Skocz do zawartości

Problem z woda


zeferino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Jestem nowy na forum. Bardzo miło mi,, że mogłem dołączyć do grona miłośników Malawi :)


Posiadam zbiornik 120x40x40. Filtr wewnatrzny Aquael z ceramika i gąbka, kubełek Aquael 650l/h (3 warstwy ceramiki plus jedna warstwa gąbki).


Po zalaniu zbiornika wlalem do kubelka starter dla rozwoju bakterii, akwarium z wlaczona grzałka, filtrami, oswietleniem działało około 10 dni. Piasek mam wapienny, żeby podwyzszal mi ph. Parametry mierzone paskami JBL sa w normie dla pyszczakow. Po zalaniu zbiornika woda miala kolor mleczny pewnie z powodu zwiru wapienniego, jednaak po kilku dniach sie praktycznie wyklarowala. Po 10 dniach kupilem łącznie 13 pyszczakow: maingano i red red. Na drugi dzien woda byla znowu mleczna i niestety ten.stan utrzymuje sie juz od okolo 4 dni. Robiłem podmiane okolo 40 litrow i nic to.nie dało. Parametry.sa nadal w normie, jednnak ryby staly sie mniej ruchliwe. Czy woda caly czas bedzie metna? Nie wiem co robić, proszę o pomocc.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paski JBL dają bardzo niedokładne wyniki. Dużo dokładniejsze są testy kropelkowe. Np. jeśli chodzi o NO2, to pasek zaczyna się przebarwiać dopiero przy wartości 1 mg/l... a to dużo za dużo.

Najprawdopodobniej wpuściłeś ryby jednak do niedojrzałego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda może mętnieć np. od pierwotniaków: często to występuje przy dojrzewaniu akwarium. Mętną wodą teraz bym się nie przejmował. Napisałeś o mniejszej ruchliwości ryb. Jeśli mam rację, to kropelkowy test NO2 wykaże jednak nadwyżkę dość sporą. To jest realny problem dla zdrowia i życia ryb.

Zachęcam do zapoznania się z zakładką "Malawi FAQ". Znajdziesz tam wiele odpowiedzi na pytania nawet te jeszcze nie zadane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO ZARZĄDU KM:


Proponuję, aby każdemu nowemu użytkownikowi przy pierwszych 20-tu logowaniach wyświetlał się komunikat:

"OŚWIADCZAM, ŻE PRZECZYTAŁEM ZE ZROZUMIENIEM DZIAŁ FAQ KLUBU MALAWI I BĘDĘ STOSOWAŁ SIĘ DO PORAD TAM ZAWARTYCH POD GROŹBĄ ZBANOWANIA MOJEGO KONTA"

Bez potwierdzenia tego komunikatu osoba nie będzie mogła sie zalogować. To jest forum MIŁOŚNIKÓW pielęgnic, a nie IGNORANTÓW !

WIEDZA NIE BOLI !

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO ZARZĄDU KM:


Proponuję, aby każdemu nowemu użytkownikowi przy pierwszych 20-tu logowaniach wyświetlał się komunikat:

"OŚWIADCZAM, ŻE PRZECZYTAŁEM ZE ZROZUMIENIEM DZIAŁ FAQ KLUBU MALAWI I BĘDĘ STOSOWAŁ SIĘ DO PORAD TAM ZAWARTYCH POD GROŹBĄ ZBANOWANIA MOJEGO KONTA"

Bez potwierdzenia tego komunikatu osoba nie będzie mogła sie zalogować. To jest forum MIŁOŚNIKÓW pielęgnic, a nie IGNORANTÓW !

WIEDZA NIE BOLI !



I w ten sposób będzie to pierwsze i ostatnie logowanie nowego na koncie. Będzie 200000 kont i 20 Klubowiczów. I po co to?

A coby nie było OT:

Na początek zrób testy:

NH3

NO2

NO3- tego pewnie będzie "0"

Podmianki po 20l codziennie.

Nie karm ryb przez kilka dni.

Obserwuj czy nie łapią ciężko powietrza, czy nie pływają przy powierzchni, czy nie kładą się na boki.

Obniż trochę temperaturę do ok 22-23 stopni.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój. Timi - pojechałeś grubo ;/ Oczywiście że jest to forum miłośników pielęgnic, ale jeśli ktoś mówi że jest nowy i pyta, to nie błądzi. Ja tylko ubolewam, że ludziska zamiast najpierw się oczytać, to wrzucają ryby do "kij wie czego". Szkoda ryb...

Zeferino: tak jak napisałem wcześniej i tak jak napisał danielj: zrób porządne testy wody, potem będziemy myśleć co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.