Skocz do zawartości

Zakładam MALAWI 130l. Prośba o pomoc przy starcie


holek

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem wszystkim podziekowc za pomoc, kazda informacja byla przydatna.

Juz akwarium zalane od 2 dni, kontroluje teraz parametry i czekam az akwarium dojrzeje.

i wkoncu niedlugo bede mogl wpuscic jakies ryby.

czy do takiego akwarium jak mam to tylko Pseudotropheus saulosi 1+4 ?? i czy to juz na tyle by bylo do akwa, czy 2+6 tez by bylo OK??

szczerze to nie chcialbym miec az tak zolto w akwa :). co powiecie o Pseudotropheus elongatus Neon Spot?? ewentualnie znajomy ma zebry do oddania, ale to juz chyba nie do mojego akwa, zgaadza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do takiego akwarium jak mam to tylko Pseudotropheus saulosi 1+4 ?? i czy to juz na tyle by bylo do akwa, czy 2+6 tez by bylo OK

IMHO możesz śmiało spróbować saulosi 2+6, ale tylko saulosi. Dwa gatunki do tego akwarium to niestety za dużo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do takiego akwarium jak mam to tylko Pseudotropheus saulosi 1+4 ?? i czy to juz na tyle by bylo do akwa, czy 2+6 tez by bylo OK??

IMHO możesz śmiało spróbować saulosi 2+6, ale tylko saulosi. Dwa gatunki do tego akwarium to niestety za dużo:(

Dokładnie tak jak pisze timi...

Jeden gatunek w układzie dwu samcowym czyli np 2+5/6 to już max co można dać do tego zbiornika,oczywiście przy odpowiednim ułożeniu kamieni,żeby te dwa samce znalazły własne kąty dla siebie...

Jakby były jakieś zgrzyty miedzy samcami,to zawsze przecież można zredukować obsadę o jednego samca i samicę mniej ;)...

szczerze to nie chcialbym miec az tak zolto w akwa :).

Żółto nie będziesz miał bo samce saulosi są koloru niebieskiego z pionowymi czarnymi pasami,a samice tylko są żółte,więc równowaga kolorystyczna będzie jak najbardziej ok :D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mineło już trochę czasu od zalania mojego baniaczka i chciałbym pokazać wam efekt. wiem ze nie wyglada to jak biotop malawi ale chyba właśnie dzięki wapieniom mam ph wody na odpowiednim poziomie, bez zadnych uzdatniaczy. Chciałem jeszcze czarne tło na tyłach ale akwarium jest za bardzo porysowane i wszystkie rysy za bardzo sie rzucają w oczy :(

jak narazie moje saluosi (x5) czuja sie chyba dobrze :).

Przy okazji jeszcze raz wielkie dzięki WAM za pomoc, a w szczególności DECCORATIVO, który wszystko bardzo super mi wytłumaczył.

post-16864-14695727984606_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.