Skocz do zawartości

Problem z woda


zeferino

Rekomendowane odpowiedzi

Niepotrzebnie się oburzasz i tak naprawdę nie masz o co. Jakbys ich znał, to z pewnością zmieniłbyś o nich zdanie. Naprawdę nikt tu nie miał na myśli, żeby Ciebie obrażać. Wszyscy ci koledzy są bardzo pomocni, a słowa, to tylko słowa.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, bardzo dziękuję nielicznej grupie użytkowników, którzy próbowali mi pomóc i wprowadzić mnie w świat Malawi. Informacja dla tych osób: ryby oddałem, zainwestowałem w testy kropelkowe, zrobiłem restart zbiornika, dodałem bakterie do filtra i poczekam miesiąc, aż rozwiną się bakterie, przed zakupem ryb zrobię testy wody. Dopiero wtedy powrócę do przygody z pyszczakami.


Nie zrażaj się tak od razu do nas,mimo że jedna osoba wyjechała z zapewne nie przemyślanym do końca tekstem,to nie znaczy że my tacy jesteśmy ;) ...

Jest tutaj bardzo dużo osób z chęcią niesienia tobie pomocy w starcie twojego baniaka...


My nikogo nie mamy zamiaru obrażać,więc wszystko trzeba przyjmować z uśmiechem :D

Wiadomo każdy czasem palnie coś głupiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Timi, jako taki znawca forum (za jakiego się o dziwo uważasz)...

Niby skąd wiesz za kogo ja się uważam? Uważam się za osobę, która najpierw pyta, a potem działa. Ty zrobiłeś niestety odwrotnie. Rozumiem, każdy ma prawo do błędów, ale kiedy zobaczyłem kolejny wątek z problemem wynikającym z niedojrzałego zbiornika to mnie trochę poniosło, bo ostatnio takich osób jak Ty jest bardzo dużo. Czy tak trudno jest poświęcić chwilę na zgłębienie kilku podstawowych informacji? Tym bardziej, że są podane na tacy w zrozumiały i przystępny sposób. Ten mój "wniosek" do Zarządu był pół żartem pół serio, szczególnie z tym banowaniem konta:) Nie uważam żebyś miał powód do obrażania się, ale jeśli Cię uraziłem to szczerze przepraszam.

Z racji tego, iż nie pozwolę na nazywane siebie IGNORANTEM, którym nie jestem, nie będę korzystał z forum i z pewnością nikomu nie polecę tego miejsca, bo z nikt nie lubi być hejtowany przez pseudointeligencję.

Skoro nie lubisz jak Cię ktoś obraża to również sam tego nie rób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeśli tak znasz rozkład bakterii nitryfikacyjnych w zbiorniku , to gdzie ich jest najwięcej Twoim zdaniem? W toni wodnej, czy raczej w piasku, na skałach w gąbkach filtrów, czy w ceramice?

Pojąłem o co chodzi i podmianki zawsze pomagają w zbiciu złych parametrów, chemia nie zawsze.



Odjąłeś mi kolego 20 lat. Czuje się jak wywołany do odpowiedzi w szkole. Nie odpowiem ale dodam, że bakterie to nie chemia kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odjąłeś mi kolego 20 lat. Czuje się jak wywołany do odpowiedzi w szkole. Nie odpowiem ale dodam, że bakterie to nie chemia kolego.


danielj przecież prawdę Ci napisał... wlewanie , czy sypanie bakterii do niedojrzałego baniaka z rybami niczego nie poprawia, bo takie bakterie mają długi start, a ryby trzeba ratować przed stężeniem amoniaku, a następnie NO2 "już i teraz", kiedy nie działa jeszcze bilogia , a to załatwia tylko podmianka wody i ewentualnie chemia typu np. Seachem Prime itp... chyba, że masz na myśli trochę złoża z bakteriami lub wkład z filtra z dojrzałego akwa, bo wszystkie inne "sklepowe" bakterie były tu już przetestowane i niczego nie przyspieszają, więc tym samym nie zmniejszą w krótkim czasie wysokich stężeń NH3/4 , które ryby non stop dokładają, a później zabójcze NO2 , zanim "zamknie" się cykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.