Skocz do zawartości

Filtr narurowy porady, opinie


skresz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Brak komina i dziur w akwa. Możliwość "sterowania" zasysem wody (lepsza skuteczność mechaniczna). Układ zamknięty mniejsze parowanie wody. Regulacja przepływu przez extra wkłady.


Odnośnie dziur i kominów to można zamontować przecież pudełko przlewowe.

Zasysem wody można w sumpie też sterowac regulując pompe powrotną a mając odpowiednia cyrkulacje nic nie bedzie zalegało

.Jeżeli chodzi o parowanie to sumpa tez zawsze można przykryć, no ale przyznaje 100% szczelności nie bedzie.

Zostaje ta regulacja przpływu przez wkłady... można zastosowac filtr przepływowy podłaczony trojnikiem z zaworkiem kulowym do pompy powrotnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego co napisał eljot to narurowiec jest prosty do wykonania niż suma. Ale gorzej z miejscem na media i tu suma ma mega przewagę nad narurowcem.


Nie wiem czy łatwiej bo narurowca nie robiłem ale możliwosci rozszelnienia sa z napewnością większe,jak i moim zdaniem koszta.A ..nie bez znaczenia jest też skimming powierzchni,bezpośredni dostęp do mediów,natlenianie i stały poziom wody w akwarium.


Pytam bo spotkałem sie z krzywdzącą opinią tutaj kiedyś ze sump to przeżytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasysem wody można w sumpie też sterowac regulując pompe powrotną
Tu nie chodzi o regulację przepływu tylko o umiejscowienie zasysu, w narurowcu możesz go ustawić dowolnie, góra-dół, prawo-lewo, w sumpie tylko jedno miejsce w kominie czy pudełku przelewowy.

Oba systemu mają swoje wady i zalety, kto co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo spotkałem sie z krzywdzącą opinią tutaj kiedyś ze sump to przeżytek.


Szczerze powiedziawszy nie pamiętam żeby ktoś tu pisał że sump to przeżytek. Tak sam filtracja jak inna ma swoje plusy i minusy. Jak dla mnie to fajnie było by połączyć sumpa z filatracja narurową ale jako mechaniczną. Sump by zbierał z góry wodę , a narurowiec z dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie pamiętam żeby ktoś tu pisał że sump to przeżytek. Tak sam filtracja jak inna ma swoje plusy i minusy. Jak dla mnie to fajnie było by połączyć sumpa z filatracja narurową ale jako mechaniczną. Sump by zbierał z góry wodę , a narurowiec z dołu.


To mogło by być wyzwanie;) Natomiast w dalszym ciągu smiem twierdzic ze z odpowiednio ostawionymi cyrkulatorami i mądrze ułożoną skała nie ma prawa nawet pół gówna zalegac w akwa:)


Ps: w sumpie można też zastosować hydroponike..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w dalszym ciągu smiem twierdzic ze z odpowiednio ostawionymi cyrkulatorami i mądrze ułożoną skała nie ma prawa nawet pół gówna zalegac w akwa



A to już zadanie dla posiadacza sumpa ;-) Ja wolę narurowca z przyczyn które podałem wyżej i mnie tam on(one bo mam dwa w jednym akwarium ;-) wystarczy. Co nie oznacza, że uważam sumpa za filtracje przestarzałą czy jakąś ułomną. Każdy ma to co lubi lub może mieć ot i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.