Skocz do zawartości

Oswietlenie LED do 120X40


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Posiadam akwarium Fluval Roma 240, w pokrywie sa 2 swietlowki T8, jakis czas temu wymontowalem jedna i pozostawilem power glo (na 2 swietlowkach wydawalo mi sie za jasno). Teraz mam taki plan aby wyciagnac ta czesc pokrywy w ktorej sa swietlowki i zamontowac profil aluminiowy z modulami led i do tego sterownik wiadomo od kogo. Tu pytanie , wszyscy polecaja Ledy z polskiled lub smdled, mieszkam w Szkocji wiec szukam czegos lokalnie na ebay znalazlem podobne 5630 3 diody w module IP68 wygladaja bardzo podobnie jak te polecane, produkowane pewnie gdzies w Chinach. Czy te GOQ sa jakies ekstra super czy to tez jakas Chinska produkcja z dorobionym napisem?. Odnosnie RGB to znalazlem 5050 4 diody w module IP68, pytanie to samo, sa roznej jakosci czy bedzie to to samo? I te i te sa sprzedawane po 20 sztuk wiec chyba starczy :)

Pozdrawiam

Londo

Opublikowano

Witam

tak na szybko bo jest tego sporo

Injection Module 3 LED 5050 5630 SMD Molding Light Bulb 12V Waterproof IP68 NEW | eBay


RGB 3 SMD 5050 LED Module Light Waterproof Hard Strip Bar for Letter Home DIY | eBay


wysylka z chin wiec jak zamowie na ali express to bede czekal tak samo dlugo

Pozdrawiam

Londo


Edit

na Ali Express znalazlem takie

http://www.aliexpress.com/store/product/20pcs-lot-HIGH-brightness-5630-3LED-injection-led-module-Waterproof-IP65-12V-120degree-1-5W-cool/905340_2020331748.html

http://www.aliexpress.com/store/product/20pc-Lot-RGB-injection-led-module-4PCS-5050-12V-1-44W-IP65-Anti-static-Anti-UV/905340_637656991.html

Opublikowano

Ja też stałem przed wyborem oświetlenia, wtępnie chciałem zrobić na taśmie LED, jednak ostatecznie zdecydowałem się na moduły LED. Są to Moduły 4 diodowe Samsung RGB 5050 oraz 4 diodowe Samsung 5630 biały zimny. Zdecydowałem sie na tego typu rozwiązanie po przeczytaniu pozytywnych opini na ich temat. Co z tego będzie to sie okaże bo jeszcze nie dojechały.

Ja zamawiałem tego typu:

http://kupujled.iai-shop.com/product-pol-602-Modul-LED-4-SMD5050-SAMSUNG-GOQ-1-44W-DC12V-IP68-RGB-Multicolor-.html

Napewno na ebay znajdziesz podobne.

Opublikowano
wysylka z chin wiec jak zamowie na ali express to bede czekal tak samo dlugo

Równie dobrze możesz zamówić w polskim sklepie, podejrzewam, że z wysyłką nie będzie problemu, no chyba, że koszt zbyt duży. Przynajmniej miałbyś sprawdzone przez wiele osób moduły, a tak ryzykujesz.

Opublikowano

Witam

Jednak wole zamowic z ebay lub aliexpress za wzgledu na ocrone kupujacego, przesylka z jakichs wzgledow nie dochodzi, otwieram sprawe i mam pelny zwrot pieniedzy. Dlatego zdecydowalem sie na :

20pcs/lot 5730 3leds injection molding led module , DC12V,0.75w cool white

20pcs/lot RGB led module injection 4PCS 5050 module 12V1W

AC 100V-240V to DC 5V 5A 25W Voltage Transformer Switch Power Supply for Led Strip LED

do tego zamowilem sterownik od wiadomo kogo

Nie wiem jeszcze ile tych ledow wykorzystam ale po tyle minimum sprzedaja, mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie :)

Pozdrawiam

Londo

Opublikowano

Wg doświadczeń kolegów pod pokrywą na dobra sprawę tylko moduły o IP68 dają radę. Oprócz pierwszego linka, pozostałe mają IP65...

Co do zasilacza - to tylko opis, ale jak zasilaczem 5V chcesz zasilić moduły na 12V?


Wysłane z telefonu

Opublikowano

Allegro pewnie tak ale malo ktory sprzedawca chce wysylac za granice, odnosnie zasilacza to moj blad, dzieki wam zaoszczedzilem ponownego zamawiania i straty czasu, juz pisalem do sprzedawcy ze chce 12V :)

Ppzdrawiam

Londo

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

witam nie chce zakładać nowego tematu, więc proszę o poradę tutaj.

Chodzi o oświetlenie modułowe led do mojej pokrywy nad która właśnie pracuje.

(Spienione PCV)

Pokrywa o wymiarach 100x40 cm typowe 200l.


1,Jakie ledy zamowic ?

(Zastanawiam się nad polecanym Lg 5050 lub Samsung 5630) ?


2.Czy dorzucić też niebieskie i czerwone osobno czy może RGB ?


3.Jaka ilość potrzebna do oświetlenia 200l akwarium ?


4.Czy montować ją na profilach aluminiowych czy też przykleić bezpośrednio do pokrywy ?


5. W którym miejscu pokrywy je zamontować ? Bardziej na środku czy też wzdłuż pokrywy


Przepraszam za ilość pytań, ale jestem laikiem w tych sprawach.


Jeżeli za bardzo zaśmiecam może któryś z Malawistów mógłby się do mnie odezwać na priv? Bo zapewne będę miał jeszcze trochę pytań ?:o :o :mad:

post-16765-14695726280641_thumb.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Proszę zdjęcia pod pokrywą. Ja mam zrobioną ramkę z profilu do płyt kartonów gipsowych. Daję to możność przesuwania lamp jak się chcę . Na zdjęciu światło ustawione na 50%
    • Super opisane, wygląda na łatwe do zrobienia. @jaras można prosić o zdjęcie już zamocowanych do pokrywy?
    • Fajny prosty opis jak to ogarnąć, dzięki @jaras 👊 @Bartek_De Bartku może przydałoby się przypiąć ten poradnik w dziale DIY, żeby nie zaginął w przepastnych zasobach naszego forum? 
    • Kurczę, teraz wygląda to na banalnie proste... Nie wiem gdzie ja zabrnąłem w internecie, że wydawało mi się to skomplikowaną pracą elektryczną  Cena też w sumie minimalna. Chyba pomimo nowej lampy na modułach, w niedalekiej przyszłości zrobię sobie też takie dwie sztuki dla porównania  Dzięki @jaras za taki "łopatologiczny" schemat 🍻
    • Witam. Chciałbym podzielić się z Wami małym poradnikiem- jak zrobić tanią lampę na power LED ach 3w zasilaną 24v, sterowalną za pomocą sterownika Leddimerpro lub Tc 420 i podobne - sterowanie PWN. U mnie, na akwarium 230x70x65h potrzebne były 2 lampy po 30cm długości i 16cm szer. Oświetlają równo cały zbiornik.  Co potrzeba do jednej lampy: - 12szt diod power LED wraz z podstawką pcb 3w (najlepiej kupić już zlutowaną) -2 szt. Driver stałoprądowy Ldd-700l - klej termo przewodzący  - zasilacz 24v  - profil alu do ledow -  16cm szer. wraz z szybką z pleksi oraz zatyczkami. Profil kupuję się na wymiar, ja wybrałem do 12diód w jednej lampie - 30cm. - przewód 4 żyłowy najlepiej 1.5mm Diody oraz drivery należy przykleić na klej termo przewodzący do profila alu, później wszystko polutować według rysunku, jeden kanał 6szt diód przez zasilaniu 24v. Założyć pleksi oraz zaślepki wiercąc wcześniej otwór na przewód i tyle. Lampa nie trzeba moim zdaniem uszczelniać żadnym klejem. Pleksi na wcisk w zupełności wystarczy.  Uwagi  - lampy dość mocno się grzeją, u mnie 2szt, podnoszą temp. wody o 2stopnie  - drivery trochę piszczą, szczególnie na małych wartościach mocy - ja dopiero je słyszę, jak otworzę pokrywę, ale komuś może to przeszkadzać. -Temperature barwową diód należy dobrać indywidualnie. Ja wcześniej miałem w jednej lampie 6szt 12000k oraz 6szt WFS , dla mnie to światło było sztuczne. Teraz mam 8500k - 12szt w jednej lampie i moim zdaniem efekt jest super. światło mam wysterowane na 50% mocy. Przy mniejszych zbiornikach. Śmiało wystarczy jedna linia w jednej lampie składająca się z 6 diod 3W Lampę bezpośrednio można podłączyć pod zasilacz 24v lub pod sterownik. Jeżeli ktoś chce mieć to podpięte pod zasilanie 12v,  to zamiast 6 diód na jeden kanał, podpina 3szt. Wszystko kupowałem na allegro  Koszt wykonania jednej lampy około 100zł  
    • Nie wiem jak to będzie przy power ledach.Miałem oświetlenie na modułach LED 8500k dodatkowo miałem białe było spoko oczywiście podłączone pod chiński sterownik zmierzchu i świtu. Potem chciałem mieć możliwość wykorzystania pełnej mocy sterownika i dałem moduły RGBW i byłem jeszcze bardziej zadowolony.Gdybym teraz ponownie robił oświetlenie to dałbym moduły RGBW i pobawił się ustawieniem ich na sterowniku.
    • Walczyłem i ja z filmem na powierzchni ale w moim przypadku nie chciał zniknąć nawet gdy tafla wody była mocno wzburzona. Sprawę załatwił dopiero dołożony skimmer. Kupiłem używanego Eheima i sprawę rozwiązał w zasadzie po godzinie. Wracając jeszcze do falownika to obieg wody masz dookoła ale z tego co mi się wydaje to woda z falownika pchana po tylnej ścianie w lewo i woda z wylotu filtra pchana po przedniej ścianie w lewo zderzają się właśnie na lewej stronie zbiornika i wg mnie hamuje to dobrą cyrkulację. Jeśli chodzi o filtr to ja mając jeden kubełek kulki JBL Micromec zastąpiłbym kształtkami K1 a gąbki zostawił te które były w filtrze i to wszystko. Ewentualnie można byłoby kulki zastąpić gąbką ppi15. Można też nie robić nic 🙂 Tzn. jeśli biologia "hula" to nie ma podstaw żeby martwić się złożami filtracyjnymi.  Czy to co nie podoba Ci się w wodzie zbiornika to tylko ten film na powierzchni?
    • Dzięki za podpowiedź, ryb nie wiem dokładnie ile jest ale ok. 20 i mi się już wydawało, że za dużo, w sumie fajnie by było nie dokładać drugiego kubełka ale tyle się naczytałam, że stwierdziłam, że trzeba. Poprzestawiam wylot wody i falownik i zobaczę, woda nie jest zła - odchody tylko pojedyńcze większe gdzieś stoją natomiast na powierzchni jest jakby to nazwać biofilm ? ale delikatny dlatego wylot porusza taflą i falownik jest z drugiej strony aby był obieg wkoło ale zobaczę jak będzie jak poprzestawiam, natomiast nurtuje mnie zawartość kubełka, jeśli zostanę przy jednym czy zostawić tak jak jest oryginalnie czyli na dole kamyczki jbl micromec a reszta gąbki czy jednak coś zmienić a jeśli coś zmienić to bardzo proszę o łopatologiczne wskazówki co do którego kosza , będę wdzięczna bo im więcej czytam tym mniej wiem.
    • Zmiana koncepcji oświetlenie. Kupiłem dzisiaj też diody o temperaturze barwowej 8500k w ilości 24 szt.  Zamierzam je rozdzielić na 2 lampy, w każdej lampie będą 2 nitki po 6szt. Zobaczymy co z tego wyjdzie. We wtorek przyjadą diody, niezwłocznie biorę się za wymianę. O efekcie poinformuję w kolejnym wpisie. Jeżeli będę zadowolony z efektu, to chętnie zrobię tutorial, jak to podłączyć pod sterownik Romka. Już teraz mogę się podzielić informacją, że jest to dość proste do zbudowania, no może nie tak proste, jak moduły LED, ale i tak proste. Dla mnie też jest duży plus, że takie oświetlenie, dość mocno grzeję wodę. W chałupie trmp średnia 22.5, a w akwarium 24.5C .  Do budowy nie potrzeba, żadnych rezystorów, tylko drivery stałoprądowe . Po jednym na każdy kanał. No i oczywiście profil alu u mnie 160x300mm razy 2, bo 2 lampy.  
    • W pierwszej kolejności przełożyłbym falownik. Z tego co widzę jest teraz nad wlotem filtra skierowany wzdłuż tylnej ściany? Jeśli mnie oczy nie mylą. W takim ustawieniu tylko utrudnia zasysanie brudów. Ja bym do wstawił na lewą stronę i skierował w stronę filtra. Wg mnie słusznym ustawieniem byłoby skierowanie wylotu filtra tak aby woda odbijała się mniej więcej w połowie przedniej szyby. Tak odbita woda skierowałaby się w stronę lewego tylnego narożnika a tam dostałaby "kopa" od falownika który dopchałby ją do wlotu filtra. Na zdjęciach nie widać żeby obsada była jakaś liczna. Jeśli faktycznie tak jest to nie wiem czy w ogóle jest sens kupować drugi kubeł... Woda na zdjęciach też wygląda ładnie. Co dokładnie Ci w niej przeszkadza? Chodzi o wodę czy o odchody gdzieś na dnie?  Jeśli chodzi o media filtracyjne to ja stałem się jednak sceptykiem jeśli chodzi o ceramikę. Stawiam na gąbki i kształtki K1. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.