Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Nie krępuj się i wrzucaj namiary może i inni skorzystają...:P


Nie chciał bym reklamować jednego sprzedającego, wystarczy jak podam, że kupiłem Czarny Bazalt o gradacji od 0,8 do 1,6mm. Cena za 30kg to 40zł a przesyłka free. To chyba wystarczy aby przesiać znany portal Aukcyjny i dobrać korzystną dla siebie ofertę :) być może ktoś nawet znajdzie taniej.


ps. Tylko nie spodziewajcie się nie wiadomo czego, piasek jest zapylony i zamulony potrzeba wielu godzin aby woda z płukania była w miarę klarowna ;) podobnie jak z piaskiem z marketu budowlanego :)


ps2. Pompa w kasecie pracuje na 7 biegu a falownik na 1. Główny nurt jest przy przedniej szybie a tą upodobały sobie moje pyski, stąd może taki wniosek. pomiędzy kamieniami woda jest spokojniejsza, ale ryby jeszcze nie zasiedlają grot, chyba, że spłoszone

Opublikowano
Kolor piachu chyba nie ma większego znaczenia na to czy wygląda naturalnie czy nie, to chyba raczej kwestia gustu, nienaturalnie to wygląda porcelanowy wrak statku albo muszelki a i to jest też kwestią gustu, każdy robi pod swoje oko a jak podoba się komuś jeszcze to też miło :)


No tu się niestety muszę zgodzić z tobą ;) .Są gusta i guściki a o tym się nie dyskutuje :D ...

Oczywiście jeśli koledze ''margol666'' się podoba czarne podłoże jak w twoim przypadku to spoko jego sprawa,zrobi co uważa za słuszne...

Ale zakupując ten czarny piach musi zwrócić uwagę aby był odpowiedniej granulacji(0.8-1.2mm)

Opublikowano

Ale zakupując ten czarny piach musi zwrócić uwagę aby był odpowiedniej granulacji(0.8-1.2mm)



Ciężko będzie, jedyny jaki znalazłem to 0,8-1,6 jak pisałem poniżej. Ale nie jest ostry, a ryby chętnie go biorą do paszczy i przesypują. Także na moje oko, daje radę ;)

Opublikowano
Ale nie jest ostry, a ryby chętnie go biorą do paszczy i przesypują. Także na moje oko, daje radę ;)


Akurat miałem to napisać ale uprzedziłeś mnie ;) ...

Najważniejsze że piasek nie ma ostrych krawędzi,bo wiadomo czym to może grozić,jak ryba przepłucze sobie nim skrzela...

Opublikowano

Zrobiłem mały test podłoża w baniaczku który obecnie posiadam. Zasypałem najczęściej obleganą dziurę żwirkiem który zakupiłem (2-5mm) i moje gady w 0,5 h wykopały jamę spowrotem. Do soboty jeszcze parę dni i zapasowa koncepcja na biały piach.

Opublikowano

Tak się składa, że mam w swoim zbiorniku żwir czarny granulacji 08-1,2 mm. Jest to żwir, nie bazalt. Długo się zastanawiałem nad bazaltem (dużo tańszy), ale bałem się jego "ostrości". Ostateczną decyzję podjąłem kupując 3 kg takiego "żwirku". Niestety w dotyku był zdecydowanie ostry w stosunku do piachu, więc ze względu na ryby i możliwości dużo szybszego porysowania szyb zrezygnowałem. Kupiłem żwirek barwiony na czarno żywicą i wypalany. W dotyku jest OK (jest dużo łagodniejszy od tradycyjnego piachu czy drobnego żwiru). Ale; wymyślając sobie czarne podłoże kierowałem się tym, że kolory ryb na takim tle będą się dużo lepiej prezentować. Czy tak jest - moim zdaniem nie aż tak, żeby było warto. Całość niestety wygląda zdecydowanie nienaturalnie, może trochę oryginalnie ale raczej w złym znaczeniu. Poza tym czarne podłoże dużo bardziej pochłania światło i w porównaniu do zbiornika z podłożem naturalnym, przy podobnym świetle, wydaje się, że jest ciemniej. To tyle moich uwag. Jeśli chcesz mogę spróbować zrobić kilka zdjęć.

  • Dziękuję 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.