Skocz do zawartości

Obsada do 130x45x45


bizonkrk17

Rekomendowane odpowiedzi

a może jeszcze coś takiego ?

-labidochromis sp. perlmutt

-Metricalima msobo magunga http://www.sklep.malawian.pl/pl/malawi/17-metricalima-msobo-magunga-f1.html

Te dwa to raczej pewniaki. A jako trzeci waham się miedzy :

-Cynotilapia afra Hai Reef yellow top http://www.sklep.malawian.pl/pl/malawi/649-cynotilapia-afra-hai-reef-yellow-top.html

-Labidochromis sp "mbamba" http://www.sklep.malawian.pl/pl/malawi/89-labidochromis-sp-mbamba.html

-Pseudotropheus elogantus mphanga http://www.sklep.malawian.pl/pl/malawi/7-pseudotropheus-elogantus-mphanga.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Perlmutt i Magunga to fajny wybór. Mają między sobą duży kontrast,a fajnie to wygląda w akwarium temu też do Magungi dobrałem Cynotilapia Hara by ten kontrast zachować. Do reszty z obsady, którą sobie wybrałeś widzę ,że szukasz czegoś o intensywnych pionowych pasach. Mi osobiście bardziej pasuje Pseudotropheus Elogantus Mphanga. Jeśli mogę coś dodać z pionowymi pasami to pięknie prezentuje się Cynotilapia Zebroides Red Top Likoma. Szukając obsady zwróć także uwagę na samice gdyż nie są zawsze tak piękne jak samce, a czasem można powielić kolorystycznie tak jak np w przypadku samic Saulosi i Msobo Magunga.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem też Twoja propozycję wcześniej ale nie wiem czemu ją pominąłem przy pisaniu posta z propozycjami, później jeszcze trochę poszperałem na YT w filmikach, a na koniec jak zobaczyłem zdjęcie stana to już byłem pewny, że Cynotilapia Zebroides Red Top Likoma będzie najlepszym wyborem:D

Teraz jeszcze jedna ważna kwestia, gdzie zakupić rybki, najbliżej mam do malawian, tyle, że przekopując forum znalazłem rożne opinie nie koniecznie pochlebne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Teraz jeszcze jedna ważna kwestia, gdzie zakupić rybki, najbliżej mam do malawian, tyle, że przekopując forum znalazłem rożne opinie nie koniecznie pochlebne...




Kupowałem w Malawianie i mam mieszane uczucia, co do ryb jest ok ale mieszają mną inne sprawy.

Aquaafrika (znajdziesz ich na allegro) profesjonalne podejście, przesyłka bardzo dobrze zapakowana, bardzo dobry kontakt ze sprzedawcą.

Tan-Mal, nie kupowałem u nich ale odkąd jestem na forum dostają same komplementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquaafrika z tego co widzę to mają mało komentarzy na allegro i wysyłają od kwoty 200pln, do Tan-mal muszę napisać maila w sprawie cennika i dostępności ryb. Tylko nie kupowałem nigdy ryb na odległość z wysyłką i trochę się obawiam tego. Wolał bym kupić gdzieś gdzie mogę podjechać i je obejrzeć. Zresztą jakoś pewniej bym się czuł gdym sam je transportował autem do domu.

W sumie to jedynie pozostaje mi znaleźć sprzedawcę który oferuje Cynotilapia Zebroides Red Top Likoma, i perlmutt bo muszę dokupić 4 osobniki. Magunga zaproponował mi kolega CoolPhon więc pewnie się skuszę na jego ofertę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Aquaafrika się nie obawiaj przesyłka zapakowana jak by na Anktartydę była wysyłana. Mają mało komentarzy bo poza allegro się u nich kupuje by sprzedawca nie płacił prowizji.Co do kwoty przesyłki to ona jest bo jest ja płaciłem 30 zł za pociąg. Dzwoń jeśli mają co chcesz i się dogaduj człowiek jest bardzo otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W sumie to jedynie pozostaje mi znaleźć sprzedawcę który oferuje Cynotilapia Zebroides Red Top Likoma, i perlmutt bo muszę dokupić 4 osobniki.



W ostatnim cenniku Tan-Mal są w ofercie oba gatunki, z tym że akurat żaden z nich nie jest w promocji. Zebroides po 33 zł, Perlmutt po 59 zł za sztukę.

Ja za transport PKS do Bydgoszczy płaciłem 20 zł. Ryby pancernie zapakowane + dodatkowe szt. w gratisie. Ogólnie firmę polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.