Skocz do zawartości

Filtr narurowy porady, opinie


skresz

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam wylot mam z pex bo jest bardziej elastyczny jeden mam 16 a drugi 25 zasys mam 32 i 16.


Czumu chcesz trzy po 1 calu przecież do pompy i tak masz 1 cal wiec i tak więcej nie przerobisz a tylko narobisz sobie problemów bo kosztuje i źle się tym manewruje


Zwróć uwagę na swój schemat bo musisz mieć masę miejsca na pomieszczenie tego układu dodatkowo nie wiem czy wiesz ale żeby odkręcić np filtr nr 4 musisz zakręcić 5 zaworów w zależności od umieszczenia może ci zejść trochę wody i mieć problemy że startem po braku prądu. Dodatkowo żeby umieścić 3 wyloty pod tłem po 1cal będziesz potrzebował koło 10-15cm szerokości oraz w tym miejscu około 4-5cm pogrubienia wiec nie wiem czy to będzie ok.


U mnie przy 6 filtrach i pompie na 2 biegu wszystko wstaje bez inercyjni. Lecz po 2 tygodniach jak nieczyszcze przepływ z 1200l/h spada do 900l/h a miksowanie w FBF znacznie spada, wszystkie zawory otwarte na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche schemat sie zmienil, zawory sa teraz przy kazdym korpusie mozna smialo odciac tylko ten korpus co sie chce. Jak wroce z pracy to go wrzuce.


Miejsca powinno wystarczyc, akwaroum postawie na stelarzu.


Czytalem na forum ze zwerzajac rure spada przeplyw, dlatego duzo ludzi dodalo trzeci pusty przelot za papa. Tak samo radzil mi kumpel, ze im wieksza srednica tym lepszy przeplyw i mniejsze opory.

Pompa alpha 2 ma wejscie i wyjscie

Cal i cwierc wiec i tak ja przerzamy.


Z tym peszlem dobry pomysl tylko glony maja sie czego w srodku lapac, a ciezko bedzie wyczyscic.


A mogl bys wrzucic fotki albo filmik swojego narurowca ;)


Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory zakręciłem się, o pex tez myślałem, fajny jest bo można go modelować jak pasuje. Używamy go w pracy.


Male sprostowanie alpha ma 1 1/2 cala


Nowy schemat

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/18256490057821c8.html


Skresz tak jak podpowiedziałeś w akwarium zrobię wszystko w PEX


Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dostęp do materiału to ok jak nie to tanio nie będzie tak czy siak tanio nie będzie. Takie pytanie czemu uparłeś się na 3 wyloty po 1 cal skoro masz jeden wlot 1 cal i kilka przewężeń. Rozumiem że kranik do podmianek masz zaraz za pompą jeśli tak to przenieś go za zawór na baypass-ie unikniesz zapowietrzania pompy podczas dolewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp będzie, liczyłem że wyjdzie cały narurowiec razem z pompa gdzieś 1000-1200 zł. nie jest to mało ale za narurowca tak wychodzi.


Skresz na nic się nie upieram :) to wszystko na razie jest w teorii i w projekcie. Dzisiaj ułatwiłeś mi życie podpowiadając PEX za co jestem wdzięczny :)


Jak czytam o narurowcach to piszą że lepiej jest dać tą samą średnice na wyjściu co na wejściu, chodzi o opory i spadki przepływu. A Ty jak byś proponował ? Jakimi średnicami zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz masz średnice na wejściu 1 cal a na wyjściu 3 cale wiec nie jest taka sama. Pex jest nie jest droga ale wszystkie kształtki kosztuj 10 razy tyle co do PP wiec możesz się nie zmieścić nawet w 1,5tys, pamiętaj że nie zegniesz pex w 90stopi.


Ogólnie patrząc na schemat i tak będziesz miał kłopoty by to wyregulować bo 4 z 6 będą się gryzły a wszystko będzie chciało uciec przez obejściem za pompą. Musisz pamiętać że przepływ w pompie spada co dziennie u mnie np po tygodniu o 15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.