Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Plan do zrobienia pokrywy jest prosty. Mam plik exel jak chcesz w który wklepujesz wymiary pokrywy i wylicza Ci poszczególne elementy jakie wyciąć.


Super że chcesz pomóc ;),ale ten program chyba wylicza tylko elementy do akwariów prostych,a ja mam problem bo mam akwarium z szybą profilowaną...

Opublikowano
Super że chcesz pomóc ;),ale ten program chyba wylicza tylko elementy do akwariów prostych,a ja mam problem bo mam akwarium z szybą profilowaną...


No to bierz "metr" krawiecki albo taśmę mierniczą elastyczną i zmierz długość łuku. Z tektury zrób szablon łuku i po temacie.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
Ja widzę to tak:

wszystkie moduły ciasno kleisz na kwadratowej alu blasze 2-3mm i śrubkami nierdzewnymi przykręcasz z przodu po środku do pokrywy zasłaniając częściowo otwory do karmienia.

Tak miałem kiedyś w profilowanej 112 z jedną diodą RGB COB 10W i wszelkie kleje, silikony, taśmy w tym tropiku po czasie puszczały. U mnie diodę RGB nic nie psuło bo hermetycznie pod szalką Petriego była zabezpieczona.



Witam ponownie po dłuższej przerwie ;) ...Z racji tego że w końcu ufff :P powoli już jestem na ukończeniu składania do kupy oświetlenia z modułów Led to postanowiłem za radą deccorativo przykleić te moduły do blachy z stali nierdzewnej(jako że nie posiadałem w domu aluminiowej blachy jak napisał mi deccorativo postanowiłem użyć tej z nierdzewki,bo akurat taką blachę posiadam) którą następnie z tymi modułami przykręcę do pokrywy.....I tu mam pytanko do posiadaczy modułów,czy klejąc je do powierzchni tej blachy(oczywiście odtłuszczonej) z biegiem czasu pod wpływem wilgoci która jest pod pokrywą nie odkleją się one?Wolałbym jakoś się zabezpieczyć przed tym,no chyba że mocno trzyma klej na tych modułach?.....A co do samych modułów to próby jak świecą nad baniakiem były i powiem szczerze że jestem bardzo zaskoczony efektem jakim świecą ;).Dodatkowo w połączeniu ze sterownikiem Romka dają niesamowity efekt....

Opublikowano
to postanowiłem za radą deccorativo przykleić te moduły do blachy z stali nierdzewnej którą przykręcę do pokrywy.....I tu mam pytanko do posiadaczy modułów,czy klejąc je do powierzchni tej blachy(oczywiście odtłuszczonej) z biegiem czasu pod wpływem wilgoci która jest pod pokrywą nie odkleją się one?


Ja nigdy bym takiej rady ci nie polecił -blachy stalowej nierdzewnej jako radiator.:rolleyes:

Radziłem jedynie śrubki nierdzewne.:D

Nierdzewka w porównaniu do aluminium ma słabieńką przewodność cieplną - a o to tu najbardziej biega.

Po drugie niepotrzebnie ciężkie takie rozwiązanie bo by spełniło rolę radiatora to blacha powinna mieć minimum 3mm a lepiej z 5mm grubości.


Jeszcze nikt nie napisał że mu pod pokrywą taśma 3M się z modułem odkleiła.

Mam także takie z 3M bezpośrednio klejone moduły do pokrywy i trzyma ale na pewno inni mają to dłużej.

Opublikowano

Hmm, a od kiedy to do modułów led w ogóle jest potrzebny jakikolwiek radiator ?


Taśma trzyma jak trzeba nawet do PCV , a co dopiero do aluminium czy blachy nierdzewki.

  • Dziękuję 1
Opublikowano
Hmm, a od kiedy to do modułów led w ogóle jest potrzebny jakikolwiek radiator ?


Też mnie to dziwi bo jak sam zauważyłem moduły nie grzeją aż tak jakoś mocno żeby musiały mieć radiator który by to ciepło odprowadzał...Więc przy modułach to raczej obojętne do czego są przymocowane.

Opublikowano
Więc przy modułach to raczej obojętne do czego są przymocowane.


Oczywiście że tak , jedynie pamiętaj żeby bezpośrednio na moduł woda nie bryzgała no i żeby nie opierał się o szybę itp. bo wtedy kwestia czasu kiedy się przepali.

  • Dziękuję 1
Opublikowano
Ja nigdy bym takiej rady ci nie polecił -blachy stalowej nierdzewnej jako radiator.:rolleyes:

Radziłem jedynie śrubki nierdzewne.:D

Nierdzewka w porównaniu do aluminium ma słabieńką przewodność cieplną - a o to tu najbardziej biega.



Jeszcze nikt nie napisał że mu pod pokrywą taśma 3M się z modułem odkleiła.

Mam także takie z 3M bezpośrednio klejone moduły do pokrywy i trzyma ale na pewno inni mają to dłużej.



Ja nic takiego nie napisałem żeby ta blacha służyła jako radiator a jedynie jako materiał do przyklejenia modułów ;) ....Tak czy siak wyszło dobrze,opis z postu poniżej poprawiłem żeby nie wprowadzać w błąd ;) .... Co do modułów to super że nic się nie odkleja,nie będę musiał już kombinować i martwić się nad tym szczegółem :P.................Stan woda nie powinna bryzgać na te moduły bo blachę przymocowaną będę miał pośrodku pokrywy bliżej przedniej szyby...Jedynie o czego mogą te moduły być pochlapane to od ryb przy karmieniu,sam wiesz jak to z nimi jest...Woda wrze :P

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Cześć ludziska Polecicie mi kogoś kto ma narzędzia do pracy na szybie w rozmiarze jumbo i moze mi ją wkleić w mazowieckim. Byłem umówiony z Nexus już dwa razy, ale właściciel przestał odbierać telefony ode mnie
    • Cześć. Chciałbym zapytać osoby, które startowały akwarium Malawi na materiale z dojrzałego zbiornika. Moje akwarium ma 250 l. Tydzień temu zostało zalane. Do nowego akwarium dodałem brudną gąbkę i osad z filtra z dojrzałego akwarium Malawi oraz bakterie. Wykonałem podmianę około 70 l wody. Testy pokazują: NO₂ = 0 mg/l, NO₃ = ok. 20–50 mg/l. Planuję wpuścić około 20 młodych pyszczaków, ale zastanawiam się, czy po tygodniu od startu to już bezpieczne. Nie do końca ufam testom Aquatest, bo wyniki od kilku dni są praktycznie takie same. Jak wyglądało to u Was? Po ilu dniach od startu na brudnej gąbce/wpłukanym osadzie wpuszczaliście ryby? Czy wszystko przebiegło bez problemów?
    • Tak, jak napisałeś, mniejsza mbuna. I niezbyt agresywna. Może któraś z Cynotilapii, chociaż tu samice są niezbyt urodziwe. Może rdzawy, może Pseudotropheus interruptus, może saulosi (z pewnego źródła). Estherki mogą przełamać kolor i nie są nazbyt agresywne. 
    • Akwarium 832 litry, spora powierzchnia dna, jest sump 270 litrów więc filtracji nie zabraknie. Ameryka Południowa ostatecznie mi się znudziła, poszukiwania nowych domów dla dotychczasowych mieszkańców są w toku, więc pora pomyśleć o nowej obsadzie. Sprawcą całego zamieszania jest @pozner, który w innym temacie podrzucił pomysł pseudotropheus acei z gałęziami. Jako główna ryba widziałbym większą grupę właśnie ww. gatunku.  Do tego jakaś mniejsza mbuna w skały i właśnie nie wiem co dołożyć, żeby trochę urozmaicić obsadę. Można liczyć ryby z grubsza na 1000 litrów wody w obiegu.
    • Co prawda odpowiadam sam sobie, ale dużo mi pomogliście w wyborze obsady to czuje się zobowiązany żeby domknąć temat 😉 Ostatecznie po weryfikacji dostępności ryb będzie: Fossorochromis rostratus  Mdoka white lips  Exochochromis anagenys  Dimidochromis strigatus Copadichromis kadango Labidochromis caeruleus  Melanochromis parallelus  Ryby kupuje małe i planuje redukcję w miarę jak będą rosły. Od działającego akwarium lepiej odejmowac niż dokładać 😁 Zarybiam równo za 2 tygodnie, w czwartek 20 sierpnia. Ryby już zamówione, więc temat do zamknięcia (otwieram kolejny😉).
    • Tomek @Aqua-Dreams zaniedbuje forum  A potencjalni klienci są .
    • Na FB kolega Bartek  z Torunia  szukaj profil  "Pyszczaki Toruń" i kolega Tomek  Studio Akwarystyki Aqua Dreams Bydgoszcz
    • Wszystko się przeciągnęło, niestety niespodziewana delegacja w pracy, potem okres urlopowy i wyszło jak wyszło, ale ostatecznie zalane i za 3 tygodnie będą ryby🙂 Skały są na 25-30% dna. Na zdjęciu wydaje się, że mało piasku z przodu, a jest pewnie szerzej niż niejedno całe akwarium... Ostatecznie prawdopodobnie polecane wcześniej acei też trafią do obsady, ale w innym baniaku 160x80x65 😄 Coś nie dodało się zdjęcie, poprawka
    • Pisz i pytaj  śmiało. Po to jest forum. Żadnych regulaminów nie łamiesz. Skoro nigdy nie miales akwa z biotopu Malawi to tym bardziej pytaj aby uniknąć niepotrzebnych błędów. Mając inne zbiorniki z innych biotopów masz też doświadczenie dlatego dziel się nim . Jest też na naszym forum wiele tematów które są niejako gotowcami i tam też warto zaglądać. Powodzenia.
    • Każdy kiedyś zaczynał. Lepiej, gorzej, średnio. Każdy popełnia gafy, a nie myli się ten kto nic nie robi. Może nie miałeś kolego najlepszego startu, a i tak witamy Cię w naszym gronie. Pisz, poczytaj, regulaminy czasami również.  Na ludzi się nie obrażaj, pomimo różnych charakterów, to jednak fajni ludzie. Z moderatorami raczej nie staraj się kłócić, bo to starzy wyjadacze, może nie wszystkim zjedli rozumy, ale w przypadku utrzymywania porządku na forum, znajomości regulaminów to nikt im w drogę nie wchodzi, bo zazwyczaj mają tę wiedzę w jednym palcu. Gdy coś przeszkadza Ci w forum masz prawo do swoich uwag i możesz śmiało pisać, zawsze ktoś z Zarządu się wcześniej czy później nad tym pochyli i Ci odpowie. A teraz życzymy Ci korzystania z forum, tak jak chcesz, byle by zgodnie z regulaminem i pamiętaj, że inni również mogą pisać tak jak chcą, byle by zgodnie z regulaminem. Pozdrawiam  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.