Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pewien problem tak myślę, zacznę od akwarium 112 l standard, biologia to hw 302 dwa kosze bio ceramika trzeci grys koralowy i gąbka na samą górę + filtr na wlocie, mechanik to Aquael CIRCULATOR 1000 i tu jest problem gdyż nic nie zbiera po tygodniu przy podmianie wody jest czysty i tak się zastanawiam czy jest mi on potrzebny? Więcej odpadów zbiera się na filtrze z biologa. Układ filtrów w baniaku to lewa strona wlot biologa, prawa wlot mechanika i wylot z biologa, wylot z mechanika ustawiony na lewy róg akwarium, kiedyś miałem wloty po prawej, wylot z lewej i było to samo.

Opublikowano
wylot z mechanika ustawiony na lewy róg akwarium


...w lewy dolny ? Jeżeli tak to wtedy mechanik pcha Ci brudy w stronę zasysu filtra biologicznego . Nie napisałeś nic o o wylotach oprócz tego ,że mechanik dmucha w stronę lewego rogu akwarium.

Proponuję tak : zasysy masz ok. Ale wylot z mechanika daj od dołu do góry( będzie łamał lustro jednocześnie napowietrzał w ten sposóB) .Natomiast wylot z kubełka daj po skosie na przednia szybę . W ten sposób będzie spychał brudy do mechanika. Oczywiście kąty wylotów metodą prób i błędów ustalisz:)

Opublikowano

Wyrzuć tą deszczownicę, nie zapewnia ona takiej cyrkulacji, jak spłaszczona końcówka na wylocie, może to też ta kwestia jest powodem Twojego zmartwienia.

Opublikowano
natomiast biolog standardowo deszczownica skierowana ku górze.


...ustaw wyloty tak jak pisałem .A deszczownię jak pisze Matik zdejmij ( deszczownia - czyli rurka z otworami). Ona zawsze Ci spowoduje to ,że cyrkulacja będzie zdecydowanie gorsza. W zestawie masz taką końcówkę płaską- ją załóż.

Opublikowano
Wyrzuć tą deszczownicę, nie zapewnia ona takiej cyrkulacji, jak spłaszczona końcówka na wylocie, może to też ta kwestia jest powodem Twojego zmartwienia.

Wiecie co Panowie,ale większych bzdur ostatnio nie słyszałem ! to nie jest akwa. 1,50m długie! tylko 80cm. ,a więc deszczownica jak najbardziej jest LEPSZA od wylotu który robi tylko kilku cm. strumień i lepszą cyrkulację w NIM! a co z resztą?. Sam wczoraj przeprowadzałem testa u Siebie(dno trochę większe) z tą Waszą końcówką i stwierdzam,że musi wylądować tam gdzie spadnie:razz: czyli karton głęboko schowany,ale w większym akwa. jak najbardziej TAK ;) .

Opublikowano
Wiecie co Panowie,ale większych bzdur ostatnio nie słyszałem ! to nie jest akwa. 1,50m długie! tylko 80cm. ,a więc deszczownica jak najbardziej jest LEPSZA od wylotu który robi tylko kilku cm


...piszesz byle pisać albo jesteś po prostu nawalony!

Opublikowano

Spokojnie Andrzeju, to już chyba trzeci temat dzisiaj, w którym natrafiłem na prowokacje kolegi adam17123. Nie wiem, czy mu ktoś tu krzywdę zrobił, czy próbuje rozpętać kolejną awanturę na forum, ale wyraźnie szuka zwady. Trzeba ignorować i tyle ;) A Ty, maly20202, nie zwracaj uwagi na posty wyżej wymienionego prowokatora, zresztą na logikę, to co napisał, to zwykłe głupoty...

Opublikowano
Spokojnie Andrzeju, to już chyba trzeci temat dzisiaj, w którym natrafiłem na prowokacje kolegi adam17123. Nie wiem, czy mu ktoś tu krzywdę zrobił, czy próbuje rozpętać kolejną awanturę na forum, ale wyraźnie szuka zwady. Trzeba ignorować i tyle ;) A Ty, maly20202, nie zwracaj uwagi na posty wyżej wymienionego prowokatora, zresztą na logikę, to co napisał, to zwykłe głupoty...


Panowie nic nie szukam! jeżeli tak to odbieracie-to nie o to chodzi ! postaram się jeszcze dzisiaj zapodać filmik z cyrkulacją przy deszczownicy i dla porównania wylot,akwa. o takiej samej dł.

Co do głupot to możesz mieć rację MatiK-bo każde akwa jest inne i tym samym i każdego co innego się sprawdza.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @Duckdub coś nie działa  
    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.