Skocz do zawartości

NO2 0.9 i rośnie, NO3 1-10 i stoi, 3 tyg od startu


Miros

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za wskazówkę. Co myślicie o tym, żeby dodać ponownie prodibio-biodigest? Ostatni raz bakterie wlałem bezpośrednio do baniaka 9 dni temu. Poza tym NO2 kranówki na tarchominie jest >0.3. Czy mogę podmieniać np. mineralną ok 30l? Jeśli tak to jaką? Z góry dziękuje za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówkę. Co myślicie o tym, żeby dodać ponownie prodibio-biodigest? Ostatni raz bakterie wlałem bezpośrednio do baniaka 9 dni temu. Poza tym NO2 kranówki na tarchominie jest >0.3. Czy mogę podmieniać np. mineralną ok 30l? Jeśli tak to jaką? Z góry dziękuje za wskazówki


Popełniłeś poważny błąd wpuszczając aż 22 ryby startowe :D - konsekwencje widoczne.:-(

Jeśli masz jeszcze ampułki prodibio to wlej nawet i 3.

Przestań zupełnie karmić ryby nawet na 3 dni i jak piszą koledzy podmieniaj nawet codziennie po 10-15% wody ale najpierw wlewaj do niej uzdatniacza. Na Tarchominie mocno chlorują wodę zapewne dlatego przez 3 tygodnie zupełnie nie ruszył ci cykl azotowy.

Jeśli masz miejsce w filtrze wpakuj na maxa zeolitu nawet kosztem wyjęcia gąbek bo teraz woda kryształ nie jest ważna, tylko by pozostało w tej wodzie jakieś życie.

Tarchomin to dobre miejsce na hodowanie pysków byle dziecinnych błędów nie popełniać i te 0,3 NO2 to nie jest żaden problem w dojrzałym akwarium.

Napisz jaki ty masz filtr co tam siedzi i jaki baniak a o wodzie mineralnej zapomnij - wystarcza kranówa nalewana przez filtr węglowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deccorativo 240l, Tetra1200EX, wlałem właśnie x2 prodibio. W kubełku mam już dodatkowy zeolit. Wczoraj podmieniłem 30l + uzdatniacz JBL. Zgodnie ze wskazówkami będzie codzienna podmiana drodzy forumowicze. Jakieś jeszcze wskazówki? Mile widziane ! Dziękuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deccorativo 240l, Tetra1200EX, wlałem właśnie x2 prodibio. W kubełku mam już dodatkowy zeolit. Wczoraj podmieniłem 30l + uzdatniacz JBL. Zgodnie ze wskazówkami będzie codzienna podmiana drodzy forumowicze. Jakieś jeszcze wskazówki? Mile widziane ! Dziękuje z góry


Masz porządny filtr ale nie piszesz co tam siedzi i ile.

Z racji tej wody kranowej z NO2 0,3 i zapewne NO3 także nie zerowe musisz mieć bardzo dobrą biologię w tym filtrze i system usuwania NO3.

Proponuję byś dokupił z 2 litry Matrixa Seachem.

W najgłębszym koszyku masz ceramikę przykrytą gąbką.

Wyjmij gąbkę nie ruszaj ceramiki i dosyp w to miejsce Matrixa.

Koszyk wyżej masz zapewne okrągłe biobale - to moim zdaniem najgorsze możliwe złoże dla bakterii ale w sytuacji kryzysowej bym tego na razie nie ruszał. W 3 koszyku od dołu masz gąbkę wyjmij ją i wsyp ile wejdzie zeolitu , to samo zeolit w pierwszym od góry koszyku pozostaw tylko tą białą włókninę na samym wierzchu.

Ja niestety jestem daleko ale gdyby znalazł się ktoś kto by wziął od ciebie choć połowę tej obsady na czas opanowania sytuacji?? pomyśl nie masz kogoś w pobliżu. Tak pozostaje tylko czekać ale aktywnie. Do każdej podmiany najpierw uzdatniacz a potem wlewaj do baniaka.

Pomierz NH4 - bo nie wiemy w jakim miejscu cyklu jesteś.

Pomierz także NO3 w kranówie - to tak na zaś by pomyśleć zawczasu o strategii usuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybką i fachową odpowiedź. W pn dokupię Matrix, wodę od jutra podmieniam. Obsady niestety nie mam nikogo w pobliżu, aby zostawić. Jestem dobrej myśli, że NO2 bedzie spadać i w końcu odpali cykl :) z taką dużą pomocą z Waszej strony jestem ptzekonany o sukcesie :) jak ktoś z forumowiczów ma jeszcze jakieś cenne wskazówki będę wdzięczny.


Z pozdrowieniami !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Jak zobaczyłem sam tytuł myślałem że ktoś ma problem z dojrzewaniem zbiornika, ale bez ryb.



Przestań zupełnie karmić ryby nawet na 3 dni

To chyba najlepsza rada w tej sytuacji. Może jeszcze jakieś mrożonki do skąpego karmienia raz na kilka dni zamiast "azotodajnych" granulatów na czas kryzysu, oczywiście zgodne z dietą ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze jakieś mrożonki do skąpego karmienia raz na kilka dni zamiast "azotodajnych" granulatów na czas kryzysu, oczywiście zgodne z dietą ryb.


A mrożonki nie są ,,azotodajne" ??? Każde białko jest przecież ,,azotodajne" więc na kij takie rady.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.