Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tu nie ma co myśleć, wystarczy kupić dobre testy kropelkowe i je zrobić ;) w faq jest wszystko co potrzeba, kamienie postaraj się ułożyć tak, żeby przypominały naturalne gruzowisko skalne, w którym ryby będą mogły znaleźć sobie zakamarki. Ułożenie zależy od rozmiaru zbiornika i gatunków, jakie chcesz hodować. Wejdź w galerię, pooglądaj zdjęcia baniaków i na pewno znajdziesz inspirację ;)

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Kamienie rozumiem układacie aby uzyskać pewne szczeliny, przejścia i groty dla ryb.

Czy trzeba wziąć pod uwagę rozmieszczenie grot tak aby ryby sobie nie wchodziły w drogę ?



jeżeli chodzi o układanie kamieni , to są różne "szkoły" szczególnie dla mbuny..... jedni robią dużo kryjówek , a inni jak ich najmniejszą ilość , albo wcale i każdy widzi w tym plusy i minusy :) .... najlepiej pooglądaj sobie naszą galerię z akwariami...


Wg pani Kielan w malawi.org.pl:

:)



Skoro ta pani tak twierdzi, to trzeba się zgodzić. Dziwne tylko , że piaskowce często stanowią dekorację w "kwaśnych" akwariach ;)

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Garaży nie mam zamiarów robić bo będą się tam odkładać resztki.


Mimo to do cyrkulacji chcę użyć dwóch falowników 2x1600l/h tylko jak one się zwały... + sumpa pompa i myślę że przewiew będzie.


W takim razie zrobię tak że kupię kilka większych kamieni i jakby co to spróbuje je rozbić i z nich coś ułożyć. W razie czego wstawię kompozycję i ktoś pomoże :)


Nie mam pojęcia co do piaskowca :P to Wy już sobie musicie jakoś uzgodnić he he, ja w BW nigdy nie widziałem kamienia. Tyle że oni tam jadą z RO + armatki torfowe, liście dębu, szyszki olchy i inne bursztynowe zabarwiacze.

No cóż to tą kwestię mam już uzgodnioną i już jestem coraz bliżej.

Piasku kupiłem 20KG takiego do piaskownic granulacja raczej coś w okolicach 0.8-1mm, mam nadzieję że starczy bo nie będę miał jak podjechać bo auto oddałem....

Opublikowano
Piasku kupiłem 20KG takiego do piaskownic granulacja raczej coś w okolicach 0.8-1mm

Mógłby być nawet odrobinkę większy, nic by się nie stało. Ten też OK.

  • Dziękuję 1
Opublikowano
2x1600l/h tylko jak one się zwały...


A ja Ci proponuję kupić jeden mocniejszy cyrkulator, ale za to porządniejszy, cenowo wyjdzie to samo, ale jakość nie do porównania.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Zrobiłbym tak Matik ale jest jeden problem. Po morskim mi zostały te dwa więc koszta zerowe ;) no dobra jakieś koszta są bo umyć je musze, ale tak to powinno być ok :P


PS. przypomniałem sobie, są to malutkie Koralie nano evolution 1600 ;P

Opublikowano
Sczególnie chciałbym tu zrobić tak aby podczas godów nie wchodziły sobie w drogę, chyba nie powinny ?

Z obsady którą tutaj na forum panowie mi zaproponowali to pyszczak rdzawy i saulosi haremy.

Niby nie opisują ich jako agresywne, ale pal licho wolę spytać ;P



...przy takim akwa jest to niemożliwe. Saulosi w momencie tarła potrafi być na tyle agresywny ,że może zdominować całą obsadę rozganiając ją po kątach. To nie jest tak ,że one nie są agresywne. One są jednymi z najmniej agresywnych . Uwierz mi ,że w momencie tarła w oczy sobie nie patrzą i nie udają baranków. Oczywiście ...nie można ich porównywać do kilerów ale nie są to baranki. Saulosi lubi podkopywać kamienie przed tarłem....i wtedy powstają fajne kryjówki. Oczywiście wysokie kamienie ( wyższe jak szersze) ustaw na podkładce . Ale szerokie można postawić na piasku i ryby same sobie zrobią kryjówki i jest bardzo naturalne .

Opublikowano

No to teraz mam już więcej porad :D do kryjóweczek he he


Oj spokojnie, ja mam zawsze taki problem że przy zakładaniu akwarium chce wszystko zrobić w jeden dzień ale mi się nie udaje... Za dużo promili i muszę kończyć.


Idę się rozejrzeć za tłami jeszcze, tylko zastanawiam się nad tym i dylemat.


Czarne tło wygląda spoko, nie trzeba czyścić czy coś.

Wewnętrznego strukturalnego na pewno nie włożę bo zabiera przestrzeń. Zewnętrzne strukturalne znowu nie wiem jak się zabrać za to.

Jest jakiś sposób mądry który pozwoli mi ze styropianu uzyskać nietypowe wgłębienia i strukturę ? czy zostaje przyklejanie kamieni do czegoś i włożenie za akwarium ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.