Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

WITAM. Rozpoczynam przygodę z biotopem MALAWI. Wszystkie potrzebne info.co do osprzętu tj.szkło,filtry, grzałka,zaczerpnąłem z forum KM za co wielkie dzięki. Baniak 240L. standard 120x40x50 filtry to HW303 (biolog) i AQUAEL2000+gąbka(mechanik), grzałka 200W. do tego fałownik JVP 102. oraz podłoże o granulacji 0,6-1,5mm. Zbiornik zalałem 14/08 ok.35l. wody z dojrzałego baniaka reszte stanowi kranówa która przebyła droge przez węgiel unieszczony w korpusie narurkowym dodając TETRA AQUA SAFE oraz dwie ampułki BACTOZYM. Parametry wody po tygodniu

NO3 -10

NO2 -O

GH -16

KH -17

PH -7,8

CL2 -0

Co o tym myśłicie?

Co do obsady moje typy to saulosi, Sprengerae ,i...? Maingano lub Perlmutt albo?

Opublikowano

Jak na razie nic się nie dzieje.

Musisz dodać coś na start co dostarczy amoniaku. Wlałeś wodę z dojrzałego akwa to już plus. Na twoim miejscu kupił bym kilka ryb z docelowej obsady jako ryby startowe i po wpuszczeniu wlał prodibio biodigest ze 3 ampułki. Poźniej tylko kontrola parametrów i jak NO2 będzie 0,0 a NO3 zacznie rosnąć możesz wpuszczać pozostałe ryby.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

dam welony choć gupiki bardzo oswojone same wpływają do siatki wystarczy stanąć przy akwa i wszystkie przy powierzchni .

-- dołączony post:

Po jakim czasie zmierzyć parametry wody od momentu wpuszczenia ryb startowych?

Opublikowano

...zmierz na początku jak będziesz wpuszczał rybki startowe a później co tydzień. Zapisuj sobie wyniki to zaobserwujesz jak zachowują się parametry w wodzie i sam dojdziesz do wniosku czy cykl azotowy się zaczął ,czy jest , czy już się kończy:) Możesz częściej ale szkoda testów. Myślę ,że około miesiąca spokojnie będziesz czekał jak proces się zacznie i zakończy:)

Opublikowano

A ja to pomierzyłbym sobie parametry co 3-4 dni, zwłaszcza przy starcie nowego, pierwszego zbiornika. Robimy pomiary, rysujemy wykresiki i nabieramy doświadczenia :). Testy rzecz nabyta a i mają swój termin ważności a doświadczenie zostaje.

P.S. Cykl azotowy się nie kończy tylko się zamyka ;)

Opublikowano

...cykl azotowy ani się nie kończy ani nie zamyka tak naprawdę! To co napisałem dotyczy tylko początkowego etapu cyklu azotowego czyli cyklu nitryfikacyjnego zwanego na tym etapie dojrzewaniem . Wiadomo,że akwarium jest w pełni dojrzałe gdy produkowane w nim są azotany a azotyny i amoniak jest zerowy .Ale cykl azotowy zwany nitryfikacyjnym cały czas trwa :)

Stąd skrótowo mówiąc ( pomijając opis na czym to polega aby nie wprowadzać zamętu ) mówimy potoczne że cykl się skończył czy też zamknął... Ale on dalej trwa tylko inaczej przebiega:)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.