Skocz do zawartości

Zakładam MALAWI 130l. Prośba o pomoc przy starcie


holek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szafka wytrzyma , daje ja producent a oni jakby nie patrzec na akwa sie znaja, co do podkladki pomiedzy szafka a akwa to sprawdz w instrukcji, w moim bylo wyraznie napisane zeby nic nie wkladac bo to grozi utrata gwarancji, ja mam wprawdzie Roma 240, on jest w takim plastykowym czyms ze tak powiem. Co do wody to mailuj do dostawcy, chyba United Utilities w Manchester? Ja mieszkam w polnocnej Szkocji, Sccotish Water uzywa chloraminy, zadne odstawanie nie usunie tego, trzeba uzdatniacz typu Prime lub cos w tym stylu

Londo


Edit

Mozesz wlozyc jakas gruboziarnista gabke do srodka tego koszyczka (ja tak mam) tylko trzeba ja co kilka dni czyscic bo sie przypycha i spada przeplyw przez filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Londo - sama kwintesencja rozeznania jaką mamy wodę w kranie.

Niestety muszę być skąpy w informowaniu bo się tu ze mnie naśmiewają że przeglądam strony internetowe wodociągów. A wiele ciekawych informacji można zyskać poczynając od pH i NO3 a skończywszy na procesie odkażania kranówy jaki stosuje ten nasz wodociąg. A to bezpośrednio przekłada się na sposób podmiany wody oraz co dajemy do systemu filtracji w baniaku.


holek co się dziwisz że wiemy - wodę masz z tej firmy co podał Londo a ja zerknąłem tylko by wyczytać iż stosują ozonowanie ale Manchester to duża wieś i jak pęknie gdzieś rura to zapewne dodatkowo ten odcinek odkażają innym cholerstwem.

Tu masz opisy bardzo dokładne i nawet nr telefonu więc zadzwoń i poproś o aktualne parametry i jaka jest technologia uzdatniania wody w twojej wsi oraz co stosują jak wymieniają zawór czy odcinek sieci - czym odkażają? -tu masz link

http://www.unitedutilities.com/Bacteria-in-water.aspx


to duża firma i w różnych miastach może być różny proces uzdatniania.

Na pewno najlepiej jakbyś lał wodę przez korpus 10" z wkładem węglowym - wtedy nigdzie nie musisz dzwonić i nie trzeba żadnych chemicznych uzdatniaczy kranówy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne podpowiedzi. Tak Londo, podlegam pod United Utilities, Manchester.Wysłałem maila do do dostawcy wody o więcej informacji o mojej wodzie.


Deccorativo, wody nie mam z tej firmy co Londo, inny dostawca.

I wcale nie musisz być skapy w podawaniu informacji. Jesli juz ktos wie o co kaman z tą wodą to może sie śmiać ale jak dla mnie, nowicjusza to każda uwaga i informacja jest mile widziana, jestm bardzo wdzięczny.


W weekend zalewam baniak. Mam nadzieje że wszystko bedzie OK.

Czy w każdym koszyku w filtrze zewnetrzym powinienem uzyć włókniny jak w linku?


4,6,8,12,16,20 COMPATIBLE FLUVAL105/106/205/206 POLISHING PADS | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem takiego Fluvala ale patrząc na przepływ wody przez ten kubeł to dałbym te wkładki z włókniny tylko na wierzch najwyższego koszyka tuż przez powrotem wody do baniaka.

Te wkładki wymagają częstej wymiany a to wiąże się z otwieraniem kubła.

Podają co 7-10 dni wymieniać :( :( trochę upierdliwe rozwiązanie.

Może koledzy którzy mają takie kubły podpowiedzą ci jak oni mają.

Na start biologii nie powinno być w kuble zeolitu i węgla tylko gąbki i złoże biologii.


Co do zalewania baniaczka to się cieszę:D

Nie zapomnij o podkładkach pod kamienie na dno szkiełka, potem kamienie ustawiasz potem płukany piasek , potem poziomowanie baniaczka bo jak wody dużo to ciężko poziomować a na koniec lej wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fluval 405 i w nim nie mam włókniny za często trzeba je wymieniać mam tylko samą ceramikę...nie wiem jak u ciebie ale ja w kubełku mam w standardzie takie dwie duże gąbki i je tylko przepłukujesz(woda z baniaka) tak raz na 6 mies.+ceramikę bynajmniej ja tak robię.Na wlocie do biologa mam prefilter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli gabki obok koszykow po dlugosci calego filtra


Tak gąbki obok koszyków tylko je w tym fluvalu 405 posiadam, i ceramikę- włókniny nie posiadam bo zbyt często musiałem kubełek otwierać a tak jak masz prefiltr na wlocie to ja tak jak pisałem te gąbki +ceramikę płuczę raz na 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fluvala 306, w zestawie byly 4 gabki te z boku koszyka ( wlot wody) i takie 2 w miare grube gabki na gorny dzielony koszyk ( ostatni koszyk przez ktory przeplywa woda) i nie pamietam co jeszcze ale na 100% zadnej wlikniny nie bylo. Teraz mam tylko te 4 gabki obok koszykow i w dwich dolnych matrix( tak di okolo polowy koszykow) i na gorze wegiel aktywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, juz przestroge taka dostalem :).

Wlokniny nie mam zamiaru wkladac. Na poczatek tylko zloze bakteryjne i gabke do koszyka bo akurat mam do wykorzystania.

-- dołączony post:

Dopiero pozniej dorzuce zeolit albo wegiel, bede czytal co bedzie dla mnie lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.