Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć

Za nami dzień siódmy, rano odwiedziliśmy doskonały sklep z kamieniami, spędziliśmy tam z żoną dobre półtorej godziny przebierając w głazach, państwo prowadzący ten sklep są nad wyraz uprzejmi, wyrozumiali i pomocni. Pokazano nam wagę i kawałek równej podłogi i właścicielka powiedziała, że możemy sobie dowolnie budować piramidki i żeby po nią zadzwonić jak będziemy już mieli wybrane. To doskonałe podejście, bo nie czuliśmy się zestresowani, że zabieramy komuś czas. Gdyby ktoś szukał kamienia, to polecam http://www.brzozowyraj.pl/

Na koniec poważone kamienie upchane zostały w naszą małą leciwą Corollkę i przewiezione do domu. Wyszło tego ~90kg.

Przez dwie godziny myłem je szczotką pod bieżącą wodą, ręce mam takie czyste i odmoczone, że chyba tylko takie miałem po urodzeniu się :)

Niestety nie mamy jeszcze piasku bazaltowego, który zgodnie z zamysłem ma wyściełać dno.

Niemniej ustawiłem kamienie w zbiorniku na próbę (wiem niepotrzebnie ryzykuję, ale co to za życie bez ryzyka). I tu nasuwa mi się pytanie do bardziej doświadczonych akwarystów, czy tło które mam przycięte na wymiar zew. ze spienionego pcv 3mm można dać do środka i oprzeć o nie delikatnie kilka kamieni ? czy raczej nie robić dodatkowego nacisku na taflę ?

Obecnie kamienie są oparte o dwa mniejsze kawałki tegoż pcv. Czy takie pcv przykleić do

ścianki tylnej klejem do klejenia akwariów, czy może jest na to inny patent ?

Przy okazji spytam czy nie przesadziłem z ilością tego Filitu, czy filtr kasetowy który umieszczę na prawej ścianie + falownik na lewej dadzą radę stworzyć na tyle silny prąd aby brud się nie gromadził pomiędzy kamieniami ?


Wrzucam kolejne fotki i czekam na konstruktywną krytykę.


23743774222_e14c23339c.jpg by Rafał Pleński


23769640871_ae8e1646d6.jpgby Rafał Pleński


23826024256_fde901b4c8.jpgby Rafał Pleński

Opublikowano

Rafale tło bym jednak przykleił na kilku kropkach silikonu. U mnie lekko się odgieło i widać szczelinę z boku.

Falownik i Jebao dadzą radę. Jaki falownik kupujesz?

Parę łupków możesz oprzeć o pcv. Są lekkie więc nie zrobią sporego nacisku.

Układ bardzo fajny ;)


Pod kaseciak będziesz chyba musiał zrobić jeszcze miejsce.

Opublikowano

Czyli tło przyciąć do wew. wymiaru i podkleić delikatnie silikonem na krawędziach ? chyba będzie lepiej wyglądało w środku, wiążę ze swoim akwarium pewne fotograficzne plany (ale na razie o tym sza)

Falowniki przeglądałem pobieżnie, zaciekawił mnie Mover M4600, może nie robi tornada ale ma bardzo niski pobór mocy i całkiem przyjemne rozmiary jak to mojego małego akwarium.

A 4600l/h to chyba świat i ludzie do mojego zbiornika.

Opublikowano

Plezi fajne kamole ale przeładowałeś jak na mój gust.

Na pewno wyjmij pierwszy z lewej i pierwszy z prawej oraz te drobne kamyki na przodzie.

Przesuń ten wysoki z prawej ku przodowi by za nim kaseciak wszedł.

Moim zdaniem masz kamoli na dwa takie baniaki.


No i jak teraz włożysz tło z czarnego pcv3mm to nie zwinie się w rolkę:confused:


Jak pokonasz problem przyklej tło do szyby w 5 punktach ale nie silikonem bo on pod wodą trzyma do szkła doskonale ale do pcv spienionego wcale:D ale do pcv twardego znowu doskonale. może all-fix Soudala. U mnie podobnie jak u Seby klejenie silikonem dawno puściło i tło odstaje od szyby ale teraz nic nie zrobię.

Ja ostatnio jak kleiłem - robiłem taki myk

smarowałem punktowo pcv spienione CosmoPlast500 ( ten trzyma do pcv na mur ) a jak wysechł to dopiero silikonem do szkła - jest pod wodą tydzień i na razie trzyma. Tamto puściło po kilku dniach

z moich doświadczeń silikon nie trzyma pod wodą do materiałów chłonących wodę nawet trochę. Nad wodą nie ma problemu.

  • Dziękuję 1
Opublikowano
Plezi fajne kamole ale przeładowałeś jak na mój gust.

Na pewno wyjmij pierwszy z lewej i pierwszy z prawej oraz te drobne kamyki na przodzie.

Przesuń ten wysoki z prawej ku przodowi by za nim kaseciak wszedł.

Moim zdaniem masz kamoli na dwa takie baniaki.


No i jak teraz włożysz tło z czarnego pcv3mm to nie zwinie się w rolkę:confused:



No właśnie na razie wsypałem wszystko co dziś przywiozłem i starałem się jakoś to urządzić, ten skrajnie lewy, raczej nie wyleci gdyż ma fajną strukturę, ale rozważę zamianę z którymś z leżących na środku, to samo się tyczy skrajnie prawego. Myślę że jeszcze coś przemodeluję, bo i tak muszę je wszystkie wyjąć, podkleić tła na tył i na prawy bok. Co zaś się tyczy tych maluchów wysypanych na przodzie, to wziąłem je na wszelki wypadek żeby coś ewentualnie podeprzeć. Musiałem je wrzucić bo Syn tylko czyha na takie nieostrożnie zostawione małe przedmioty do wpakowania do buzi, a chcemy żeby jeszcze ponosił te swoje z trudem wyrośnięte mleczaki ;).

A jeszcze bym się spytał odnośnie sklejenia kamieni, oczywiście całość konstrukcji będzie się opierała na grawitacji, żwirze i delikatnym podparciu o pcv w tylnej części. Ale rozważałem sklejenie kilku kamieni ze sobą parami, to by wzmocniło konstrukcję pozostając wciąż rozbieralną dekoracją. Czym taki filit najlepiej połączyć ?

Opublikowano
Czarny piach uważam za błąd no ale to Twoje akwarium

żaden to błąd, ryby na czarnym podłoży wyglądają oszałamiająco !

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Od lewa do prawa fajny pomysł. Kiedyś próbowałem coś takiego zrobić i nie udało mi się. Okazało się że mam za krótki baniak do symulacji takiego wschodu i zachodu albo za mało dałem ledów. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Odnoszę się tylko do akwarium 180cm Jak chcesz połączyć L. Perlmutta, który dorasta raptem do 11cm. Z mdokami, które w moim akwarium samce mają po 18cm? Jeżeli chcesz coś w jasnym żółtym , złotym ubarwieniu, to zamiast Labidochromisów, proponuję nimbochromis venustus. A z mdoki są bardzo problematyczne w utrzymaniu ich w zdrowiu, oczywiście moim zdaniem i piszę tutaj tylko o moim doświadczeniu z tymi rybami. Pierwszy raz kupiłem stado 12ryb, po krótkim czasie zostało kilka szt. Które przeżyły do max rozmiarów. Później postanowiłem odbudować stado. Kupiłem kolejne kilkanaście rybek i wpuściłem do akwarium przejściowego, aby tam podrosły - padały jak muchy i po pewnym czasie nie zostało z nich nic. Nie poddałem się i długo szukając kupiłem kolejne 8szt. Takich odchowanych 8cm. (Ryby z Holandii) Aby je wpuścić od razu do dużego akwarium. Po 2mc z 8szt. Zostało mi 3szt i pływają do dzisiaj z 5 starszymi dorosłymi mdokami. Nie wiem, może tylko u mnie, ale te ryby są bardzo wrażliwe. Aby uzupełnić niebieski kolor w akwarium - samce i samice niebieskie, kupiłem stado cyrtocara moori. Kolorem tułowia nie odbiegają od ndok, lepiej pływają, bo mają temperament i przede wszystkim -nie zdychają. W dużym akwarium aktualnie pływa 5szt. Takich około 12cm. Dokupiłem też 16szt małych rybek, takich 3cm. Które aktualnie pływają samodzielnie w przedszkolu 200l mają już około 5-6cm i dalej rosną, w dodatku ani jedna z 16szt nie padła. Podrosną do około 8cm i wpuszczę je do reszty obsady. Ogólnie ryby z gatunków non - mbuna wolno rosną, a już cyrtocara wybitnie wolno rośnie. Do 0.5cm miesięcznie. W dodatku nie każdemu, podoba się garb tłuszczowy na czole tych ryb. Mi akurat się podoba.
    • Zgadza się, ale ja miałem na myśli początkujący z naszym biotopem.
    • Zdecydowanie, 3 to za dużo do Twojego akwarium. Skoro piszesz, że wolałbyś mniejsze gatunki, a więcej osobników, to na pewno odpada Acei, również dlatego, że po prostu rośnie za duży na ten litraż. Do Saulosi dobrym towarzystwem w Twoim zbiorniku byłby np. Labidochromis Perlmutt, fajna i ciekawa rybka. Możesz spróbować też że wspomnianym przeze mnie Maingano.  Dwa gatunki po 10-12 sztuk maluchów i celować w dwa haremy, po jednym z każdego gatunku.
    • Dziękuję za rady, jeśli zostanę przy 2 gatunkach, po ile sztuk może zostać? Czy 3 to już za duża liczebność?  
    • @Bartek_De założyłem że jak ktoś miał do czynienia "latami" z akwarystyką to już nie jest początkujący 😉😃
    • Też mi się tak wydaje, może Maingano do towarzystwa Saulosi, jeśli pozostać przy niebieskim?
    • Najprawdopodobniej w tak małym akwarium i źle dobranej obsadzie ryba jest nękana ewentualnie odczuwa pogarszanie się parametrów wody .  Masz ryby z różnych biotopów. Co się zmieniło? Zmieniło się to , że ryby dorosły , zmieniły się też parametry wody bo nie wierzę aby Twoja filtracja była właściwa patrząc na ten filterek. Tak jak napisał @yaroryby dorosły w złych warunkach i  się po prostu męczą  bo zmieniły się parametry i ubyło im miejsca .  Poczytaj wskazany link i zastanów się czy na pewno chcesz tak trzymać ryby i z jakiego biotopu. Nie chcesz się zrazić to działaj .
    • Poczytałem , poobserowałem, wziąłem też pod uwagę ryby, które mam w swoich zbiornikach.  Z uwagi że posiadam zbiorniki, w których posiadam młode  rdzawe, maingano, perlmutty, cynotilapie zebroides cobue (100x50x50 do likwidacji jeśli postawie 180cm) oraz w 120x50x50 copadichromis trewavasae lupingu oraz yellowy. To ostatecznie u mnie będą 2 akwaria. 120x50x50 oraz w/w 180x50x50.   Z uwagi że w 120cm mam copadichromis trewavasae lupingu wraz z yellowem od ponad 2 lat pora na jakieś zmiany. Nie ukrywam że z yellowami jestem już od blisko 4 lat i mi się przejadły. Także widzę 2 rozwiązania: -OPCJA 1 W 120x50x50 Zostawić copadichromisa trewavasae lupingu F1 dopuścić np. Labidochromis perlmutt (pasuje pod kątem żywieniowym) w miejsce yellowa.   A w 180x50x50 zrobić mbuniaka np. ze stadkiem acei luwala lub itungi. Do tego dokupić sobie "szefa" protomelasa steveni taiwan reef oraz z 2 gatunki mbuny pośród ryb: cynotilapia, maingano , rdzawy lub kolejne marzenie (Metriaclima msobo lub Fainzilberi)    - OPCJA 2  W 120x50x50 zrobić typową mbunę pośród rdzawego maingano cynotilapii.   W 180x50x50 zakupić placidochromisa mdoke white lips + aulonocare i np. dorzucić pasującego żywieniowo Labidochromisa perlmutta czyli zrobić non mbuniaka ale... wtedy muszę też sprzedać copadichromisy z 300l.  
    • No dobrze ale co się zmieniło co się dzieje tej rybce   
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.