Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Jak macie zrobiony wylot z nalurowca ? Chcialem ukryc wylot w tle, ale wtedy bedzie woda walic na przednia szybe. Czy moze tak byc ?



Ja bym na twoim miejscu tak kombinował, żeby mieć jakiś zakres regulacji kierunku przepływu. Jak źle to zrobisz to mogą być miejsca, w których bardziej będą się zbierać nieczystości na dnie. Ale może się zdarzyć, że ci się dobrze od przedniej szyby odbije i będzie OK. Wiele zależy od ustawienia dekoracji. Jak wielu kolegów już pisało - nie sprawdzisz u siebie to się nie dowiesz ;) Choć ja bym pod ostrzejszym kątem niz 45 stopni na przednią szybę nie puszczał. Ale to tylko doświadczenia z kubła, bo narurowiec dopiero w budowie ;)

Opublikowano

Wracając jeszcze na chwilę do korpusu filtra z zaworem na dole, nad zastosowaniem którego zastanawialiśmy się ze Stanem parę stron wstecz. Pomysł był taki, aby tym dolnym zaworem spuszczać grubszy syf z filtra mechanicznego, a także wodę przed odkręceniem korpusu, żeby uniknąć rozlewania czy walki z michą. Otóż zamówiłem korpus i po dokładnym obejrzeniu mam dobrą wiadomość. Da się! Korpus różni się od standardowego tym, że na dole wkład filtra nie opiera się o jego dno, tylko musi być zaślepiony, dlatego, że na dnie są żeberka umożliwiające spłynięciu całego syfu w pobliże zaworka. Dla tego korpusu oznaczonym kierunkiem przepływu jest wpływ na zewnątrz wkładu, a odpływ przez jego środek. Więc tu też pasuje.

Jedyne, o co trzeba zadbać, to zaślepiony na dole wkład filtracyjny. Nie musi być ten siatkowy zalecany przez producenta. Sprawdziłem, że pasują standardowe.

Załączam zdjęcie dna ( wkład na zdjęciu nie jest zaślepiony jeszcze ).

W swoim narurowcu wykorzystam dwa takie wkłady równolegle na filtrację mechaniczną.

post-15617-14695722413908_thumb.jpg

Opublikowano

Witam

Mam takie pytanie. Chciałem zrobić instalację filtra narurowego z rur Nibco, klejonych do zimnej wody. Nie bardzo mogę znaleźć informację czym kleić. Generalnie kupiłem silikon akwarystyczny ale czy to wystarczy?

Opublikowano
Dzięki, a ryby nie popadają od tego?
Mam tym klejem zrobione instalacje narurowe do trzech zbiorników a ryby żyją i mają się świetnie. Ten klej używany jest w "morszczyźnie" a wiadomo, że ten biotop jest bardzo wymagający pod każdym względem. Po prostu trzymaj się instrukcji obsługi i tyle.
Opublikowano

Po prostu potrzeba klej do klejenia pić i tyle. Tam gdzie kupiłeś rury nibco to i tam dostaniesz klej. Pamiętaj o odtluszczeniu miejsc klejonych np.denaturatem.i tak jak pisał Piotr nic Ci nie popada od tego kleju i silikonem nie skleisz pvc ;-).

Opublikowano

Co do kleju do PCV to upewnij się, że ma napisane, że można używać do instalacji do wody pitnej, wtedy masz pewność, że nic rybkom nie będzie.


Wysłane z telefonu

Opublikowano

Kupiłem ten klej polecany przez aarset, trochę drogi ale faktycznie ma dobre recenzje.


Ja zajmuję się klimatyzacją i tam nibco używa się do odprowadzania skroplin z klimatyzatorów. Ale klei się takim śmierdzielem, od którego na bank wszystko by zdechło.


Dzięki za pomoc, a co do silikonu to faktycznie nie nadaje się do klejenia pcv.

Opublikowano
Ale klei się takim śmierdzielem, od którego na bank wszystko by zdechło.
Bzdura! Kleje takim klejem i nic nie zdycha. Nawet montowałem do akwarium rurki klejone tym klejem po 20min i nic nie zdechło.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witajcie moi drodzy za 2 miesiące przychodzi moje nowe akwarium 200x80x70 wiec pora na dobór obsady. Mam nadzieje ze znajdą się jacyś specjalisci ktorzy cos podpowiedzą w tym temacie. Wybór padł jak w temacie na non mbuna a konkretnie na : Placidochromis sp. "blue otter"   (wyjadacz) Lethrinops albus ( grzebacz ) Copadichromis borleyi „Mbenji” ( lub ewentualnie Copadichromis sp. „virginalis gold”)  (toniowiec) Labidochromis caeruleus („yellow”) (skalniak)   Otopharynx tetrastigma * podoba mi się również Otopharynox Lithobates Black Orange Dorsal tylko nie pasuje mi za bardzo do obsady, duzo w internecie sprzecznych informacji choćby dotyczących temperamentu czy terytorializmu. Załozenie bylo takie zeby zbiornik był maksymalnie reprezentatywny z jak najwieksza iloscia wybarwionych samców. Tu pojawia się wazne pytanie w przypadku zaproponowanej obsady na ile samców i samic moge sabie pozwolić ??  Starałem się dobrać obsadę spokojną o podobnych upodobaniach pokarmowych i różnych upodobaniach terytorialnych ( jak na akwarium oczywiscie ) i róznym zachowaniem.  Czy powyzsza obsada ma sens czy moje załozenia nie są błędne  ???
    • U mnie lek na płochliwość to przerybienie lub dodanie non-mbuny która u mnie nigdy nie była płochliwa. W momencie kiedy mbuna ciągle przestraszona siedziała pochowana to non-mbuna jak gdyby nigdy nic ciągle pływała po całym akwa, pod lustrem wody i przy miejscu karmienia zwłaszcza jak ktos podchodził do akwa to od razu kotłowanina przy przedniej szybie w miejscu karmienia. W ten sposób mbuna uczy się od non-mbuny takiego zachowania i płochliwość ustępuje.
    • I oczywiście data ważności testów zachowana
    • Zmierzyłam powtórnie, test na azotany wytrząsałam przez 1min, wyniki takie same, NO3 nadal pomiędzy 1 a 5.
    • Jeśli możesz to zrób też pomiar na wodzie z innych źródeł - kranica, mineralna, z innego akwarium, etc. i porównaj, jeśli wszystkie wyjdą podobnie, to albo źle testujesz albo test wadliwy.  Sprawdź też datę ważności na dnie pudełka. Nie wiem jak z innymi, ale u JBL przeterminowane testy są tylko do wyrzucenia. 
    • @Tomasz78 może tak jak mówisz była to trefna partia. Na forum więcej osób się skarżyło na ten test więc zdecydowałem się zakupić po prostu Zooleka.
    • Trafiłeś na jakąś wadliwą partię. U mnie test NO3 spisuje się bardzo dobrze pod warunkiem że stosuję się do starej instrukcji, czyli wstrząsanie 1 minuta. Pomiar wody w akwa przed podmianką 30, woda z kranu 1-3, także logika tu jest, dodatkowo wspomagam się testem salifert i wyniki są takie same. Można się tylko domyślać co JBL odpie...lił z ta nową instrukcją, może starzy pracownicy co ten test wymyślili odeszli/zostali zwolnieni... nowi pracownicy pojęcia niemają co robią... trudno stwierdzić co tu się stało. Nie może Ci się wydawać, żeby pomiar był dokładny musi być dokładnie 1 minuta silnego wstrząsania, nastepnie czekasz 10 minut do całkowitego rozwinięcia koloru.
    • Czyli kucie i wylewka sprawa jasna w takim razie  a stelaż z suporexu  8 czy 12 i na to blat ma sens ? Bo widziałem w necie kilka takich zdjęć ale nie znam nikogo osobiście żeby podejrzeć i zobaczyć jak to wygląda w praktyce z otwarciami na kable, rury od filtra itd
    • Ja miałem trzy razy taką sytuację, która za każdym razem trwała od tygodnia do dwóch. - pierwsza - przyczyną tak jak u @hilux był wyjazd wakacyjny, - druga - przyczyną było polowanie siatką na kilka określonych ryb, - trzecia (najśmieszniejsza) - zwykle ubieram się w jakieś stonowane kolory, założyłem pomarańczową koszulkę do biegania i poszedłem nakarmić ryby  Myślałem, że się pozabijają o skały! Przez tydzień tak reagowały na podejście do zbiornika.  @Maciek 1205 Nie podałeś nigdzie informacji jak długo ryby pływają u Ciebie?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.