Skocz do zawartości

Filtr narurowy porady, opinie


skresz

Rekomendowane odpowiedzi

zmiana planów 3 korpusy mechaniczne przed pompą i 3 biologiczne po pompie


Jakie duże masz akwarium?

Po 1. 3 czy jakakolwiek inna ilość przed pompą jest pomysłem chybionym. Pompa przepchnie wodę przez brudne korpusy ale jej przez nie nie zassa.

Po 2. po co Ci 3 korpusy biologiczne za pompą? Chyba że chcesz dawać jakieś purigeny i inne takie to OK.

Po 3. Jak chcesz je skonfigurować (równolegle, szeregowo?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebny na pewno Ci zawór z kranikiem za pompą to do dzierlatki.

Kunta dlaczego sądzisz , że nie będzie ssało ze sznurkami przed pompą ? Mam tak i nie zauważyłem, żeby pompa się przytykała itp. A dawanie prefiltra przed pompą to jakiś nonsen cały shit z gąbką jest w akwarium , a konstruowanie narurowca ma na celu pozbywanie się tego cholerstwa jakim jest gąbka w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebny na pewno Ci zawór z kranikiem za pompą to do dzierlatki.

Kunta dlaczego sądzisz , że nie będzie ssało ze sznurkami przed pompą ? Mam tak i nie zauważyłem, żeby pompa się przytykała itp. A dawanie prefiltra przed pompą to jakiś nonsen cały shit z gąbką jest w akwarium , a konstruowanie narurowca ma na celu pozbywanie się tego cholerstwa jakim jest gąbka w akwarium.



A jaka gradacja wkładu przed pompą bo jak pisałem wcześniej, u mnie na ten przykład jest trzy korpusy przed pompą jako biolog i jeszcze gąbka w akwarium żeby obecnie krewetek nie zasysać... Jak próbowałem dać wkład do korpusu 50 czy coś koło tego mikronów to po 2 dniach można było nim ściany malować na baaardzo głęboki brąz... Natomiast jak dałem gąbkę akwarystyczną do korpusu pierwszego to filtr nie miał siły zassać wody dalej bo za ciasno i za gęsta... Obecnie pompa zasysa przez 3 kolejne korpusy i nie mam z nią żadnych problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda twój układ ale na pewno przed pompą muszą być zamontowane wkłady mechanicznie równolegle inaczej pompa szybko się zadławi nawet na pustych wkładach. Ponieważ przez każdy wkład przepływa określona ilość wody i montując równolegle ilośc wpadającej wody do pompy wzrasta prawie dwukrotnie. Łącząc szeregowo każdy kolejny wkłąd zagłusz i to poważnie pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie będzie tak : jako prefiltr na rurę będzie bagnet aquaela (czy coś takiego) potem tak :http://www.nama.nazwa.pl/mojemalawi/narurowiec_schemat_3d.jpg


pierwsze dwa korpusy z przodu są mechaniczne, a po pompie może po kolei fbf20 purigen i jakiś biologiczny20 no i chciałem jeszcze jeden mechaniczny, od razu mówię, że kubła nie będzie


(albo jakaś inna kolejność, zdaję się na waszą opinię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebny na pewno Ci zawór z kranikiem za pompą to do dzierlatki.

Kunta dlaczego sądzisz , że nie będzie ssało ze sznurkami przed pompą ? Mam tak i nie zauważyłem, żeby pompa się przytykała itp. A dawanie prefiltra przed pompą to jakiś nonsen cały shit z gąbką jest w akwarium , a konstruowanie narurowca ma na celu pozbywanie się tego cholerstwa jakim jest gąbka w akwarium.


Jaki shit w akwarium?

Moze zle sie wyrazilem.

Uzywajac slowa "prefiltr" mialem na mysli jeden korpus (ja mam totalnie pusty zeby wylapywal czastki stale jak piasek, drobne kamienie itp ale mozna jak to napisalem wczesniej nawinac troche waty akwarystycznej na rurke po wkladzie sznurkowym).

Po to dalem ten korpus zeby w akwarium bie miec zadnych gabek itp.


Co do filtrow za pompa.

Kiedys stosowalem w korpusie przed pompa wklad sznurkowy 100um i juz przy niewielkim zabrudzeniu (a jak wiadomo brudzi sie on najbardziej) spadal bardzo widocznie przeplyw pompy dlatego zrezygnowalem z wkladu zupelnie.


Kolejna rzecza dotyczaca tych pomp jest to ze sa to pompy tloczace i jak sama nazwa wskazuje do oporow na dolocie nie sa przyzwyczajone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iedys stosowalem w korpusie przed pompa wklad sznurkowy 100um i juz przy niewielkim zabrudzeniu (a jak wiadomo brudzi sie on najbardziej) spadal bardzo widocznie przeplyw pompy dlatego zrezygnowalem z wkladu zupelnie.


Dokładnie tak się będzie działo jak piszesz, ale przy dwóch równoległych sytuacja diametralnie się zmieni na korzyść przepływu.


U ciebie dzierlatka nie potrzebny jest kranik za pompą , przed w zupełności styknie do odpowietrzenia układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra czyli mogę odwrócić konstrukcję? czyli dam jeden pusty czy też z jakimś bardzo przepuszczalnym wkładem korpus potem...


Ja tego nie ćwiczyłem , ale z tego co pisał kunta on to ćwiczył i mu się sprawdziło więc możesz zadziałać i wtedy dowiemy się z kolejnego źródła jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.