Skocz do zawartości

Płochliwość


Nifrenithil

Rekomendowane odpowiedzi

a i jeszcze jedna sprawa: znów się z tobą harisimi nie zgodzę :wink: . Bezpośrednio może twardość ogólna nie jest aż tak ważna ale przy niskiej TWO w parze idzie przeważnie niskie TWW, a przy niskiej twardości węglanowej mogą nastąpić znaczne wachania PH a to już pisiom nie jest takie obojętne, dlatego w akwarium moim skromnym zdaniem nie warto dopuszczać do zbyt niskiej twardości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koper to normalne tylko w niektórych przypadkach ogólna jest sumą niewęglanowej i węglanowej. Poczytaj jaka jest woda w Malawi ;).


Pomiar jest wiec prawidłowy a więc KH wysoki więc nie ma ryzyka wachań PH.


Oczywiście o bufor trzeba dbać i KH nie powinno spadać ponizej 10-12 stopni. Nie ma to jednak nic wspólnego z GH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopiszę ze akwa mam 14 dni, wczesniej dojrzewalo miesiąc a od przed wczoraj byl klopot. No i jak w koncu z tym GH ;)?


Acha. Ponieważ wode w kranie mam pH6,5 obawiam się wlewać taką do akwarium z pH 8,0-8,4 aby nie było wspomnianych whań - dlatego stosuję sodę oczyszczoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soda podwyższa dKh i nie od razu alkaizuje wodę jak masz w kranie 6,5 nie obawiaj się możesz wlewać ją do baniaka ale nie wlewaj wody zbyt dużo 20-25 % nie zaszkodzi. Dlatego że stosujesz w akwarium sodę masz takie niskie GH, jest to naturalne zjawisko w młodym akwarium. Nie jestem chemikiem ale z doświadczenia wiem że zawsze tak startowały moje zbiorniki od około 3-4 dGh. Nie przejmuj się tym, skup się na utrzymywaniu dKH na poziomie 10-14 stopni. Jeżeli masz 20 to bez sensu przy następnych podmianach dodawać sody. Odłoży ci się na przedmiotach i będziesz miała na nich jakby kredę. Zawsze przed podmianą sprawdź ile masz dKh i jeżeli spadnie poniżej 10 dodaj sody w przeciwnym wypadku nie. To jednak nie jest powodem stresu ryb. Jak i czym karmisz swoje ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy Tropical: zasadniczo: Spirulina, Malawi, rzadziej: Chichlid. Dobra kombinacja :(? Martwię sie o rybki :( Takie wesołe były :( Przed chwilą przeczyściłam filtr bilogiczny... tzn wylałam ten syf i nalałam za to świeżej uzdatnionej wody. Wydaje się że trochę się lepiej poczuły ale to jeszcze nie ejst to. :( Jutro dokupię ceramike (bo moze jest jej za mało, a więcej nie zaszkodzi) i Bactozym. Jak nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi. A ja przynajmniej będę mieć czyste sumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo małe zróżnicowanie sam podaje ponad 20 różnego radzaju pokarmów suchych, mrożonek i pokarmów z kuchni i ogrodu. Generalnie dąże jednak do tego czy ryb nie przekarmiasz. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie spróbuj je przegłodzić i tak poza tematem zróżnicuj im pokarmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w takim razie dodać ? Myślałam, ze 3 pokarmy to jest dużo... Może wrzucić im roślinę jakąś, którą zjedzą? karmię malutkimi porcjami 3x dziennie. Może napiszesz szczególowo jak je karmisz - chętnię się douczę :)


Słyszałam już o czosnku

O suszonej pokrzywie

Marchewce

Sałącie

hmm... płatkach ryżowych w starej literaturze ale temu nie zaufam dopoki ktos nie powie że to im dobrze zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.