awkar Opublikowano 21 Stycznia 2015 Autor #11 Opublikowano 21 Stycznia 2015 Witam chciałbym zapytać czy duża różnica będzie pomiędzy fluvalem a atmanem w filtracji wody?
MatiK Opublikowano 21 Stycznia 2015 #12 Opublikowano 21 Stycznia 2015 Między którym Fluvalem, a którym Atmanem?
strażak wawa Opublikowano 21 Stycznia 2015 #14 Opublikowano 21 Stycznia 2015 Ja mam dwa JBL 1501 i super się sprawują jeden biolog drugi mechanik
MatiK Opublikowano 21 Stycznia 2015 #15 Opublikowano 21 Stycznia 2015 Nie powiem Ci jaka jest różnica w filtracji bo nie za bardzo wiem o co konkretnie Ci chodzi to po 1, po 2 nie jestem w stanie znaleźć polskich informacji na temat tego Atmana. Fluval ogarnie i biologicznie i mechanicznie, nie wiem czy Atman też czyni takie cuda, ale na pewno poradzi sobie biologicznie... Jeśli stać Cię na to żeby pozwolić sobie na Fluvala, brałbym Fluvala, do niego falownik i nie musisz się martwić o mechaniczny filtr.
awkar Opublikowano 21 Stycznia 2015 Autor #16 Opublikowano 21 Stycznia 2015 Rozumiem, tylko po co mi falownik jak mam akwarium słodkowodne.Ryby mam duże typu. pielęgnice, pawiookie, cytrynowe, piranie.Mam atmana 7 lat, ale od nie dawna strasznie woda zrobiła się mętna i nie wiem czy to nie spowodowane jest uszczelką czy wkładów filtracyjnych. Z góry dzięki za odpowiedź, jeśli chodzi o kasę nie gra roli.Czekam na info, pozdro
MatiK Opublikowano 21 Stycznia 2015 #17 Opublikowano 21 Stycznia 2015 Falownik w sensie cyrkulator typu jebao, czy jvp nie tyle do robienia fali, ale do poruszenia wodą w celu skierowania syfów w stronę zasysu takiego Fluvala hmm, może wkłady trzeba przepłukać, możesz też zastosować do kosza w kuble specyfik o nazwie Purigen, zbija NO3 oraz klaruje wodę
awkar Opublikowano 21 Stycznia 2015 Autor #18 Opublikowano 21 Stycznia 2015 Jaki polecasz cyrkulator ? Dzięki jeszcze raz !
MatiK Opublikowano 21 Stycznia 2015 #19 Opublikowano 21 Stycznia 2015 Ja osobiście mam jako cyrkulator pompę Aquael Turbo 2000, ale on służy mi jako mechanik, Ty z Fluvalem nie będziesz tego potrzebował więc kupiłbym którąś z turbinek Jebao RW 4 albo 8 lub JVP, które są tańsze, ale podobno różnica cenowa ma potwierdzenie w jakości w tym wypadku...
awkar Opublikowano 21 Stycznia 2015 Autor #20 Opublikowano 21 Stycznia 2015 Witam mam podpiętą deszczownice po środku.Z której strony montować ten falownik? Domyślam się, że na przeciw ? I chciałbym zapytąć odnośnie ceny bo jebao kosztuję 250 zł, a jvp 40 zł.Duzą różnica pomiędzy jakością będzie? Strzeliłem fotkę poniżej, można ocenić przerzystość wody. http://zapodaj.net/38d497f6076d0.jpg.html
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się