Skocz do zawartości

Filtr narurowy porady, opinie


skresz

Rekomendowane odpowiedzi

No dokładnie, a że mam w planach automatyczną podmianę wody, bo mam dopływ wody i odpływ do kanalizy, to można by się nawet pokusić o spięcie tego jakąś bezpieczną szybkozłączką z elektrozaworem z timerem i spuszczać do kanalizy codziennie przez 2-3 minuty wodę w celu przepłukania filtra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to można by się nawet pokusić o spięcie tego jakąś bezpieczną szybkozłączką z elektrozaworem z timerem i spuszczać do kanalizy codziennie przez 2-3 minuty wodę w celu przepłukania filtra


No to już w ogóle byłby bajer na biegunach ;-) Tak czy siak na 100% cały shit zbiera się na dnie takiego korpusu i myśle że warto sie o to pokusić ;-)


OT.


Czy Ty kolego zetce mieszkasz w Borówcu koło Krzesin pod Poznaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem te korpusy na rury 1/2, 3/4 i 1". Jest sens brać 1" czy 3/4 wystarczy? Myślę o spięciu dwóch takich równolegle jako mechanik.



Czy Ty kolego zetce mieszkasz w Borówcu koło Krzesin pod Poznaniem ?


Tak jest - to ten Borówiec ;) Przy trasie Poznań-Kórnik. Do Środy rzut beretem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmyślałem o tym korpusie i zaczełem zadawać sobie pytanie czy aby ten kranik nie jest tak zamontowany że jego spust jest w środku wkładu mechanicznego ( sznurkowego). Bo jeżeli tak ( a wiele na to wskazuje) to nici z opróżniania korpusu z shitu, bo cały ten shit zbiera się na zewnątrz wkładu , a nie wewnątrz. Ehh.......


Piszą że ten zawór współgra z tym filtrem na zdjęciu poniżej. Suma-sumarum wkład sznurkowy jest podobnie zbudowany bo i tu i tu syf będzie zbierał się na zewnątrz . hmm... trza zadzwonić i się dopytać ;-)

Myślę, że nie będzie miało to znaczenia 1cal czy 3/4 cala.


zdjęcie wkładu dedykowanego czyli FCPNN


5208953335



OT.

Jeżeli zaprosisz to nie omieszkam wpaść i zobaczyć efekt końcowy twoich prac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby w takim razie założyć na to gęstą gąbkę, a wodę puścić nie odwrotnie jak zalecane do mechanika ale normalnie, żeby najpierw wpływała do środka wkładu a dopieto potem przepływała przez wkład i gąbkę? W ten sposób grubsze syfy spadną na dół w pobliże zaworu spustowego, a te drobne wyłapie gąbka. Tak czy siak kupię i sprawdzę, bo najwyżej wykorzystam zawór do spuszczania wody przed odkręceniem korpusu, żeby nie chlapać.


OT.

Stan - oczywiście - jak będzie co podziwiać to zapraszam, ale może to jeszcze chwilę potrwać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby w takim razie założyć na to gęstą gąbkę, a wodę puścić nie odwrotnie jak zalecane do mechanika ale normalnie, żeby najpierw wpływała do środka wkładu a dopieto potem przepływała przez wkład i gąbkę?


Hmm, może to zagłuszyć przepływ i to poważnie. Był już temat gdzie ktoś źle założył odwrotnie korpus , nie dyrydy kroczyć tą drogą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem już parę wątków na forum, obejrzałem filmy na YT o filtracji na rurowej i mam pytanie. Czy lepiej zbudować na FBF czy dać korpusy z matrixem, purigenem i ceramiką. Narurowiec klasyczny przed pompą mechanik, a za pompą właśnie się zastanawiam. Baniaczek będzie 150x60x60


Witam

czytając parę wątków wymyśliłem coś takiego

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb7d1d617abe1687.html


Pompa Grundfos ALPHA2 25-60 180

Przed pompą sznurek 100 mikronów za pompa 50 mikronów, potem pusty korpus (na ewentualny węgiel) potem FBF w korpusie 20", a potem matrix i purigen.


Wszystko w plastiku zgrzewanym, rura 1"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz. Sugerowałem się tym że większość pisze żeby dać 20". Mam pytanie czym zasypałeś FBF ? Jakim piaskiem ? Ile piasku do 10"


Ilość złoża jest zależna od wielu czynników. U mnie przy obsadzie 26 dorosłych ryb wystarcza jeden korpus zasypany piachem, jaki mam w akwarium. Zbiornik mam prawie dwa lata, wiec jest stabilny i jak dotąd nie miałem problemów z parametrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.