i mogę fotkę pyknąć lub pokazać znajomym jak akwarium wygląda przy świetle. Obecnie jak ktoś przyjdzie rano to ciemność widzi a ja nie bardzo mam jak mu pokazać bo to wiąże się z podpinaniem komputera i zmianą ustawień. To samo do sprzątania akwarium. Czasami robię to w godzinach, gdy akwarium nie świeci i muszę kombinować.

Opublikowano

Zapytam bo w przyszłości planuje LED RGB. Po ustawieniu odpowiedniej barwy i natężenia rozumiem, że sterownik zapamiętuje moje ustawienia ale co się dzieje w momencie zaniku napięcia w sieci? Sterownik resetuje się do ustawień fabrycznych i muszę go ustawiać na nowo czy ma jakąś pamięć?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.