Skocz do zawartości

Siemanko wszystkim :D


bimbal20

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak już obiecałem, zacznę od nowa z przedstawieniem się:


Siemanko mam na imię Marcin, pochodzę z Wałcza, w chwili obecnej mieszkam w UK, a dokładniej w Doncaster:)


Taka króciutka historia :


Moja przygoda z rybkami zaczęła się we wczesnych latach 90tych. Namawiałem rodziców na rybki ale Ci nie chcieli się zgodzić, więc Marcin niewiele myśląc opróżnił skarbonkę i udał się do zoologa po gupiki. Po zakupie był jednak mały problem, ponieważ nie było baniaczka. Rybki wylądowały więc w 5l słoju do którego zamontowany został napowietrzacz i grzałka.

Po kilku dniach mój wujek oddał mi swoje akwa, wraz z mieczykami, molinezjami i milionami gupików. Przez kilka lat przez owy baniak przepłynęły różne rodzaje rybek od wcześniej wspomnianych gupików bo auratusy na sam koniec. Akwarium zostało zlikwidowane kiedy to po zakończeniu 8-mej klasy wyemigrowałem za miasto w celu dalszej nauki.

Tak mijały lata bez baniaka, aż pewnego dnia będąc na wesołym miasteczku z rodziną udało się wygrać plastikowy klosz ze złotą rybką, to był początek mojego powrotu. Z klosza zrobiło się 27l, następnie 45, aż pojawił się mój pierwszy setup (Fluval Roma 125). Mieszkańcami tegoż zbiornika były neolamprologus brichardi i labidochromis caeruleus. Po dłuższej lekturze wywnioskowałem, że te rybki nie za bardzo mogą razem mieszkać, więc zakupiłem baniak 180l, w którym zamieszkały pielęgnice mbuna, a popularne księżniczki zostały na swoim.

Kiedy 180l było za małe jego miejsce zajęła Rena 260, a żeby "księżniczkom" nie było smutno to też dostały nowy dom (Aqua one 220l). Z czasem miejsce księżniczek zajęły neolamrologus multifasciatus i neolaprologus leleupi.

Nadszedł jednak czas kiedy to moja pani nie wytrzymała, musiałem więc sprzedać baniaczki i zakupić jeden większy - padło na Juwel Vision 450 (okazyjnie zakupiony od kolegi).

Tak więc zostałem tylko z mbuna.

W grudniu zeszłego roku, tuż przed Bożym Narodzeniem, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn straciłem wszystkie moje ryby, miałem już zrezygnować, lecz coś pchnęło mnie do ponownego staru. Po wydaniu duuużżżżżej ilości pieniążków na nowy sprzęt, dekorację oraz ryby ruszyłem od nowa.

Po jakimś czasie, dokładnie 1 miesiąc od startu mój Vision 450 był dla mnie za mały, jego miejsce zajął nowy 180x60x60. Do tego doszło kilka zbiorniczków w garażu i jakoś to hula.


To teraz ciut o moim baniaku:


- 180 x 60 x 60 z aluminiową pokrywą i szafką robioną na zamówienie,

- filtracja: fx6 z własnej roboty deszczownicą (seachem matrix, alfagrog, gąbka oraz wata), All Pond Solutions 1400 l/h (standardowe wkałdy),

- oświetlenie Listwa LED 120cm firmy JMB wraz z programatorem,

- 2 x grzałka 300W podłączone do kontrolera temperatury STC1000

- falownik WM 6000 l/h

- podłoże stanowi mix piasku ze sklepu budowlanego

- kamienie zdobyczne: granit oraz łupek,

- tył zamalowany na czarno.


Obsade już podawałem, jednak z racji, że ruszam od nowa z przedstawieniem się to podam raz jeszcze:) :


- WC Para Metriaclima Zebra Gold lion’s cove z samicą OB.

- WC Metriaclima Black Dorsal Shauri (1m + 3f)

- F1 para Cynotilapia Zebroides Ndonga

- F1 para Pseudotropheus Saulosi

- F1 para Petrotilapia Ruarwe

- F1 grupa labidochromis/melanochromis Joanjohnstonae

- grupa Metriaclima Cyaneusmarginatus Nkhomo Reef (1m F1 + 4f)

- grupa Labeotropheus Trewavasae Thumbi West (2m + 6f, jeden samiec i jedna samica standard, reszta to OB)

- 2 pary Cynotilapia Zebroides Cobue (1 para standard, 2ga albino)

- 2 x Synodontis Multipunctatus


Kilka fotek mojego baniaczka i jego mieszkańców (z góry przepraszam za jakość fotek - robione telefonem):


http://zapisz.net/gal.php?id=55f9771c358cf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie,


Fajnie, że postanowiłeś szczegółowo przedstawić swoje CV akwarystyczne oraz informacje na temat aktualnego zbiornika.

Moim skromnym zdaniem, powinieneś się wziąć na początek za uporządkowanie obsady bo masz niezły Malawi-Mix w zbiorniku (tych gatunków, które posiadasz nie trzymamy w parach tylko w układach haremowych), nie wspominając o niezgodnościach w diecie w kontekście skrajnych różnic w upodobaniach troficznych w przypadku niektórych gatunków (np. trewki i cynotilapie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam nadzieję że taki obszerny tekst "o mnie" nie jest lekką przesadą :) odnośnie moich podopiecznych, to było w planach dokupienie samic tak aby układ był minimum 1 + 3, oraz przymerzałem się do założenia zbiornika przeznaczonego dla cyno cobue(oczywiście wraz z dokupieniem większej ilości osobników), jednakże jak to w życiu bywa (szczególnie w moim) cały plan wziął w łeb, z powodu nieplanowanej przeprowadzki :/ na chwilę obecną planuje jak wszystko przetransportować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.