Skocz do zawartości

Filtr narurowy porady, opinie


skresz

Rekomendowane odpowiedzi

Patryk do prefiltra kup sobie gąbkę (link poniżej).


Kupuje 26cm długą , średnica w środku 25mm lub 32mm i o szerokości max 7cm


WKŁAD FILTRACYJNY GĄBKA 20x7 cm PPI 30 (5033532903) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img15.allegroimg.pl/photos/400x300/50/33/53/29/5033532903@@AMEPARAM@@15@@AMEPARAM@@50/33/53/29@@AMEPARAM@@5033532903

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk do prefiltra kup sobie gąbkę (link poniżej).


Kupuje 26cm długą , średnica w środku 25mm lub 32mm i o szerokości max 7cm


WKŁAD FILTRACYJNY GĄBKA 20x7 cm PPI 30 (5033532903) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Też się zastanawiam na tym filtrem (gąbką) do swoich dwóch narurowców (prefiltr biologa i hydroponiki), ale "biję się z myślami" jaki zamówić, czy 45 ppi z otworem 20, czy 32 mm. Przy otworze 32 mm można wykorzystać rurkę z wkładu sznurkowego, tylko wychodzi wówczas ok. 2 cm ścianka gąbki - czy to nie za mało? Natomiast przy otworze - powiedzmy - 20 mm cała gąbka będzie nie wystarczająco sztywna i zacznie się uginać w korpusie narurowaca, trzeba ją czymś w środku wzmocnić... Niby 7 cm szerokości lecz jednak za giętkie mi się to wydaje. Co o tym sądzicie?

Zapomniałem dodać, że jeden narurowiec jest przed JBLe901, a drugi przed NewJet 1200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast przy otworze - powiedzmy - 20 mm cała gąbka będzie nie wystarczająco sztywna i zacznie się uginać w korpusie narurowaca

Też nad tym myślałem i chyba jest to do zrobienia, rurka 3/4" idealnie nachodzi na wypustki korpusu (w miejscu "trzymania" rurki od sznurków) 3-4 cm takiej rurki na górze i na dole powinno utrzymać gąbkę, chyba ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Jestem na etapie projektowania narurowca.

Planuję zamontować całą instalację w piwnicy czyli czyli ok 150 cm od poziomu wody w akwarium. Co sądzicie o takim rozwiązaniu ? Czy instalacja narurowca wymaga codziennej kontroli bo nie ukrywam że dostęp do piwnicy utrudniony. Jaką pompę proponujecie do takiego układu, z tego co czytałem grundfos alfa 2 to taki standard, ale jeśli będzie to w piwnicy to nie musi być wcale bezgłośna, może jest coś tańszego co będzie równie ekonomiczne co alfa 2.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczną instalację czyli w piwnicy.CO do obsługi to podmiana wody raz na 2 tygodnie (robię to tez z piwnicy) i wtedy tez rozwijam sznurki o połowę a raz na miesiąc podmieniam na nowe. Alphe 2 znajdziesz za 400zł jak dobrze poszukasz a zużycie prądu u mnie jest np 22W przy przepływie 1,2m3/h wiec sam musisz zdecydować. Ja polecam robić na rurach 32 wtedy masz spokój na dłużej. Jedynie co musisz brać pod uwagę to to że jeśli piwnica jest nieogrzewana to musisz albo ocieplić filtr albo dać jakieś ogrzewanie bo możesz sobie wychłodzić wodę w akwarium (chyba że masz tam piec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.