Skocz do zawartości

Moja 112l - czexz


czexz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za przeniesienie ;) Tak myslalem nad tłem, tylko niemam pomysłu z czego zrobić, a do srodka niechce nic juz pchać bo miejsca coraz mniej, a co do gratów w środku to grzałke przeniosłem dzięki za uwagi. I musze jeszcze dokupić gąbke do filtra ale to pry okazji jak będe na gieldzie po rybki. Ogolnie chciałem zrobic na tyniej szybie efekt takiego mroku jak macie w miniaturkach, dlatego tez zamierzałem miec tylko jedną świetówke ale wyszedl taki problem ze pokrywa jest tak zrobiona ze ciezko jest sie dostać do wnetrza oświetlenia zeby pokombinować ponieważ ob strony akwarium wnetrza jest pokrywa tj. zlana jako całość a od góry jest taki panel plastikowy solidnie przyczepiony/klejony i niechce tego odrywać bo boje sie ze potem nie przymocuje tego albo przy odczepianiu plastik pęknie. Dodam że świetlówka nie świeci jeśli jest sama. Za uwagi i wszelkie sugestie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czarne pcv to żadne wpychanie ;) zamawiasz formatkę o grubości 3mm i jest jak znalazł, miejsca nie zajmuje prawie wcale, a daje naprawdę super efekt, do Twojego akwarium to koszt, myślę że nie przekraczający 30zł, tu masz link chociażby : http://allegro.pl/show_item.php?item=4807815614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pcv faktycznie fajne rozwiązanie, i niedrogie. Mam jeszcze pytanie ma ktoś jakiś patent na nietrzymające przyssawki ? Czy da sie je jakoś odnowić bo niektóre mi niechca trymać się szyby. A niewiem czy dostane gzieś taki sam wymiar, wraz z widełkami, chyba że na giełdzie akwarystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie ma ktoś jakiś patent na nietrzymające przyssawki ? Czy da sie je jakoś odnowić bo niektóre mi niechca trymać się szyby


...zdejmij i wrzuć na pół minuty do wrzącej wody!Pomoże na pewno! Ale skoro tak się dzieje to sygnał ,że i tak prędzej czy później będą do wymiany. A każdy rodzaj przyssawek powinieneś dostać w sklepie akwarystycznym ..Ja kupuję w Trzmielu we Wrocławiu..

-- dołączony post:

Tak myslalem nad tłem, tylko niemam pomysłu z czego zrobić, a do srodka niechce nic juz pchać bo miejsca coraz mniej


...możesz kupić też ( jak nie chcesz spienionego PCV) czarną samoprzylepną folię ale taką , którą przykleja się po oderwaniu papierka ochronnego ...I też możesz ją kupić w akwarystycznym...Ale są też takie na dokupowany klej ( tych nie kupuj).

-- dołączony post:

Ogolnie chciałem zrobic na tyniej szybie efekt takiego mroku jak macie w miniaturkach, dlatego tez zamierzałem miec tylko jedną świetówke ale wyszedl taki problem ze pokrywa jest tak zrobiona ze ciezko jest sie dostać do wnetrza oświetlenia zeby pokombinować ponieważ ob strony akwarium wnetrza jest pokrywa tj. zlana jako całość a od góry jest taki panel plastikowy solidnie przyczepiony/klejony i niechce tego odrywać bo boje sie ze potem nie przymocuje tego albo przy odczepianiu plastik pęknie. Dodam że świetlówka nie świeci jeśli jest sama. Za uwagi i wszelkie sugestie dzięki!


...możesz w ostateczności owinąć tylną świetlówkę folią aluminiową stosowaną w kuchni do wypieków.

-- dołączony post:

Ogolnie chciałem zrobic na tyniej szybie efekt takiego mroku jak macie w miniaturkach


...mam jedną świetlówkę z przodu, boki owiniętą w/w folią i na tej świetlówce czarny ( pomalowany akrylem odbłyśnik) , którym kieruję promień światła w którą stronę chcę i właśnie po to aby spotęgować efekt o którym piszesz.

-- dołączony post:

...tu poczytaj:http://forum.klub-malawi.pl/wystroj-p300107.html#post300107

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zdecyduje sie na to pcv, co do przyssawet to myśle ze na giełdzie akwarystycznej będą też, a już nie będe sie bawił w parzenie tylko kuie nowe bo to pewnie nie majątek. Bardzo podoba mi sie ten efekt mroku w twoim akwarium Andrzeju, więc bede sie wzorował na nim ;) i dzieki za link do tematu, coś pomyśle i zobaczymy co sie da zrobić. A i do tego pcv przylepiają sie przyssawki, czy trzeba będzie na silikonie mocować?


...mam jedną świetlówkę z przodu, boki owiniętą w/w folią i na tej świetlówce czarny ( pomalowany akrylem odbłyśnik) , którym kieruję promień światła w którą stronę chcę i właśnie po to aby spotęgować efekt o którym piszesz.

-- dołączony post:


Jakbyś mógł zrobić zdj i wrzucić przy okazji, bo chiałbym spróbować zrobić to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.