Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie do tej pory posiadałem tanganikie teraz naszło mnie na malawi moze zle zaczołem z obsadą ponieważ rybki dostalem od kolegi musiał zlikwidować swoje szkło.Jak w temacie szklo 300l oswietleni naswietlacz led z dioda 10w 12000k ,filtracja dwa kubelki jbl901 greenline i hw302, grzalka juvel 150w,podloze grys koralowy głazy z potoku ,obsada jak widać w filmie nie wiem jak sie nazywaja kolega tez nie wiedział.[ame]

[/ame]
Opublikowano

Stary człowiek jestem i nie za bardzo rozumiem, gdzie jest pytanie :)


Witaj zatem i o co chodzi :) ?

Pływa sobie pare ryb z Tanganiki, Aulonocara, chyba Pseudotropheus sp. "Acei". Niestety jakość filmu utrudnia identyfikację.

O obsadę było pytanie ? :)

Pozdrawiam

Opublikowano

Postaram nakrecić coś lepszego poprostu chcialem pokazac swój zbiornik rybki wpuscilem w piątek narazie zyja w zgodzie tylko naskalniki je troszke przeganiaja ze swojego rewiru ale na nie mam juz klijenta .Jesli ktos pozna gatunki bede wdzieczny pewnie coś jeszcze dokupie a po dobraniu w pary zredukuję.

Opublikowano

:) z przyzwyczajenia szukam pytania. Takie zboczenie zawodowe.

Uważaj tutaj z Tanganiką, bo za mieszanie biocenoz (nazywane tutaj błędnie mieszaniem biotopów) możesz zostać ostro zbesztany. Ja staram się udowodnić, że to hipokryzja i nie widzę niczego złego w łączeniu Malawi i Tanganiki pod warunkiem, że rybom dobrze i oko się cieszy.

Tropheusy to takie piękne ryby. Sam nie będę mieszał, bo dieta nie ta a i zachowania rożne. Także nie daj się chłopie i trzymaj razem, jak się da i jak Ci się podoba.

Opublikowano
  Olobolo napisał(a):
Pływa sobie pare ryb z Tanganiki, Aulonocara, chyba Pseudotropheus sp. "Acei".

Aceiek to tam pływa małe stadko, a i jakiś elongatus tam się zaplątał (samiec), więc potrzebne są ze trzy samice :). Dla acei masz za małe akwarium, jeden elongatus jest bez sensu (nie masz szans, żebyś dokupił samice), Aulonki pogłębiają ten misz-masz, nie mówiąc o Tanganice. Na twoim miejscu pozbyłbym się całej obsady i skompletował ją od początku.

Opublikowano

Od czegoś musiałem zacząć a rybki za darmo dostałem bo kolega do poslki musiał szybko zjechać ,co mogę zatrzymać a co dokupić jeszcze jeśli możecie pomóc.Znawcą nie jestem każdy robi błędy ,zbiornika raczej nie zmienię brak miejsca.

-- dołączony post:

Doradzi może ktoś co z tym fantem zrobić?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.