Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć

Za nami dzień siódmy, rano odwiedziliśmy doskonały sklep z kamieniami, spędziliśmy tam z żoną dobre półtorej godziny przebierając w głazach, państwo prowadzący ten sklep są nad wyraz uprzejmi, wyrozumiali i pomocni. Pokazano nam wagę i kawałek równej podłogi i właścicielka powiedziała, że możemy sobie dowolnie budować piramidki i żeby po nią zadzwonić jak będziemy już mieli wybrane. To doskonałe podejście, bo nie czuliśmy się zestresowani, że zabieramy komuś czas. Gdyby ktoś szukał kamienia, to polecam http://www.brzozowyraj.pl/

Na koniec poważone kamienie upchane zostały w naszą małą leciwą Corollkę i przewiezione do domu. Wyszło tego ~90kg.

Przez dwie godziny myłem je szczotką pod bieżącą wodą, ręce mam takie czyste i odmoczone, że chyba tylko takie miałem po urodzeniu się :)

Niestety nie mamy jeszcze piasku bazaltowego, który zgodnie z zamysłem ma wyściełać dno.

Niemniej ustawiłem kamienie w zbiorniku na próbę (wiem niepotrzebnie ryzykuję, ale co to za życie bez ryzyka). I tu nasuwa mi się pytanie do bardziej doświadczonych akwarystów, czy tło które mam przycięte na wymiar zew. ze spienionego pcv 3mm można dać do środka i oprzeć o nie delikatnie kilka kamieni ? czy raczej nie robić dodatkowego nacisku na taflę ?

Obecnie kamienie są oparte o dwa mniejsze kawałki tegoż pcv. Czy takie pcv przykleić do

ścianki tylnej klejem do klejenia akwariów, czy może jest na to inny patent ?

Przy okazji spytam czy nie przesadziłem z ilością tego Filitu, czy filtr kasetowy który umieszczę na prawej ścianie + falownik na lewej dadzą radę stworzyć na tyle silny prąd aby brud się nie gromadził pomiędzy kamieniami ?


Wrzucam kolejne fotki i czekam na konstruktywną krytykę.


23743774222_e14c23339c.jpg by Rafał Pleński


23769640871_ae8e1646d6.jpgby Rafał Pleński


23826024256_fde901b4c8.jpgby Rafał Pleński

Opublikowano

Rafale tło bym jednak przykleił na kilku kropkach silikonu. U mnie lekko się odgieło i widać szczelinę z boku.

Falownik i Jebao dadzą radę. Jaki falownik kupujesz?

Parę łupków możesz oprzeć o pcv. Są lekkie więc nie zrobią sporego nacisku.

Układ bardzo fajny ;)


Pod kaseciak będziesz chyba musiał zrobić jeszcze miejsce.

Opublikowano

Czyli tło przyciąć do wew. wymiaru i podkleić delikatnie silikonem na krawędziach ? chyba będzie lepiej wyglądało w środku, wiążę ze swoim akwarium pewne fotograficzne plany (ale na razie o tym sza)

Falowniki przeglądałem pobieżnie, zaciekawił mnie Mover M4600, może nie robi tornada ale ma bardzo niski pobór mocy i całkiem przyjemne rozmiary jak to mojego małego akwarium.

A 4600l/h to chyba świat i ludzie do mojego zbiornika.

Opublikowano

Plezi fajne kamole ale przeładowałeś jak na mój gust.

Na pewno wyjmij pierwszy z lewej i pierwszy z prawej oraz te drobne kamyki na przodzie.

Przesuń ten wysoki z prawej ku przodowi by za nim kaseciak wszedł.

Moim zdaniem masz kamoli na dwa takie baniaki.


No i jak teraz włożysz tło z czarnego pcv3mm to nie zwinie się w rolkę:confused:


Jak pokonasz problem przyklej tło do szyby w 5 punktach ale nie silikonem bo on pod wodą trzyma do szkła doskonale ale do pcv spienionego wcale:D ale do pcv twardego znowu doskonale. może all-fix Soudala. U mnie podobnie jak u Seby klejenie silikonem dawno puściło i tło odstaje od szyby ale teraz nic nie zrobię.

Ja ostatnio jak kleiłem - robiłem taki myk

smarowałem punktowo pcv spienione CosmoPlast500 ( ten trzyma do pcv na mur ) a jak wysechł to dopiero silikonem do szkła - jest pod wodą tydzień i na razie trzyma. Tamto puściło po kilku dniach

z moich doświadczeń silikon nie trzyma pod wodą do materiałów chłonących wodę nawet trochę. Nad wodą nie ma problemu.

  • Dziękuję 1
Opublikowano
Plezi fajne kamole ale przeładowałeś jak na mój gust.

Na pewno wyjmij pierwszy z lewej i pierwszy z prawej oraz te drobne kamyki na przodzie.

Przesuń ten wysoki z prawej ku przodowi by za nim kaseciak wszedł.

Moim zdaniem masz kamoli na dwa takie baniaki.


No i jak teraz włożysz tło z czarnego pcv3mm to nie zwinie się w rolkę:confused:



No właśnie na razie wsypałem wszystko co dziś przywiozłem i starałem się jakoś to urządzić, ten skrajnie lewy, raczej nie wyleci gdyż ma fajną strukturę, ale rozważę zamianę z którymś z leżących na środku, to samo się tyczy skrajnie prawego. Myślę że jeszcze coś przemodeluję, bo i tak muszę je wszystkie wyjąć, podkleić tła na tył i na prawy bok. Co zaś się tyczy tych maluchów wysypanych na przodzie, to wziąłem je na wszelki wypadek żeby coś ewentualnie podeprzeć. Musiałem je wrzucić bo Syn tylko czyha na takie nieostrożnie zostawione małe przedmioty do wpakowania do buzi, a chcemy żeby jeszcze ponosił te swoje z trudem wyrośnięte mleczaki ;).

A jeszcze bym się spytał odnośnie sklejenia kamieni, oczywiście całość konstrukcji będzie się opierała na grawitacji, żwirze i delikatnym podparciu o pcv w tylnej części. Ale rozważałem sklejenie kilku kamieni ze sobą parami, to by wzmocniło konstrukcję pozostając wciąż rozbieralną dekoracją. Czym taki filit najlepiej połączyć ?

Opublikowano
Czarny piach uważam za błąd no ale to Twoje akwarium

żaden to błąd, ryby na czarnym podłoży wyglądają oszałamiająco !

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.