Skocz do zawartości

Oświetlenie led


Slawek-meszek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa z tymi nowymi smd. Na Wikipedii jest tabelka porównująca i z niej tez wynika ze nie powinno być różnicy. Dlaczego zatem na teście pasków led wyszło ze 5730 sa mocniejsze od 5630... Byc moze konstrukcja taśmy.

Moze moduły potrafią wycisnąć ostatnie poty z diod 5630 ? I dlatego nie ma różnicy. A 5730 juz na taśmach sa zoptymalizowane i na modułach nie ma juz czego "wyciągać" ...

Intrygują mnie te zachwalane LG 8K

Dobra robota z tym bezpośrednim porównaniem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guban ciesze się, że potwierdzasz iż przy ledach potrafi coś urosnąć.

Osobiście jeżeli Tobie się to podoba po co zmieniać.

,




Bardziej chciałem dodać bo na początku chciałem więcej światła ale z czasem chyba się przyzwyczaiłem no i wiadomo jak się zmienia światło może, ale nie musi być coś nie pożądanego.




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałem rację z tymi modułami. Szkoda mi tylko co niektórych co się napalili na nowość, a nie poczekali do tego czasu jak ktoś przetestuje. No cóż takie życie :-).


Sławku, pewnie mnie masz na myśli, ale pisałem przecież, ze jakby było nawet to samo, co 5630, to cena ta sama, więc bez róznicy które bym kupił ;)

Dzisiaj dotarły do mnie moduły 3 ledowe niebieskie i czerwne też GOQ , no i kupiłem jednak zasilacz specjalnie do ledów Mean Weel 100W , nadwyżka mocy może się przyda np. do wętylatorków w obudowie. Po świetach biorę się za składanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że przy ledach rośnie zielone i to nie jest żądne odkrycie ( bo niby czemu miało by nie rosnąć ;-) ). Jednak lepiej będzie rosnąc kiedy mam w akwarium oprócz białego światła dodatkowo ledy blue i red . Widzę różnice w akwarium z predatorami, były tam naświetlacze 6500K to średnio było z glonem ale po zamianie na moduły (W+R+B) zdecydowanie więcej pojawiło się glonów. A w mbunarium mam cały przegląd glonów od niechcianych przez jednych okrzemek po pożądane przez innych zielone i brunatne glony ( może nie tak jak w baniaku u Slatera ale są ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, pewnie mnie masz na myśli, ale pisałem przecież, ze jakby było nawet to samo, co 5630, to cena ta sama, więc bez róznicy które bym kupił

Kolego Kado bez obrazy ale o Tobie nie pomyślałem :-)


Co do rośnięcia glonów przy ledach to dużo było pisane że nie rosną. Wystarczy tylko poczytać ze zrozumieniem.

Nikt lub prawie nikt nie pisał, że przy led rosną glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, mam oswietlenie na ladech samsunga 5630 orginalnych niby (tanie nie były) i po roku mogę śmiało powiedzieć, że szału niema:( zaczynają się diody palić, średni raz na tydzień jedna pada, jasność też pozostawia wiele do życzenia, pamiętam, jak odpaliłem wszystkie moduły na początku to aż w oczy raziło, a teraz wszystkie odpalone... Myślałem, że to zasilacz ale jest ok. Tak czy inaczej te diody szału nie robią:( nie wiem też czemu są tak popularne na tym forum:( po świętach będę robił lampe na power led, barkuje tylko zasilacza, koszt większy niż przy 5630 ale opinie w necie mają dużo lepsze, mam nadzieję że żywotność również:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, mam oswietlenie na ladech samsunga 5630 orginalnych niby (tanie nie były) i po roku mogę śmiało powiedzieć, że szału niema:( zaczynają się diody palić, średni raz na tydzień jedna pada, jasność też pozostawia wiele do życzenia, pamiętam, jak odpaliłem wszystkie moduły na początku to aż w oczy raziło, a teraz wszystkie odpalone... Myślałem, że to zasilacz ale jest ok. Tak czy inaczej te diody szału nie robią:( nie wiem też czemu są tak popularne na tym forum:( po świętach będę robił lampe na power led, barkuje tylko zasilacza, koszt większy niż przy 5630 ale opinie w necie mają dużo lepsze, mam nadzieję że żywotność również:)


dlatego kupiłem dużo modułów, żeby nie chodziły na full, i zasilacz dedykowany tylko do ledów, więc mam nadzieję, że mnie coś podobnego ominie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.