Skocz do zawartości

Moje pierwsze Malawi [240]


Senser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pokrótce przedstawię się. Na imię mam Piotr, mam trzydziestoletni PESEL i pochodzę z kresów Polski, krainy Wielkich Jezior :)

Akwarystyką zajmuję się jak pamiętam od dziecka z mniejszymi i większymi przerwami. W akwariach pływały „różności” oraz w późniejszym wieku doczekałem się 10-cio letnich pielęgnic pawiookich, później nastała przerwa...

Po ustabilizowaniu życiowym, ogarnięciu nowego kąta, przyszedł czas na powrót do korzeni. Chciałem stworzyć akwarium opartym na rybach z jeziora Malawi, sam już nie pamiętam dlaczego „one” po prostu tak miało być :) Początek nie był łatwy, poznałem stronę klub-malawi.pl gdzie otrzymałem dużo lektury na temat tego fascynującego biotopu i przy okazji zostałem obnażony z mojej niewiedzy. :D ( a myślałem, że ze mnie „taki akwarysta” ).

Na szczęście przyszedł do mnie z pomocą; przepraszam to ja przyszedłem z wołaniem o pomoc do kolegi marcin73m którego akwarium stało się dla mnie inspiracją. Chciałbym koledze teraz oficjalnie bardzo podziękować za pomoc włożoną w tworzeniu mojego baniaka. Wielkie dzięki Marcin! :) Dobry chłop z Ciebie :D .

A teraz konkrety:

Akwarium: 240 l – Diversa

Biolog – JBL e901

Mechanik – Aquael circulator 2000

Grzałka – Aquael comfort zone 250W

Oświetlenie: 1 x T8 Power GLO Hagena ( w przyszłości wymiana na pasek ledowy )

Tło: czarne spienione PCV

Dekoracja: 40 kg zielonego serpentynitu, anubias i nurzańce.


Parametry wody:

Wykonane testami kropelkowymi JBL, woda dojrzewała 4 tygodnie.

NO3 - 1

NO2 - <0,025

pH - 8

NH4 < 0,05


Obsada:

Ryby pochodzą z hodowli, z Groty Augustów, ryby odebrane osobiście, są w świetnej kondycji. Z czasem do redukcji.

10 x Saulosi

10 x Maingano

Para gratisowych ryb, których nazwa mi wypadła z głowy, ale lada moment wrzucę je do identyfikacji.


Ogólnie wygląd zbiornika nie spełnia jeszcze moich oczekiwań. Po ujawnieniu się okrzemek zamówiłem ślimaki Military Helmet które zamarzły mi w podróży i niedługo jak się ociepli i samochody zaczną do mnie dojeżdżać :-) będę zamawiał je na nowo tym razem przesyłką pks. W przyszłości będę robił tło ze styroduru bo ze spienionego PCV do końca zadowolony nie jestem. Czas pokaże, oby zapału tylko nie zabrakło.:-)


Pozdrawiam Serdecznie!

1_akwa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek nie był łatwy, poznałem stronę klub-malawi.pl gdzie otrzymałem dużo lektury na temat tego fascynującego biotopu i przy okazji zostałem obnażony z mojej niewiedzy. :D ( a myślałem, że ze mnie „taki akwarysta” ).

Hehehe, witam w klubie ;)


Fajny zbiornik :)




Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na mnie to krzyczał przed kilkoma chwilami, a dodałem tylko inne zdjęcie swojego opisanego już zbiornika...


Matki TY jesteś klubowicz to nie wybaczalne brak opisu ;-) No ale tu kolega nowy i takie cudeńko zrobił , obsada rewelka i wsio zrobił tylko czytając bez zadawania pytań, to wiesz wyjątkowo uzupełniłem dane. No nie mogłem się powstrzymać żeby nie udzielić pomocnej dłoni. No ale kolejne nie podpisane zdjęcie będzie gonione listem gończym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matik TY jesteś klubowicz to nie wybaczalne brak opisu ;-)


Wiem Stasiu, wiem ;) Ten brak opisu to z rozpędu, a koledze za taki start jak najbardziej należy się ulgowe podejście tu i tam... :)

-- dołączony post:

Ogólnie wygląd zbiornika nie spełnia jeszcze moich oczekiwań. Po ujawnieniu się okrzemek zamówiłem ślimaki Military Helmet które zamarzły mi w podróży i niedługo jak się ociepli i samochody zaczną do mnie dojeżdżać :-) będę zamawiał je na nowo tym razem przesyłką pks. W przyszłości będę robił tło ze styroduru bo ze spienionego PCV do końca zadowolony nie jestem.


Ja bym się zastanowił nad tymi ślimakami, bo jak Ci na miejsce okrzemka przyjdzie porządany, zielony glon to baniak będzie się prezentował po prostu cudnie ;) tło też moim zdaniem dobrze robi robotę głębi, no ale to Tobie ma się oczywiście podobać najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.