Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po prostu nie da sobie rady na samym mięsku. To tak pokrótce i na szybko. Jeszcze nie tak dawno nasz aceik był roślinożercą.:-). Miałem te piękne ryby i na diecie 60% mięska zaczęły sobie odkładać tłuszczyk, chyba na zimę:-)

A jak wszyscy wiedzą Aulonocara to mięsożerca.

Opublikowano

Dokładanie tak.


Wracając do osady w 450l. Posiadałem obsadę mieszaną mbuna z non mbuna. jest to bardzo uciążliwe i trzeba poświęcać dużo uwagi na obserwację ryb. Czy nie obrastają tłuszczykiem i czy drugiej rybie z odmiennymi preferencjami żywieniowymi czegoś nie brakuje. Oczywiście nie miałem skrajnych preferencji żywieniowych jak demasoni i yellow.

Kolego myślę, że dopiero zaczynasz przygodę z Malawi. Zacznij sobie od jednej grupy ryb. Mam na myśli mbuna lub non mbuna. Później nabierzesz trochę ogłady, będziesz mógł coś pokombinować.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

To dobrze, że jeszcze coś Ciebie rozbawia. Tak chodzi o doświadczenie przy zachowaniu ryb, to tak gwoli wyjaśnienia:-)

Bo jak dłużej będzie je obserwował, to będzie wiedział jak się zachować. A tu chyba właśnie chodzi o odpowiednie zachowanie.

ogłada «umiejętność odpowiedniego zachowania się»

Opublikowano

dzieki Slawku za sugestie non mbuna ale chyba zostane przy takim ukladzie o ktorym myslalem wczesniej - wiadoma ze pierwsza mysl zawsze najlepsza jest ;)

Zaluje ze M sp zebra gold Kawanga nie moge poszukaac ale moze kiedys dostane ta piekna rybcie



Czy do P acei i C Jalo Reef lub Mbamba Bay moge dodac Labidochromis sp. Hongi Red Top ?

Zywieniowo powinno byc ok ale czy nie za duza agresja bedzie wystepowac ?

Opublikowano
Czy do P acei i C Jalo Reef lub Mbamba Bay moge dodac Labidochromis sp. Hongi Red Top ? Zywieniowo powinno byc ok ale czy nie za duza agresja bedzie wystepowac ?

Tu zaczyna się problem, ponieważ L hongi to ryba roślinożerna. Ostatnio dużo pisze Harisimi, że rybą roślinożernym można podawać 30% mięska. Może i ma rację, ale ja mam inne doświadczenia. Tak więc widzisz mam odmienne zdania. Tylko, że nie wiem czy dobrze będzie dla Jalo Reef i Mbamba Bay. Raczej nie bardzo dadzą sobie radę na tak znikomej karmie mięsnej. Pseudotropheus acei da sobie radę na diecie roślinnej. Spokojnie też sobie poradzi na diecie 50 na 50. Takiej obsady powinieneś szukać aby nie kombinować z pokarmami:-)

Olo poszukaj jeszcze. Zawsze coś się dobierze, ale na spokojnie:-)

Opublikowano

spoko, bede szukal - nie mam cisnienia zeby od razu zapelnic banke :)



w tygodniu bedzie Cynotilapia afra Yalo reef i Acei a poznie cos sie jeszcze dobierze tylko zebym nie wyczerpal Twojej/Waszej cierpliwosci :P

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.