Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Skąd my to znamy, u mnie specjalistami od zdjęć są córki. Jakoś udaje im się uchwycić moment w którym ryba wychodzi wyraźnie na zdjęciu.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano (edytowane)

Dawno nie robiłem fotek i malawi jest jedynym akwarium w którym mam problem ze zdjeciami. Jak ustawię tło i barwy to ryby wychodzą fioletowe dlatego tak rzadko je fotografuję.

Filmy na pewno będą wkrótce bo obecnie badam biotop dolnej części Rio Uaupes. Zamierzam zrobić ścisły biotop.

Sławku ryby są tak energiczne, że mimo iż jest już ich tylko 9 myślę nad oddaniem ich do większego akwarium. Znajomy ma 375l i mógłby je mieć tam same jak ja tu.

One mają takie ADHD, że łeb urywa. W porównaniu do caeruleus  to te to jakiś jihad :) Ale kto wie bo może są tak szalone bo są same i mają taką przestrzeń. Może gdyby był drugi gatunek musiałyby pilnować swojego kawałka. Trochę to teoretyzowanie więc nie wiem bo u mnie kompletnie nie trzymają się skał. Mają rewiry ale przy nich nie siedzą. 

Edytowane przez AKWA ŁOBUZ
Opublikowano

Fajny klimacik ma ten baniak :) moze nie bronią rewirów bo nie maja konkurencji i czują się panami co im nikt nie podskoczy :P -zart :P 

Opublikowano

Super aranżacja,a rybki bardzo ładne :) 

11 godzin temu, AKWA ŁOBUZ napisał:

Dawno nie robiłem fotek i malawi jest jedynym akwarium w którym mam problem ze zdjeciami. Jak ustawię tło i barwy to ryby wychodzą fioletowe dlatego tak rzadko je fotografuję.

Widzę że masz oświetlenie Led.

Masz możliwość włączenia/wyłączenia poszczególnych kolorów z ledów?

Opublikowano

Akwarium bardzo ładne.:)

Z czasów gdy miałem maingano, wyrobiłem sobie pogląd, że "wysoka aranżacja" (zwłaszcza głęboko wyrzeźbione tło, ale też wysokie skały ew. "zagracenie" filtrem itp.) wyciąga ryby w górę zbiornika. IMHO zależność ta jest silniejsza niż u innych mbuna.

Patrząc na Twoje akwarium, utrwalam się w tym poglądzie.

Mimo że akwa mi się podoba, dodałbym żółty akcent - nieterytorialne yellow.

Pozdrawiam.:)

Opublikowano

Bardzo dziękuję za miłe słowa.

Andrzej. To belka Sanrise F001. Nie mogę przykręcić niebieskiego światła ale ja ustawiałem ten aparat poprzednio tak, ze było naturalnie ale nie pamiętam jak. Po kilku miesiącach mi to wyleciało z głowy. Zresztą ja wolę nagrywać niż klikać :)

Tom właśnie to samo obserwuję. Niby mają rewiry a pomykają górą jak pokręceni. Widzę to po raz pierwszy. Zarówno u caeruleus jak i estherae tego nie obserwowałem. A jak było u Ciebie z poziomem agresji? Bo u mnie pływają razem ale próbują obalić alfę. Straciłem 3 ryby w walkach. Poziom energii kosmiczny, poziom agresji wysoki tylko gdy konieczny a tak przyjazny. No i preferencje diety się zmieniły. Kiedyś wolały przewagę mięsnego a teraz mogły by na samym roślinnym żyć. Co również może pobudzać agresje. 

yellow? uuu ktoś tu zapomniał łaciny :) Owszem pasowałyby kolorystycznie ale ja z założenia chciałem jeden gatunek(po prostu mnie cyaneorhabdos fascynuje) no i gdybym dał "yellow" z cyaneorhabdos to nie byłby ścisły biotop :) A mam w planach w lato przerobić zbiornik na absolutnie scsiły biotop punktów Mbako i Membe. ALe to tylko wolna myśl póki co.

Opublikowano
16 godzin temu, AKWA ŁOBUZ napisał:

A jak było u Ciebie z poziomem agresji? Bo u mnie pływają razem ale próbują obalić alfę. Straciłem 3 ryby w walkach.

Dobry rok pływały w 160x60x60 z tłem i "zagraceniem" góry. Wielosamcowość super ciekawa, o wiele ciekawsza niż np u msobo. 3 samce były równorzędne, czwarty podporządkowany. Nie miałem strat w rybach. Po redukcji do haremu (msobo ze względu na samice, były jednak priorytetem), maingano (jako gatunek) znacząco straciły na atrakcyjności. Nie jestem zwolennikiem obsad typu "x haremów".

Łacina:icon_smile:........ już się poprawiam.

Opublikowano

Sławku dziękuję za propozycję. Mam czas do lata decydować czy przerabiać akwarium.

 

Tom dzięki za info.

A tymczasem nagrałem sobie taki film.

FAQ zakładania malawi.

 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.