Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam...


Mam problem z mokrym tłem w swoim akwarium. Do tej pory używałem niebieskiej oraz czarnej okleiny na meble przyklejonej do tylnej szyby zwykłą taśmą na rogach. Niestety dostaje się pod nią oraz namaka sama okleina od wody skraplającej się od aluminiowej pokrywy. Niestety akwarium 150x50x50 już stoi i nie ma możliwości odsunięcia go od ściany. Jest jedynie miejsce na damską rękę.


Co używacie na tylne tło granatowe i czarne oraz w jaki sposób je mocujecie aby nie namakało od wody skraplającej się od pokrywy ??

Opublikowano

Maczet najczęściej jako czarne tło używa się PCV do środka i po sprawie nic nie namaka nie ma lusterkowania itp. Lub od zewnątrz to po prostu można pomalować szybę na żądany kolor. No jeszcze możesz zapodać uszczelkę pod pokrywę wtedy jest szansa że nie będzie podciekać, ale nie wiem czy nie lepiej zapodać tło PCV do środka.

Opublikowano

Tak jak pisze stan, pcv w środku chyba jest najlepszą opcją jeśli chcesz mieć ciemne, jednolite tło dające efekt głębi, nic nie odbija, nie zacieka, dajesz na tylną ścianę, przyciskasz na dole piachem i wylotem filtra na górze i po problemie (myślę, że taka formatka pcv nie wyniesie Cię więcej niż 50zł).

Opublikowano

Jak podcieka a nie chcesz dawać PCV to naklej taśmę żeby zachodziła na górę szyby i górę tła. Uszczelnisz wtedy miejsce którym woda dostaje się do tła. W starej 126 przykleiłem tło na górze do szyby za pomocą taśmy dwustronnej i było ok.

Dla pewności możesz jeszcze tak uszczelnić boki.


Wysłane z telefonu

Opublikowano
Jak podcieka a nie chcesz dawać PCV to naklej taśmę żeby zachodziła na górę szyby i górę tła. Uszczelnisz wtedy miejsce którym woda dostaje się do tła. W starej 126 przykleiłem tło na górze do szyby za pomocą taśmy dwustronnej i było ok.

Dla pewności możesz jeszcze tak uszczelnić boki.


Tak ostatnio zrobiłem, bo myślałem, ze to pomoże. Niestety sama okleina też namaka i ostatecznie woda dostaje się pod okleinę. Jedynie jeszcze myślę żeby kupić grubszą okleiną to może będzie mniej brała wody jednak to znowu koszty.


Dzięki za sugestie z PCV czarnym. A czy można kupić go granatową, bo taki kolor bym wolał ??

Opublikowano

Można jak najbardziej, ale widziałem je na żywo i raczej odniosłem wrażenie mocnej sztuczności no ale to moje było wrażenie TY możesz mieć inne.

Opublikowano
Tak ostatnio zrobiłem, bo myślałem, ze to pomoże. Niestety sama okleina też namaka i ostatecznie woda dostaje się pod okleinę. Jedynie jeszcze myślę żeby kupić grubszą okleiną to może będzie mniej brała wody jednak to znowu koszty.


Dzięki za sugestie z PCV czarnym. A czy można kupić go granatową, bo taki kolor bym wolał ??


Okleina?

Na pewno sprawdził się patent z taśmą dwustronna, taka grubą, piankową, nie tą do wykładzin. Z tego co pamiętam to naprawcza, m.in. do auta.


Wysłane z telefonu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Cześć Wszystkim. Planuję budowę sumpa do akwarium 375 litrów. Ogłądałem i czytałem dużo materiałów na ten temat ale w dalszym ciągu nie wiem jak zaprojektować komory żeby spełniały swoją rolę oraz żeby sump działał prawidłowo. W załączniku zbiornik z plexi który skleiłem a na drugim zdjęciu znalazłem taki projekt i zastanawiam się czy ma on sens. Jeśli ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat to będę wdzięczny.
    • Opcja pierwsza się u mnie sprawdzała ( wlot na krótszym boku wylot na dłuższym), ale wszytko zleży od układu skał.
    • Hej mam oświetlenie na diodach cree RGBW. mam ich w sumie 16 szt. podłączone są do zasilacza 24V, 10A. I do leddimmer pro (chyba wersja 1) działało 8 lat:/ Całośc lutowałem sam, a do kazdego koloru osobno lutowałem kabel (dla mnie masakra robota nie robie tago na codzień) . Co jakiś czas jakoś zahaczyłem o kabelek i musiałem go dolutowywać . W wyniku kolejnej takiej akcji gdzieś przegiołem z temperaturą lub coś zwarłem bo się całość wyłączyła na bezpieczniku(bo nie chciało mim się z prądau odłączać :/) . Aktualnie nie działa jak powinno. Jak testuje kolory to działają ale wg mnie za słabo. Do meritum... jak mam znaleźć przyczynę że coś nie świeci bez wymieniania po kolei wszystkiego?  Albo jeszcze lepiej, może zaproponujecie inny rodzaj oświetlenia najlepiej opartego na gotowych paskach led bez koniecznośći ich lutowania które podłącze do leddimmer. akwarium duże 300 na 70 na 80 Dzięki
    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.