Skocz do zawartości

Pierwsze Malawi 300l


nazar1703

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich akwarystyką zajmuje dość krótko.Moje pierwsze akwarium to 112l wielogatunkowe.

Założyłem nowy zbiornik 300l

120x50x50

Podłoże: żwirek kwarcowy 0,8-1,4mm

jasny żwirek kwarcowy 0,5-1mm

Skały: serpentynit zielony,Skała Dark Grey Stone, reszta zebrana pod blokiem :D

Rośliny;Microzorium ,Anubias Barteri,Valisneria

Filtracja; 2xHW-302 z czego jeden wypełniony zeolitem i żwirem koralowym drugi jako mechanik gąbka filtracyjna na poborze w środku gąbki filtracyjne i plastikowe czyściki kuchenne :P

Oświetlenie; na razie standard z pokrywy 2x30w przysłonięte folią aluminiową było za jasno

Zbiornik zalany około tygodnia temu robiłem dwa testy PH miedzy 7,5 a 8,NO3 na 0 W zbiorniku jest około 25 litrów wody z podmiany z innego akwarium plus BACTO-ACTIVE do tego 4 Gupiki jako ryby startowe

Czeka mnie jeszcze decyzja co do obsady i tu liczę na waszą pomoc:rolleyes:

post-16494-14695724809944_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich akwarystyką zajmuje dość krótko.Moje pierwsze akwarium to 112l wielogatunkowe.

Założyłem nowy zbiornik 300l

120x50x50

Podłoże: żwirek kwarcowy 0,8-1,4mm

jasny żwirek kwarcowy 0,5-1mm

Skały: serpentynit zielony,Skała Dark Grey Stone, reszta zebrana pod blokiem :D

Rośliny;Microzorium ,Anubias Barteri,Valisneria

Filtracja; 2xHW-302 z czego jeden wypełniony zeolitem i żwirem koralowym drugi jako mechanik gąbka filtracyjna na poborze w środku gąbki filtracyjne i plastikowe czyściki kuchenne :P

Oświetlenie; na razie standard z pokrywy 2x30w przysłonięte folią aluminiową było za jasno

Zbiornik zalany około tygodnia temu robiłem dwa testy PH miedzy 7,5 a 8,NO3 na 0 W zbiorniku jest około 25 litrów wody z podmiany z innego akwarium plus BACTO-ACTIVE do tego 4 Gupiki jako ryby startowe

Czeka mnie jeszcze decyzja co do obsady i tu liczę na waszą pomoc:rolleyes:



Witam.Zacznę tak zbytnio nie zaśmiecając tematu postu ;) ...Żwirek kwarcowy napisałeś granulacja 0,8-1,4 mm i drugi jasny żwirek kwarcowy 0,5-1 mm nie bardzo rozumiem czy masz dwie różne gradacje razem pomieszane czy pomyliłeś się w opisie??? tak poza tym lepiej mieć piasek kwarcowy niż żwirek bo pyszczki kopiąc w żwirku mogą się pokaleczyć o jego ostre końce....Aranżacja,oświetlenie według gustu co kto lubi(trochę tło nie pasuje do naszego biotopu)...Filtracja ok tylko po co ci w kuble(jak napisałeś drugi jako mechanik) plastikowe czyściki kuchenne???wystarczyłyby gąbki+wata filtracyjna do oczyszczania wody z syfku choć lepiej zamiast kubła mechanika byłby zwykły wewnętrzny cyrkulator+gęsta gąbka która więcej zbierze tego syfku niż kubełek...Zbiornik zalany około tydzień temu a gdzie pomiary testów na NO2, NH3/NH4 oprócz tych co już podałeś ???Najlepsze i najdokładniejsze są testy kropelkowe firmy JBL,paskowe są niedokładne..........Jeszcze raz napisze mam nadzieje że tym dość długim opisem nie zaśmieciłem tematu tego postu za co z góry przepraszam...A co do wyboru obsady to proponuje obsadę trzy gatunkową np,Pseudotropheus saulosi+ Iodotropheus sprengerae+Pseudotropheus cyaneorhabdos''maingano'' każdy gatunek w układach 1 samiec+4 samice... lub taką obsadę Iodotropheus Sprengerae 1+4, Labidochromis Caeruleus 1+4, Cynotilapia Hara Gallireya Reef 1+4 lub możesz iść w układ dwu gatunkowy,wielosamcowy np saulosi 3+8/9+Iodotropheus sprengerae 1+4.....Zapewne inni koledzy tez ci zaproponują inne odmiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum :) wygląda na to, że fajnie wystartowałeś i zostało tylko czekać aż się wszystko zamknie, fajnie czytać takie posty na powitanie zamiast "ratunku!" :P wystrój masz bardzo fajny, z tym że to microzorium to długo Ci nie posiedzi w tej wodzie ;) oświetlenie zmień jak najszybciej bo standard jest paskudny :P jeśli chcesz zostać przy świetlówkach to polecam Hagen PowerGlo (zamiennik Sylvania Grolux) i do tego Hagen AquaGlo (nie wiem jaki zamiennik :P) albo, jakbyś chciał pójść w bardziej niebieski klimat to świetlówkę typu Blue Marine, fajnie to będzie grało z pierwszą świetlówką ;) piachu moim zdaniem trochę za dużo, po jakimś czasie zobaczysz w parametrach, że zbiera się tam dużo syfku, a i bakterii nitryfikacyjnych Ci się namnoży od diabła... Co do obsady to zapraszam do odpowiedniego działu, pooglądaj co Ci się podoba, stwórz tam wątek i pytaj, czy obsada, którą sobie upatrzyłeś pasuje do siebie żywieniowo i przede wszystkim, czy może pływać w takim zbiorniku. Powodzenia! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowa Co do podłoża grubszy żwirek jest pod spodem drobny na górze Czyściki bardo fajnie wyłapują nieczystości (zrobienie czegoś innego jak wszyscy nie oznacza ze się nie sprawdzi) Co do testów faktycznie by się przydało sprawdzić resztę parametrów Obsada którą zaproponowałeś fajnie wygląda ale muszę jeszcze troche poczytać więcej o tych pyszczkach Oświetlenie na razie musi poczekać nie wszystko na raz ale na pewno zmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podłoża grubszy żwirek jest pod spodem drobny na górze Czyściki bardo fajnie wyłapują nieczystości (zrobienie czegoś innego jak wszyscy nie oznacza ze się nie sprawdzi)

....wymiesza się i nie będzie już tak jak masz w tej chwili. A bądź tego pewny ,że tak będzie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tych dwóch testów czuli PHiNO3 da rady wywnioskować czy zakończył się cykl azotowy?


Namawiam do stosowania się do zasad polskiej ortografii żeby innym łatwiej się czytało. Przydaje się, jak chcesz uzyskać poradę ;) test na pH nie ma absolutnie nic do cyklu azotowego, to czy cykl ruszył i się zamknął możesz ocenić na podstawie testów na NO2 i NO3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam od ostatniego postu minęło trochę czasu,ale trochę się zmieniło.Filtracja została wymieniona na korpusy na rurowe.Dwa równolegle jako mechanik . Dwa szeregowo biologia,matrix i grys koralowy i jeden na bajpasie  Purolite A520E. Pokrywa diy z laminatu poliestrowego (na co dzień się tym zajmuje). Oświetlenie led.Tło czarne zrezygnowałem z 3d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada do  redukcji ale nie ma komu oddać.Niektóre pyszczki trafiły do mnie przez przypadek 

Labidochromis Hongi Super Red

Cynotilapia afra hara gallireya reef

Labidochromis caeruleus

Pseudotropheus saulosi

Metriaclima estherae -RED RE

Jeszcze wszystkiego nie skoczyłem zostały drobiazgi

IMG_20170117_183800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.