Engell1 Opublikowano 25 Stycznia 2015 Autor #11 Opublikowano 25 Stycznia 2015 Aby zakonczyc watek dodam,, ze rybka krotko po poscie odeszla do rybiego raju
Engell1 Opublikowano 13 Lutego 2015 Autor #12 Opublikowano 13 Lutego 2015 Powracam do tematu . . .wlasnie padla mi nastepna ryba, ktora miala takie same objawy i po przeczytaniu informacji o bloat jestem prawie pewien, ze to jest to Pytanie : jakie leki powinienem sobie sprawic jakby pojawil sie nastepny przypadek ???
slawekp Opublikowano 13 Lutego 2015 #13 Opublikowano 13 Lutego 2015 Zadam może głupie pytanie ale; pisałeś że, karmisz przez karmik płatkami i granulatem lecz niektóry granulat trzeba namaczać np. O.S.I. czy aby napewno nie popełniłem błędu podając suchy, wtedy ryba która dużo się naje może spuchnąć
Slawek-meszek Opublikowano 13 Lutego 2015 #14 Opublikowano 13 Lutego 2015 Powracam do tematu . . .wlasnie padla mi nastepna ryba, ktora miala takie same objawy i po przeczytaniu informacji o bloat jestem prawie pewien, ze to jest to Pytanie : jakie leki powinienem sobie sprawic jakby pojawil sie nastepny przypadek ??? Czy Twoje ryby są osowiałe, chowają się, nie jedzą, mają wytrzeszcz oczu i najważniejsze, że puchną?? Jeżeli jesteś pewien, że to bloat są tylko dwa medykamenty które pomagają a mianowicie to metronidazol i baktoforteS. Te lekarstwa podajesz razem metronidazol 4gr/100l baktoforteS 1tabletka/50l wody w zbiorniku po trzech dniach podmiana 20% i podanie leku w połowie dawki do pierwotnej. Po leczeniu znowu podmiana i wsadzenie węgla aktywnego na około 4/5 dni. Pamiętaj aby odpowiednio spreparować węgiel. Proszę poczytaj ten artykuł jest bardzo pomocny http://www.klub-malawi.pl/index.php/faq/wiadomoci-ogolne/250-bloat--czsta-choroba-malawijskich-pyszczakow.
anonwailer Opublikowano 14 Lutego 2021 #15 Opublikowano 14 Lutego 2021 Na zaparcia u rybek stosuje się siarczan magnesu( sol gorzka) mozna kupić za grosze w aptece ok5zl za 1g- stosuje się 1 plaska lyzeczke od herbaty na jeden litr wody, rybke wkladamy do malego, oddzielnego zbiornika na 4 do 24 godz, temperatura zalezy od gatunku rybki, ja ratowalam bojownika to musialam wlozyc grzalke ok 28 'C, po wyproznieniu rybke przenosimy do jej akwarium
Andrzej Głuszyca Opublikowano 15 Lutego 2021 #16 Opublikowano 15 Lutego 2021 @anonwailer Myślę , że trochę spóźniona rada bo koledzy pytali o to sześć lat temu. Ale na pewno pomocna dla innych. Witaj na naszym forum. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się