Skocz do zawartości

Proszę o pomoc... obsada akwarium 200 x60x60 non - Mbuna


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

tak,to prawda masz takie samo akwarium jak ja ale również masz około 3263 postów więcej niż ja a więc i o tyle samo więcej doświadczenia.

Dziękuje.


Myślę, że wystartuję z moją obsadą + może jeszcze jeden gatunek, a później po redukcjach w miarę upływu czasu coś dołożę. Moja obsada na dzień dzisiejszy to: Placidochromis phenochilus Mdoka white lips Otopharynx Lithobates Sulphurhead Copadichromis Borleyi Red Fin Kadango Aulonocara sp. Stuartgranti maleri „Maleri”

Bardzo dobry pomysł. Nic innego nie pozostaje jak bić barawo za taką decyzję. BRAWO BRAWO

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obsada na dzień dzisiejszy to:


Placidochromis phenochilus Mdoka white lips

Otopharynx Lithobates Sulphurhead

Copadichromis Borleyi Red Fin Kadango

Aulonocara sp. Stuartgranti maleri „Maleri”




Zamiast niewystępującego w naturze sulphurhead rozważ naturalną odmianę Zimbawe Rock.


W aktualnym cenniku i tak nie poszalejesz z mięsożernymi Protomelas fenstratus bo większość to po prostu inne nazwy tego z czego zrezygnowałeś.


Jest tylko jeden gatunek który spełnia twoje kryterium rozmiarowe a mianowicie:


Protomelas fenestratus Maleri .


Jednak wg mnie uroda nie powala, choć może zdjecia są mylące:


http://www.onzemalawicichliden.eu/Bestanden%20vissendatabase%20eng/Protomelas%20fenestratus%20Maleri%20eng.html

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrki, wyczytałem gdzieś, że Otopharynx Lithobates Sulphurhead i Otopharynx Lithobates Zimbawe Rock to te same ryby tylko z inną nazwą.Oczywiście miam na myśli rybę Otopharynx Lithobates Zimbawe Rock.


Czyli moja obsada to:


Placidochromis phenochilus Mdoka white lips

Otopharynx Lithobates Zimbawe Rock

Copadichromis Borleyi Red Fin Kadango

Aulonocara sp. Stuartgranti maleri „Maleri”


taka sama jak z mojego tematu z działu żywienia.


Masz rację, rybka Protomelas fenestratus Maleri urodą nie powala.....chyba zostanę z tą obsadą, którą wybrałem przy Twojej pomocy, dzięki za to :).....a jaką rybę byś polecił jako 5 gatunek, zakładając,że dostałbym w innym sklepie?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym Ci, bo wydaje mi się , ze w przeszłości widziałem je w którymś z cenników ( Cichlidenstadl lub Fuljer ):


Protomelas fenestratus, Border

Protomelas fenestratus, Nkanda


no i częściej spotykane:


Protomelas sp. "spilonotus tanzania"


ten ostatni to wszystkożerca ( bezkręgowce i kawałki peryfitonu ) ich dieta jest praktycznie tożsama z Placidochromis tyle że inaczej zdobywana. Zaletą jest ich oderwanie od substratu no i to że są piękne :). Faktycznie jednak moze lepiej abys poczekał jak ci się ułoży ta 4 gatunkowa obsada. Moze być na przykład tak, ze bedziesz miał Aulonki 3+3 i będzie to świetnie sią bujało i 8 Placków i resztę tak jak chciałeś. Może być jednak tak, ze Aulonki inaczej nie pójdą niż z 1 samcem a Placki 2 zdechną ( 6 sztuk nie musisz uzupełniać ), Copadi zostanie 1+4 a Otopharynx 1+2 no i wtedy będzie się aż prosiło o dodatkowy gatunek ;).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protomelas sp. "spilonotus tanzania" piękna ryba ale i Protomelas fenestratus, Nkanda również......

jeszcze raz dziękuję za pomoc w doborze obsady, raczej zostanę z moimi czterema gatunkami a dodatkowy gatunek kupie w przyszłości.....niedługiej....:)


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.